Z webu denik.cz

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 03.03.2011 v 19:25:21)

Fotbalisté Rostexu vyhráli zimní turnaj v Líšni

Brno-Líšeň – Ani šestý tým podzimní tabulky moravskoslezské ligy SK Líšeň nezastavil vyškovské fotbalisty v jejich vítězném tažení zimním turnajem, který Líšeňští pořádají na své umělé trávě. V dohrávce druhého kola Vyškov porazil svěřence trenéra Zbyňka Zbořila 2:0. Ani Zbořil nezpochybnil, že zaslouženě.

Autor: Zdeněk Vlach
„Upozorňoval jsem, že to úrovní bude v podstatě mistrovské utkání, protože Vyškov má velmi dobrý tým. O to víc mě štve, jak jsme odehráli druhý poločas. Soupeři jsme poskytovali příliš volnosti, a to i ve vlastní šestnáctce. To by nás porazil i mnohem slabší soupeř. Ale musím uznat, že Vyškov odehrál vynikající zápas a že v současné době má výborně organizovanou hru s velkým pohybem hráčů,“ konstatoval trenér Líšně po zápase.

Ještě do poločasu měli domácí mírně navrch, nebo přesněji víc drželi míč, ale do vyložené šance je Vyškovští nepustili. Tu největší naopak měl těsně před přestávkou Hradil, ale bál se sám zakončit a jeho přihrávka na obsazeného Hirsche byla zbytečná.

Zatímco v prvním poločase se mužstva nejprve deset minut oťukávala, druhý začal naostro. Odstartoval to zkušený Kropáček parádním vedoucím gólem. Pak už se hrálo nahoru dolů a pojistku na vyškovské vítězství dal mladíček Palla, který překvapil zkušeného brankáře Sedmidubského technickou střelou z trestného kopu. „Zkouším to na trénincích a jsem rád, že mně to vyšlo i v zápase. Samozřejmě bych se chtěl udržel v kádru áčka,“ culil se po utkání věkem ještě dorostenec.

Lišácky se tvářil i zkušený středopolař Ivo Sigmund, který už před zápasem avizoval prestižní náboj vůči trenéru Líšně a určitou motivaci pro své spoluhráče. „Porazit Zbyňu, nebo vlastně Líšeň, která hraje o soutěž výš, to je paráda. Takže kluci po tréninku dostanou v kabině zákusky,“ usmíval se Sigmund.

Fotbal v podání Vyškova měl opravdu vysoké parametry. I na hřišti menších rozměrů dokázal rychle kombinovat a vytvářet si šance. Myšlenky, kam až to může dojít, ovšem trenér Valdemar Horváth razantně vrací k realitě. „To, že jsme vyhráli, je určitě krásné, ale pořád je to jen příprava. Pořád je to jen cesta k něčemu. Dnes můžeme porazit Líšeň, ale pak třeba prohrajeme v prvním kole divize. Tohle je sport, ale musím přiznat, že jsem spokojený. Obě mužstva chtěla hrát fotbal, na obou stranách bylo k vidění hodně výborných kombinaci. Cením si toho, že dokážeme hrát svůj fotbal,“ zhodnotil kouč Vyškova.

Ten už může upozornit představitele klubu, aby připravovali místo pro pohár pro vítěze letošního ročníku. Výhrou nad Líšní totiž Rostex definitivně obsadil první místo a nesesadí jej z něho ani případná porážka v posledním kole od Dosty Bystrc. Podle propozic soutěže totiž při shodném počtu bodů rozhoduje, jako v mistrovských soutěžích, o konečném pořadí vzájemné utkání. Po kontumaci výsledku s Rousínovem může Vyškovské bodově dohonit jen Líšeň.

