Valcíři přejeli Líšeň, doma zvítězili také Opava a HFK

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 19.09.2010 v 10:56:29)

Sobota nabídla čtyři zápasy Moravskoslezské fotbalové ligy a diváci se v nich dočkali slušných sedmnácti branek. Bilanci kazí jen těsná výhra HFK nad Sigmou B.

Frýdek-Místek - SK Líšeň 5:1 (5:0)

Oproti středečnímu nevyvedenému zápasu s Opavou udělal trenér Machala v sestavě čtyři změny a na hřišti to bylo znát. Lipina šla do vedení již v osmé minutě, kdy špatnou zpětnou přihrávku Křapa vystihl H. Prokeš a diváci ve Stovkách si tak v nové sezóně poprvé zařvali „Gól“. Opravdová kanonáda Valcířů přišla na konci první půlhodiny, kdy se během tří minut prosadili Literák, Soukup a znovu H. Prokeš. Na poločasových 5:0 upravil Literák.

Domácí diváci již odhadovali kolika branek se ještě dočkají, nakonec ale museli být zklamaní. Smířenou hru druhého poločasu narušil až snižující gól Hebrona, který z dvaceti metrů nedal Lužnému šanci. Domácí pak zatlačili a vypracovali si šance, Cabák trefil i tyč, další branka ale nebyl přána. I tak necelých sedm stovek diváků domů odcházelo spokojeno

Branky: 8. a 29. H. Prokeš, 27. a 40. Literák, 28. Soukup - 70. Hebron. Rozhodčí: Kondler - Žádník, Priesol. ŽK: Kerbr, Literák - Pecha. Diváci: 680.
Sestavy:
Frýdek-Místek: Lužný - Švrček, Hrdlička, Staněk, J. Prokeš - Mucha (62. Biolek), Cabák (79. Cesnek), Literák, Kerbr - Soukup (69. Chýlek), H. Prokeš. Trenér: Oldřich Machala.
SK Líšeň: Kotoul - Čampa, Hebron, Drábek, Křáp (69. J. Mičko) - Nosko, Pecha, Belej (46. A. Mička), Šudoma - Oprchal (46. T. Prokeš), Drábek. Trenér: Zbyněk Zbořil