Z webu Zlína, našeho příštího soupeře

Zlínská juniorka si vyšlápla na Frýdek-Místek a slaví první jarní výhru
22.05.2011 - Robert Štach

První jarní vítězství v poměru 3:1 vybojovali třetiligoví fotbalisté zlínské juniorky nad silným Frýdkem-Místkem. Valcíři prospali na Letné celý první poločas, po němž jen vinou vychýlené mušky domácích prohrávali pouze o gól. Po přestávce se sice hosté na chvíli vrátili do hry, jenomže Švachova proměněná penalta a Hrdličkovo vyloučení daly ševcům tříbodovou definitivu..

Ševci vstoupili do zápasu velmi aktivně, zamkli soupeře před jeho šestnáctkou a již v sedmé minutě byli za svou snahu také odměněni. Domácí krásně vyvezli míč téměř od vlastní šestnáctky, rychlou kombinací na jeden dotek přesunuli hru až na opačnou stranu hřiště, kde se k míči dostal Poznar a po předchozím ťukesu svých spoluhráčů zamířil přesně k tyči hostující brány – 1:0.

Žlutomodří ovládli hřiště a soupeře dlouho vůbec k ničemu nepustili. Lépe běhali, umě kombinovali a nebáli se ani vystřelit. Po Šmahajově přihrávce sice ještě stihli valcíři odstavit zakončujícího Poznara, ale pak hostům po Šmahajově volném přímém kopu řádně zatrnulo. Míč se snesl nikým netečován jen těsně vedle Lužného brány. Frýdecký gólman navíc musel krátce nato krýt i přímý kop Hájka.

Ševci ovšem byli stále při chuti a neměli dost. Ofenzivním fotbalem bavili sebe i diváky a nikdo se proto nemohl divit, když v půlce poločasu padla další branka. Salachna výtečně našel rozběhnutého Jiřího Dobeše a ten tváří v tvář Lužnému nezaváhal - 2:0. Za šest minut pak Poznar sklepl míč Šmahajovi, nicméně zlínský záložník v gólové pozici bránu přestřelil. A aby toho nebylo málo, po půlhodině hry z ostrého úhlu napálil Švach míč pod břevno a hostující gólman znovu musel prokazovat své kvality.

Valcíři, kteří do té doby zaujali jen množstvím tvrdých zákroků, přesto chytili ještě do přestávky dech. Po rohovém kopu se totiž odrazil míč na hranici šestnáctky, kde jej přesně k tyči uklidil Hynek Prokeš – 2:1. Žádný útočný uragán se ale z frýdecké strany nekonal a ševci zasloužený náskok až do přestávky uhájili.

Úvod druhého dějství se nesl v podobném duchu jako začátek celého střetnutí. Ševci dál chtěli kombinovat, běhat a nápaditými akcemi dostat soupeře do úzkých. To se jim povedlo hned šest minut po změně stran, kdy Švach našel Poznara, ten se dostal za záda obránců, ovšem přízemní střelou jen těsně minul hostující bránu.

Pak se dostali ke slovu také valcíři. Ti postupně zvyšovali obrátky, a pokud se místo diskuzím s rozhodčími věnovali fotbalu, dokázali také zahrozit. Před dotírajícím Jungou ještě dokázal pohotovou rybičkou odvrátit na rohový kop Kocián, po hodině hry ale Zlínským borcům zatrnulo. Po rychlé křídelní akci se dostal míč ke zcela volnému Soukupovi, jenž z bezprostřední blízkosti bránu přestřelil.

Další klíčový moment přišel o deset minut později. Ševci se vymanili z defenzivy, podnikli rychlý brejk a po Červenkově vybídnutí postupoval sám na gólmana znovu Poznar. Ten sice zakončil nepřesně, ale protože byl předtím faulován, rozhodčí nařídil penaltu. Ještě předtím navíc vyloučil po druhé žluté kartě hostujícího Hrdličku. Pokutový kop pak s přehledem proměnil Švach - 3:1.

Tím bylo o vítězi zápasu rozhodnuto. Valcíři na korekci skóre rezignovali, žlutomodří si v úmorném vedru výsledek pohlídali.

VÝSLEDEK – 26. KOLO MSFL: FC TESCOMA ZLÍN B – FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK 3:1 (2:1)

Branky: 7. Poznar, 22. Dobeš J, 73. Švach z pen.. – 35. Prokeš H.
Rozhodčí: Machálek – Trávníček, Žádník
ŽK: Poznar, Švach - Hrdlička, Staněk, Cesnek
ČK: Hrdlička (FM)
Diváci: 222

FC Tescoma Zlín B: Dostál - Kocián, Čelůstka, Hájek, Mezírka – Švach, Salachna (63. Červenka), Bublák, Dobeš J.- Poznar (83. Řezáč), Šmahaj (71. Šumbera). Trenér: Boris Káňa.

Frýdek-Místek: Lužný - Švrček, Hrdlička, Staněk, Junga – Biolek (83. Chýlek), Literák, Cesnek, Kerbr – Prokeš H., Soukup (75. Prokeš J.). Trenér: Oldřich Machala.

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 23.05.2011 v 11:46