Dárek předsedovi
Předseda klubu Štěpán Pataki může prvenství brát i jako osobní dárek a jistě ve vitríně místo na pohár rád najde. Na vlastní oči letos sledoval tým poprvé. Zatím mu to nedovolila operace kolena a pooperační rehabilitace. I v jeho tváři bylo vidět milé překvapení. „Mám z toho hodně dobrý dojem. Hráli jsme kvalitní fotbal. Třeba o mladém Žočkovi jsem měl výborné reference, které potvrdil. Zkušenosti Kropáčka nepotřebují komentáře, Ivoš Simund mě překvapil, že vydržel běhat celý zápas. Ale tak bych mohl pokračovat i o ostatních hráčích,“ chválil i Pataki .

SK Líšeň – Rostex Vyškov 0:2 (0:0)
Branky: 44. Kropáček, 57. Palla.

Vyškov: Kopáček (41. L. Kollár) – Koláček, Bárta, M. Kollár, Miloš Žoček – Hradil (70. Daněk), Sigmund, Martin Žoček, Abelovský (41. Palla), Hirsch – Lička (41. Kropáček). Trenér: Valdemar Horváth.

Líšeň: Sedmidubský – Král, Hebron, Široký, Martin Drábek – Cupák, Belej (52. Matoušek), Michal Drábek, Pecha, Mičko (69. Knap) – Oprchal. Trenér: Zbyněk Zbořil.

Rozhodčí: Mayer – Virčík, Linhart. ŽK: Cupák (Líšeň). Diváků: 70.

Po minutách
10. Belej poprvé zamířil mezi tyče. Ale doprostřed branky.

11. Mičko byl tvrdší, ale pro změnu nepřesný.

12. Na Hradilův střílený centr bohužel nikdo nenaběhl.

22. Nápřah Michala Kollára byl rázný, ale míč mu pořádně nesedl a rána byla nepřesná.

23. Hodně „jedovatou“ Belejovu střelu Kopáček jen vyrazil a Cupák doklepnout nestačil.

27. Dva vyškovské rohové kopy vážnější ohrožení líšeňské branky nepřinesly.

31. Také Pechovu ránu Kopáček reflexem jen vyrazil a následná skrumáž před ním vůbec nebyla příjemná.

38. Do největší gólové šance první půle si zleva naběhl Hradil, ale místo zakončení zbytečně a nepřesnou přihrávkou hledal Hirsche.

40. Lička nemohl předpokládat kiks Širokého před vlastním pokutovým územím, jinak by šel sám na Sedmidubského.

44. 0:1 – Kropáček. Mazácká akce. Na pravé straně si k noze sklepl dlouhý pas, uvolnil se zasekávačkou dovnitř vápna a levačkou nedal Sedmidubskému šan­ci.

49. Žoček mladší byl faulován, ale Žoček starší Líšeň nepotrestal. Jeho oblouček z trestného kopu byl příliš slabý.

51. Ani Sigmundův trestňák zhruba ze stejného místa nebyl nic moc.

52. Velmi nebezpečná hlavička Širokého naštěstí směřovala přímo na vystřídaného Ladislava Kollára.

56. Skvělá ulička Michala Kollára poslala do stoprocentní šance Hirsche, ale vyškovský mladíček sám před Sedmidubským přestřelil branku.

57. Sigmundův nájezd zastavili Líšeňští faulem asi pětadvacet metrů od své branky.

57. 0:2 – Palla. Dovolil si dost, z trestného kopu poslal míč za tyč, ke které měl mít líšeňský gólman blíž.

58. Hradil zprava uvolňoval Koláčka, ale ten byl zády k líšeňské brance a míč se mu nepodařilo tečnout.

58. Líšeň dopravila míč za záda Kollára, ale z postavení mimo hru.

64. Pěkná a tvrdá rána Michala Žočka jen zaduněla o beton za brankou.

74. Dlouhý centr z pravé strany hlavičkoval u vzdálenější tyče Matoušek, naštěstí pro Vyškov těsně vedle.

76. Palla se pokusil podruhé z trestného kopu nachytat Sedmidubského a málem se mu to zase podařilo. Líšeňský brankář ale tečoval balon na tyč a do rohu.

80. Branková konstrukce zvonila i na druhé straně, tentokrát břevno po tečované střela Michala Drábka

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:43