Z webu Opavy

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 10.11.2010 v 23:49:01)

V Plzni bylo rozhodnuto během půlhodiny

Úvodních třicet minut rozhodlo o tom, že jsme na západě Čech dostali trojku. Od třetí branky Pavla Horvátha jsme už neinkasovali a podle očekávání na hřišti favorita prohráli. Konečný výsledek 3:0 odpovídá síle obou mužstev, vždyť Plzeň vyhrála v sobotu 2:0 na Baníku.

Oba týmy nastoupily do utkání s několika změnami v sestavě, v té domácí chyběl například kanonýr a čerstvý reprezentant Rezek, na druhé straně kromě zraněného Chmelíčka a vykartovaného Klesnila nechal trenér Mazura odpočívat ještě Kolínka s Knappem.

První minuty zápasu patřily zcela jednoznačně favoritovi. Opava s padesátkou svých fanoušků v zádech začala až příliš ustrašeně. „Z naší hry byl cítit respekt, ale tomu se nikdo nemůže divit. Přijeli jsme do Plzně, která vede ligu, týmy si zde jezdí pro čtyřgólové příděly,“ řekl úvodem náš trenér Josef Mazura.

Viktoria brzy dostala své pověsti. Zkušený mazák Horváth v 11. minutě poslal centr na Bakoše a slovenský útočník si věděl s míčem rady – 1:0. Plzeňská radost ještě ani neutichla a už se vezl druhý gól. Střihavka dostal do šestnáctky míč od Ďuriše, všiml si volného Jiráčka a ten ranou k levé tyči zvyšoval na 2:0.

Údernou půlhodinu Plzně zakončil nechytatelnou ránou z trestného kopu přímo do šibenice Pavel Horváth. „Zasloužené vedení domácích. Přehrávali nás v rychlosti, bylo cítit, že jsme hráli proti lídrovi,“ řekl Mazura. Poté začala vystrkovat růžky i Opava. Střelu Zapletala na zadní tyč lapil Krbeček. Nutno ale poznamenat, že domácí nadále hrozili, zejména slovenské torpédo Bakoš.

Ve druhém poločase byli naši kluci více vidět. Největší šance přišla okolo sedmdesáté minuty, kdy Zapletal napálil míč do břevna. Ještě před tím hasila plzeňská obrana požár před Vyskočilem. Na výsledku se nakonec již nic nezměnilo a favorit vyhrál 3:0.

„Za druhý poločas musím kluky pochválit. Odehráli ho podle mého gusta,“ podotkl Mazura. „Měli jsme i dvě šance, škoda, že se jedna neujala,“ pokrčil rameny opavský kouč. „Těšíme se na odvetu do Opavy. Rád bych pozval naše fanoušky, věřím, že Plzeň potrápíme. Bude to sice jiný zápas, ve kterém budeme muset útočit, ale už nyní na něj všichni těšíme,“ uzavřel trenér Mazura.