Napsali o nás

Z webu Hulína

Škoda prohry: SK Líšeň – SK Spartak Hulín 1:0

26.3.2011 | 22:28:33 - Po dlouhé zimní přestávce zavítali muži Spartaku k dalšímu třetiligovému utkání na hřiště Brněnského celku SK Líšeň. Závěr přípravy však náš tým nezanechal ve výsledkové a herní pohodě a k tomu se přidaly nemoci a disciplinární trest Vlasty Barcucha. Ve finále tak do Líšně odcestovalo 11 zdravých hráčů základní sestavy a 4 náhradníci, z nichž 2 byli letošní dorostenci Ondřej Timan a Ivan Gála. Největší ztrátou v předzápasového hlediska byla absence Broňka Otruby, jehož zraněná ruka vyřadila na nějakou dobu ze hry. Vskutku pozitivní výhledy na důležité utkání.

Naši hráči však na hřiště nevstoupili se sklopenými hlavami a v úvodní desetiminutovce zavřeli domácí na jejich půlce. Už ve 3. minutě střílel po zemi vedle Pacl táhlou příčnou střelou.

Z úvodního náporu se domácí vymanili v 10. minutě, Vrtěna zvítězil v souboji nad Václavíčkem, centrem před bránu našel nabíhajícího volného Šudomu, jemuž však přihrávka nesedla a proletěla mezi nohami do zámezí.

Druhý výraznější výpad do naší obrany však pro domácí skončil mnohem pozitivněji. Ve 21. minutě si naše obrana vybrala slabší chvilku, naskládaly se za sebou chybky skládající se z neuspokojivého řešení situace u postranní čáry, nedůrazu před vlastní brankou a dílem špatné řešení situace brankářem a výsledkem byl Vrtěna v nadějné šanci proti Janalíkovi a vedoucí branka Líšně 1:0.

Na vedoucí branku však Spartak našel recept ve 24. minutě. Pospíšil proti Sedmidubskému však neuspěl, dlouhý brankář domácích zasáhl a zazvonila i tyč.

Domácí si v těchto fázích počínali daleko důrazněji a aktivněji a bílá lavina našim řadám poměrně zatápěla. Stranou dění v těchto chvílích nezůstal ani rozhodčí Trávníček se svými kontrovezními verdikty. Líšeň hrála poměrně od podlahy, a byť si hráči rozhodně nepočínali zákeřně, počet jejich faulů se v zápase zastavil na čísle 26 vůči 7 našim, což si ze zápasu odnesli Ševela s nakopnutým kolenem a s blíže nespecifikovaným zraněním rovněž brankář Janalík.

Líšeňští se před Janalíkem objevili výrazně ještě ve 38. minutě, na Šudomův centr si naskočil Vrtěna, jeho hlavičku brankář Janalík zlikvidoval.

Druhá půle začala aktivitou domácích. Ve 49. minutě centroval z pravé strany Nosko, Belejova střela z voleje však skončila vedle branky.

Aktivita domácích pokračovala dále, v 68. minutě našel Belej Čampu, jeho střelu z úhlu Janalík spolehlivě chytil.

Kapitán domácích Čampa byl hlavní postavou i v následující minutě. Jakožto obránce vystavil svým faulem stopku před pokutovým územím do sólového nájezdu deroucímu se Jardovi Lacigovi. Odměna za zatáhnutou záchrannou brzdu v podobě druhé žluté karty poslala Čampu do sprch a Spartak do přesilovky.

Herní převaha do tohoto okamžiku deroucí se na naše kopačky jen pozvolna nabyla větší intenzity v podobě oslabení Líšeňské defenzivy. Tlak Hulína však nenesl kýžené ovoce.

V 76. minutě po rohovém kopu Spartaku prošel míč až na Pacla, jehož následná dělovka levačkou směřující do odkryté části Sedmidubského branky skončila na hrudi obranného valu Líšně.

Z pohledu Hulína hodně zlé krve nadělaly v této fázi 2 situace, pod nimiž se podepsal pomezní sudí Kondler. V obou případech vždy směřovala přihrávka na stranu hřiště k volnému Pospíšilovi, v obou případech letěl nahoru praporek značící, že sudí posoudil jako ofsajdové postavení hráče, jenž by šel sám do pokutového území. Za konstatování, že obě tyto situace nebyly nepřehledné a navíc se odehrály přímo v místě, kde stáli fanoušci Spartaku, kteří je viděli jinak, zařaďme zmíněné verdikty do kategorie těch kontroverzních.

Nechat zapomenout na takové kaňky mohli samotní hráči Spartaku z několika standardních situací, nevytěžili z nich však zhola nic. V závěrečné fázi zápasu šel dokonce na hrot Jarda Zlámal, domácí se pak výpady do rozhozené obrany snažili vstřelit druhou branku.

V poslední minutě zápasu vlétl do pokutového území Líšně Laciga, jeho střelu na zadní tyč však Sedmidubský vyrazil. Na druhé straně ve stejné minutě se o skórování snažila dvojice Mičko – Michal Drábek, brankář Janalík společně s obranou nepřipustili druhý brankový zásah.

Zápas skončil výsledkem 1:0. Nepříliš pohledné utkání ovlivněné tím, že se jednalo o jarní premiéru a ani hrací povrch (přírodní tráva) fotbalu příliš nepřál, skončilo úspěchem domácích, byť by zápasu více slušela remíza. K tomu by ovšem bylo nutno vstřelit branku, a to se našim barvám nepodařilo. Zápas je za námi, musíme se soustředit na ten další, jímž bude příští sobotu domácí utkání proti celku MSK Břeclav.

Hodnocení trenéra: V utkání nám chyběl Otruba jako klasický hrotový útočník. Byli jsme aktivní, nenechali jsme se zatlačit a v prvních 15 minutách jsme byli výrazně lepší. Utkání bylo tvrdé, bylo zde moc faulů a rozhodčí udělil hodně žlutých karet. V závěru druhé půle jsme posílili útok, ale zkrátka jsme dneska to štěstí neměli. Mrzí mne to, protože jsme horší nebyli, herní projev rovněž nebyl nejhorší a myslím si, že jsme si ten bod ze zápasu zasloužili.

rozhodčí: Mir. Trávníček, AR1: Kondler, AR2: Černý, delegát: Blažek

Líšeň: Sedmidubský – Čampa, Hebron, Král, Cupák – Pecha – Nosko, Michal Drábek, Belej (74. Oprchal), Šudoma (68. Mičko)– Vrtěna (90. Drábek Martin).
Spartak: Janalík – Pacl, Zlámal, Číhal, Václavíček – Pospíšil, Kadlec, Laciga, Mršťák – Ševela, Dvořáček.

Branka: 21. Vrtěna