Z webu Zábřehu - našeho budoucího soupeře

3 body z Frýdku !
Fotbal Frýdek-Místek – SK SULKO Zábřeh 1:3 (1:1)

Za chladného ale hlavně větrného počasí rozehráli v sobotním dopoledni naši hráči další utkání na hřišti třetího mužstva tabulky. Ke dříve zraněnému Petru Rajnohovi se přidal ještě Pavel Krejčíř a tak na lavičce náhradníků bylo dosti místa. Aby toho nebylo málo, ve 24. minutě musel pro svalové potíže ze hřiště i útočník Tomáš Pospíšil, kterého nahradil Radim Dvořák. Ten se stáhl do zálohy a dopředu k Lukáši Michalčákovi se posunul Marek Šichor.

Právě naše aktivní hra dopředu na dva hroty, které byly ještě podporovány ze zálohy, slavila nakonec úspěch a domácí dokonale zaskočila. Zpočátku však přišel očekávaný tlak domácích a v 10. minutě po rohu Miloslav Kulíšek vyhlavičkoval míč z brankové čáry. My jsme se osmělili v 15. minutě, kdy Tomáš Pospíšil uvolnil Lukáše Michalčáka a ten trefil z nadějné pozice jen Prepslovu tyč. Pak byly k vidění na obou stranách střelecké pokusy spíče z větší dálky, se kterými si brankáři bez obtíží poradili. Ve 30. minutě vybojoval Lukáš Michalčák rohový kop, který Tomáš Hrdlovič poslal na zadní tyč a Jirka Barcal jej hlavou poslal do sítě. Domácí chtěli za každou cenu do poločasu vyrovnat, ve 35. a 39. minutě jim ve skórování zabránil dobrými zákroky Ondra Bednár, ale ve 42. minutě se protáhl nekompromisně z pozice levého křídla domácí Grussmann a podél vybíhajícího brankáře skóroval brankou „do šatny“. První čtvrthodina druhé půle patřila domácím, kteří se tlačili neustále před naši branku, jejich centry však útočníci nedovedli využít k přímému ohrožení naší branky. Pak jsme se z tlaku soupeře vymanili a řadu slibných šancí jsme neproměnili. Zvláště Marek Šichor v 67. minutě postupoval z úhlu sám na gólmana, který šanci zlikvidoval včasným vyběhnutím a tentýž hráč nechal Prepsla vyniknout efektním zákrokem při technicky kopnutém přímém kopu. Pak přišli chvíle Lukáše Michalčáka, v 80. minutě brankář ještě jeho pokus ze tří kroků konečky prstů vytěsnil nad branku na roh, ale naskočila právě 81. minuta a rozehraný rohový kop při skrumáži ve velkém vápně doslova dotlačil tento hráč do branky. V končící 82. minutě jsme se probojovali do velkého vápna znovu a opět Lukáš Michalčák uplatnil svůj důraz a z bezprostřední blízkosti dopravil míč do sítě a stanovil tak konečný výsledek 1:3. Domácí byli vývojem této fáze zápasu tak zaskočeni, že se již z jejich strany žádný závěrečný nápor nekonal a vítězství jsme vcelku v pohodě uhájili.

Sestavy:

Fotbal Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Staněk, Hrdlička, Dvořák O. – Cesnek, Literák, Biolek, Grussmann (71. Chýlek) – Prokeš, Kerbr Trenér: Oldřich Machala

SK SULKO Zábřeh: Bednár – Hrdlovič (89. Jančík), Soušek, Suchánek, Barcal J. – Šalamoun – Kulíšek, Šichor, Schaffartzik – Michalčák, Pospíšil (24. Dvořák R.) Trenér: Jiří Balcárek

ŽK: Grussmann, Cesnek – Barcal, R. Dvořák.

Rozhodčí: Plesar – Chramcov, Pochylý

9.dubna 2011 autor: Jiří Nevrkla

Poslední aktualizace stránky: khladis dne 11.04.2011 v 13:13