Muži rozstříleli doma tým Líšně 5:1(5:0)

FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEKSK LÍŠEŇ
18.09.2010
Stovky (10.15 h)
Hned čtyři změny udělal domácí kouč Oldřich Machala oproti domácímu střetnutí s Opavou. V brance zastoupil Prepsla Lužný, místo Biolka nastoupil ve středu zálohy uzdravený Cabák, na kraji obrany nahradil Grussmanna levák J. Prokeš a za Cesneka šel na levou zálohu Mucha. Valcíři vstoupili do utkání aktivněji, vrátili se ke kombinační hře a prakticky svého soupeře za první poločas vůbec k ničemu nepustili. Už v 1. minutě se v první šanci ocitl Soukup, tomu však těsně před zakončením ukopli hostující zadáci míč na rohový kop. Udeřilo ale v 8. minutě, kdy Křápovu malou domů vystihl H. Prokeš, který přízemní střelou poprvé rozjásal domácí příznivce. Ti diváci, kteří na své miláčky po středeční porážce zanevřeli, mohli určitě litovat. Ve 12. minutě našel Švrček dlouhým pasem volného H. Prokeše, ten se v šestnáctce hostí uvolnil, ale jeho technická střela pravačkou jen těsně minula levou tyčku. Rozhodnutí padlo mezi 27. a 29. minutou. To valcíři vstřelili tři branky!! Nejprve se po faulu na H. Prokeše zahrávala standardní situace z hranice velkého vápna. Kerbr centroval a Literák nadvakrát s pomocí tyče podruhé rozjásal Stovky. O chvíli později předvedli domácí nádhernou kombinační akci, kdy se po Kerbově přihrávce prosadil Soukup. Ve 29. minutě vybojoval Soukup svým důrazem míč pro H. Prokeše a ten k tyči 4:0. Povedenou první polovinu zápasu korunovali domácí ve 40. minutě, kdy si na Kerbrův rohový kop, zahrávaný na první tyč, vyskočil nejvýše Literák - 5:0!!
Změna stran již příliš fotbalového nepřinesla. Domácí ze svého výkonu značně polevili. Líšeň dokázala v 70. minutě přeci jen snížit, když se v šestnáctce orientoval nejlépe stoper Hebron, který technickou střelou nedal Lužnému šanci - 5:1. O pět minut později zazdil po Cabákově průniku další tutovku H. Prokeš a v 77. minutě nastřelil ještě Cabák břevno. Zbytek utkání se již odehrál v poklidném tempu. Valcíři si za první půli zasloužili vyhrát i vyšším rozdílem. Líšeň fotbalově zklamala.
„Psychicky pro nás dost náročný zápas, hlavně po nepovedeném zápase s Opavou. V první půli jsme hráli výborně, mohli jsme vyhrát i 7:0. Bohužel druhá půle už nebyla tak dobrá, nechali jsme si dát zbytečný gól. Odehráli jsme třetí utkání během šesti dnů, což je fyzicky hodně náročně. Přesto výsledek hovoří za vše, klukům za předvedený výkon děkuji,“ zářil po utkání spokojeností domácí kouč Oldřich Machala. „Takhle nemůžeme odehrát třetiligové utkání. Kluci k zápasu přistoupili velice vlažně a domácí nás ztrestali. Jejich výsledky jsou hodně zkreslené. To je manšaft, který bude hrát kolem třetího místa. Po změně stran jsem dal do pole už mladé hráče. Pro nás může být pozitivní jen to, že jsme druhou půli vyhráli 1:0,“ řekl po utkání hostující kouč Zbyněk Zbořil.
Branky: 8. a 29. H. Prokeš, 27. a 40. Literák, 28. Soukup - 70. Hebron.
Rozhodčí: Kondler - Žádník, Priesol. ŽK: Kerbr, Literák - Pecha. Diváci: 680.
Frýdek-Místek: Lužný - Švrček, Hrdlička, Staněk, J. Prokeš - Mucha (62. Biolek), Cabák (79. Cesnek), Literák, Kerbr - Soukup (69. Chýlek), H. Prokeš. Trenér: Oldřich Machala.
SK Líšeň: Kotoul - Čampa, Hebron, Drábek, Křáp (69. J. Mičko) - Nosko, Pecha, Belej (46. A. Mička), Šudoma - Oprchal (46. T. Prokeš), Drábek. Trenér: Zbyněk Zbořil.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:40