MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Z webu vFotbal

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 22.02.2011 v 23:59:44)

Ondřej Crla vyměnil Hulín za MSK Břeclav: Beru to jako výzvu

Zdroj: mskbreclav.najednou.cz
Dvaadvacetiletý záložník Ondřej Crla na podzim startoval za Spartak Hulín, po skončení hostování se ale v zimě rozhodl přejít ke konkurenčnímu MSK Břeclav.

Ondřej Crla prošel akademií Slovácka, do ligy se ale nepodíval. Dokonce i do té třetí ligy vedla trnitá cesta. Sice si ji zahrál už v juniorce Slovácka. Pak ale dvakrát vybojoval postup z Divize, ale ani jednou se do MSFL nepodíval. Až na podzim s Hulínem. Na jaře bude Ondřej Crla ale oblékat žlutomodrý dres MSK Břeclav. Střelec tří podzimních branek v MSFL poskytl portálu vFotbal exkluzivní rozhovor.

Prošel jste akademií Slovácka, ale do áčka jste se nedostal. Nemrzí vás to? Jste ještě pod smlouvou Slovácka?
Určitě mě to trochu mrzí. Každý mladý fotbalista vždy tak trochu touží ve svém klubu nakouknout do ligového A týmu. Mně osobně se to bohužel nepovedlo, ale rozhodně z toho nevěším hlavu. I tak jsem byl velice rád, že se mi po dorostu podařilo dostat se do B týmu mužů, kde jsem si rok mohl zahrát MSFL a nasbírat tak mnoho cenných zkušeností. Co se týče smlouvy, ve Slovácku nic podepsaného momentálně nemám.

U vás se stala zajímavá skutečnost, když jste vlastně postup do MSFL vybojoval s Líšní a Šardicemi, přitom třetí ligu hrajete až v Hulíně. Jak to na Vás působí?
Z tohoto pohledu jsem měl trochu smůlu, ale člověk takové věci musí hodit za hlavu a jít dál. Jak jsem odpovídal v předchozí otázce, 3. ligu jsem si zahrál už v juniorce Slovácka. Poté jsem hrál dlouho divizi. Nejprve v Líšni, kde jsme po podzimní části sezony skončili v tabulce druzí, právě za vedoucími Šardicemi. Tam jsem pak po zimní přestávce přešel a dokončil sezonu, kdy jsme měli poprvé postupovat do MSFL. Bohužel se tak ale nestalo a mnoho kluků tehdy odešlo jinam. Další rok jsme s takřka novým týmem znovu vyhráli divizi D s velkým náskokem, ale místo postupu se náš majitel rozhodl z jistých důvodů tým rozpustit, což byl pro všechny velký šok. Po této zkušenosti jsem si MSFL už nechtěl nechat ujít a tak jsem odešel na hostování do Hulína, který využil mimořádné nabídky na postup do 3 ligy.

Hulín si ale jakožto nováček vedl zejména v úvodu podzimu výborně, v čem byla jeho síla?
Ano, v Hulíně byla výborná parta kluků, kteří spolu hrávají už delší dobu. Hlavní předností byla rozhodně rychlá kombinační hra po zemi, kterou Hulín předváděl už v divizi a snažili jsme se ji praktikovat i v MSFL. Má na to také vhodné typy hráčů, jako jsou Jaroslav Laciga nebo Michal Ševela.

Jak jste byl vy sám spokojen se svými podzimními výkony?
Před začátkem sezony jsem byl sám velice zvědavý jak se celému týmu i mně osobně bude v soutěži dařit. Ukázalo se, že můžeme v pohodě hrát s ostatními třetiligovými týmy vyrovnanou partii, což pro nás bylo pozitivní a odrazilo se to i na našich výsledcích a výkonech. Co se týče mého hodnocení, tak to bych nechal spíš na trenérovi nebo ostatních lidech, kteří sledovali fotbal v Hulíně. Můžu ale říct, že zcela spokojený jsem rozhodně být nemohl, jelikož vždy je co zlepšovat.

V zimě jste ale odešel do Břeclavi. Proč?
Do Břeclavi jsem odešel, jelikož mi v Hulíně skončilo hostování a ozval se mi trenér Michal s konkrétní nabídkou. Zároveň jsem to bral taky trochu jako výzvu, jelikož se Břeclavi na podzim moc nevedlo, ale má ambice se posunout za lepším umístěním v tabulce. Čas ukáže, zda to bylo správné rozhodnutí. Ale já myslím, že sem udělal krok dopředu.

MSK pro Vás ale není až tak neznámé prostředí že?
Je pravda, že prostředí pro mě moc cizí není. V týmu jsem pár kluků už znal, hlavně z akademie Slovácka, nebo ze zápasů, kdy jsme nastupovali proti sobě. Co se týče trenérů, tak pana Michala jsem také znal z předchozího působení ve Slovácku a to samé platí i o trenéru Pitákovi.

Břeclavi se na podzim nedařilo a tak se vyměnila značná část kádru, je tedy jednodušší se zapracovat do mužstva, když všichi začínají s čistým štítem?
To je těžké posoudit, ale nemyslím si, že by to mělo nějaký extrémní vliv na zapracování se do kádru. Já osobně to moc neřeším, jestli je někdo nový nebo ne. Důležité podle mě je, abychom si rozuměli na hřišti a táhli za jeden provaz, pak teprve můžeme podávat dobré výkony a posunout se v tabulce nahoru.

Jak byste porovnal prostředí MSK a Hulína?
Prostředí to jsou zcela odlišná a nedají se moc srovnávat, jelikož stadion v Poštorné byl vybudován pro 2. ligu. Má perfektní zázemí, kdy máme k dispozici také prostory pro regeneraci a posilovnu přímo v tribuně. Na 3. ligu jsou to určitě nadprůměrné podmínky. V Hulíně také nebylo špatné fotbalové prostředí. Ale myslím si, že by se tam mohlo pár věcí do budoucna dořešit.

Je Vám 22 let, jaký máte fotbalový sen?
Mým fotbalovým snem bylo vždycky hrát fotbal na co nejvyšší úrovni a mít z něj radost. Momentálně se chci prosadit v MSK a pomoci týmu svými výkony posunout se výsledkově nahoru.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:43
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.