Z olomouckého deniku

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 26.09.2010 v 21:55:36)

Juniorka Sigmy udolala Líšeň, do černého pálil i Ordoš

Olomouc – Juniorka Sigmy slaví po čtyřech zápasech výhru. Na Andrově stadionu si v neděli dopoledne poradila s Líšní 2:1. Rozhodující branku dal v 48. minutě úřadující král českých střelců Michal Ordoš. Ten se stále rozehrává po zranění a v roli kapitána odehrál za béčko celý zápas.

Autor:
Martin Dostál
Právě jeho výkon byl podle trenéra záložního týmu Augustina Chromého pro vítězství klíčovým. „Obrovsky nám pomohl kapitán Ordoš. Kluci se kolem něj dali dohromady a bojovali. Přestože mi říkal, že vydrží maximálně 70 minut, tak na základě vývoje hry jsem ho tam nechal. Bylo vidět, že má správné fotbalové srdce,“ chválil kouč.

Výhra nad technicky vyspělou Líšní se ale nerodila snadno. Už ve 20. minutě stáli při Sigmě všichni svatí. Hostující Oprchal a Mičko stříleli v rychlém sledu z bezprostřední blízkosti do odkryté branky, jenže první střela mířila do ležícího brankáře Šustra, druhou zase vyrazil jeden z domácích zadáků. Několik vteřin poté pak vypálil z šestnáctky Drábek a jeho projektil vytěsnil Šustr s vypětím všech sil nad svou svatyni.

O sedm minut později rozezvučel břevno líšeňské branky Vašíček, ale za další dvě minuty šli hosté do vedení. Nosko ve vápně ideálně našel Beleje, který na nic nečekal a z první poslal míč nechytatelně do sítě. Agilní Belej mohl ještě do poločasu zvýšit, jeho krásnou ránu do šibenice ale neuvěřitelně vyškrábl Šustr.

Ten se mohl minutu před koncem první půle radovat se svými spoluhráči z vyrovnávacího gólu, když se Sigma prosadila po rohu Pospíšila. Gól do šatny přibalil Líšeňským hlavičkou Martin Šindelář. Ačkoli byli hosté lepším týmem, inkasovaná branka je zřejmě nahlodala.

Lob hlavičkou
Krátce po příchodu ze šaten už totiž prohrávali. Ve 48. minutě si našel přetažený centr Ordoš a hlavičkovým lobem přehodil brankáře Sedmidubského. Olomoucký kanonýr na sebe poté upozornil ještě jednou, v 73. minutě chtěl takticky zastavit na polovině akci soupeře, jeho nešetrný zákrok byl oceněn v tomto případě docela mírnou žlutou kartou.

„Chtěl bych klukům dát absolutorium za bojovný výkon. Na tomto terénu s tímto soupeřem to bylo velmi těžké, protože Líšeň je velmi herní a takové hřiště jí vyhovuje,“ vyjádřil se k mokrému terénu Chromý. „Většina jejích hráčů je menší postavy, jsou šikovní a rychlí, navíc důrazní na míči,“ řekl.

Jeho tým už vítězství potřeboval jako sůl, před nedělním utkáním mu patřila až předposlední příčka, po zisku tří bodů se juniorka posunula alespoň mimo příčky znamenající sestup. Chromý nicméně neočekává, že by se teď rozjela vítězná série mladého týmu. „Tato soutěž je pro sedmnácti– nebo osmnáctileté kluky strašně těžká. Budeme se rvát o každý bod,“ doplnil.

SK Sigma Olomouc B – Líšeň 2:1 (1:1)
Branky: 44. Šindelář, 48. Ordoš – 29. Belej. Rozhodčí: Ogrodník – Trávníček, Ondráš. ŽK: Ordoš, T. Pospíšil, M. Pospíšil – Král. Diváků: 105.
SK Sigma B: Šustr – Koutný, Kalas, Murin, Hála – Tomeček (89. T. Pospíšil), M. Pospíšil (90. Soušek), Ordoš, Šindelář, Chlebek (46. Nekuda) – Vašíček. Trenér: Augustin Chromý.
Líšeň: Sedmidubský – Čampa, Hebron, Král, Křap – Nosko, Belej, Pecha, Drábek, Mičko (60. Šudoma) – Oprchal (60. Vrtěna). Trenér: Zbyněk Zbořil.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:40