Z webu Zlína

Juniorka Zlína přivezla i v omlazené sestavě cennou výhru z Líšně

Úžasného výsledku dosáhli ve 27. kole Moravskoslezské fotbalové ligy hráči zlínské juniorky. Ti na půdě Líšně potvrdili rostoucí výkonnost a na předchozí výhru nad Frýdkem-Místem navázali i prvním jarním vítězstvím na hřišti soupeře. Úspěch mladých ševců je o to cennější, že do hry zasáhlo hned několik dorostenců a rekonvalescentů.

Ševci kromě Salachny a Zapletala tentokrát představili také další dva dorostence kategorie U19 Matěje Řezáče a Lukáše Holíka. K tomu připočtěme i premiérové starty po delších zraněních v případě Davida Rokose, Zdeňka Konečníka a Petra Kurtina. Přesto se zlínská juniorka domácího mužstva nezalekla a domů si odváží nečekané tři body.

Jako první sice zahrozili domácí, když Čoupkova rána skončila jen těsně vedle tyče Zapletalovy brány, nicméně hned po čtyřech minutách se postaral o odpověď s chutí hrající David Šmahaj.

Zlínský záložník tvrdě vystřelil a Sedmidubský musel proti jeho ráně předvést parádní zákrok. O pět minut později to v šestnáctce Líšně vřelo znovu. A opět u toho byl David Šmahaj. Jeho centr se snesl na hlavu Jugase a český reprezentant do devatenácti let přinutil Sedmidubského k další parádě.

Ševci byli opravdu při chuti a gólman Líšně si na nedostatek práce stěžovat rozhodně nemohl. Zvlášť poté, co svedl další úspěšný souboj s Jugasem po předchozím centru Rokose. Na konci úvodní půlhodiny se pak Rokos po vybídnutí od Řezáče pokusil prosadit i mezi dvěma domácími beky a ač tísněn dokázal i zakončit. Bránu ale netrefil.

Hned vzápětí mohlo zafungovat okřídlené nedáš, dostaneš. Domácí Vrtěna z hranice velkého vápna napřáhl a nastřelil břevno zlínské branky. Boční síť hostující brány rozvlnil šest minut poté střelou z velkého úhlu Mičko.

Rozhodující moment se ale zrodil v předposlední minutě úvodního poločasu na opačné straně. Červenka vybojoval zdánlivě ztracený balon, Král zatáhl ve vápně za záchrannou brzdu a kopala se penalta. Tu sice Šumberovi dokázal Sedmidubský zneškodnit, ovšem následnou dorážku už zlínský záložník poslal do sítě – 0:1.

Domácí Král ale svůj penaltový zkrat odčinil krátce po přestávce. Vyskočil si na volný přímý kop Beleje a hlavou ke vzdálenější tyči srovnal – 1:1. Líšeň poté vrhla vše do útoku. Remíza pro ni nic neřešila, jenže proti obětavě bránícím ševcům se dlouho nedokázala prosadit. Až v 65. minutě zahrozil po rohovém kopu Nosko, jehož hlavičku bravurně zlikvidoval Zapletal.

Přestože hosté museli pro zranění či nevolnost postupně vystřídat Konečníka a Salachnu, nevzdávali se ani myšlenky na tři body. Z rychlých brejků řádně větrali obranu Líšně a nenechali domácím bekům ani chvíli klid. V hektickém závěru ještě pozlobil Drábek brankáře Zapletala, ten si ale s jeho pokusem poradil. Střely Beleje pak mířily mimo.

V době, kdy už se zdálo, že spravedlivá remíza oběma týmům vydrží, přišel pro domácí šok. V poslední minutě zahrával trestný kop David Šmahaj, míč se odrazil k volnému Lukáši Holíkovi a zlínský dorostenec přesnou střelou po zemi zajistil ševcům nesmírně cenné vítězství - 1:2. Naopak Líšeň poosmé v řadě na body nedosáhla.

VÝSLEDEK – 27. KOLO MSFL: SK LÍŠEŇ – FC TESCOMA ZLÍN B 1:2 (0:1)

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 30.05.2011 v 08:05