Poslední utkání Frýdku

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 17.09.2010 v 12:59:37)

FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEKSFC OPAVA

15.09.2010 Stovky (16.30 h)
Celé tři měsíce se ve frýdecko-místeckých Stovkách nehrál mistrovský zápas. Nově zrekonstruovaný stadion byl v minulém týdnu předán, takže jsme v předehrávce 15. kola MSFL mohli v domácím prostředí přivítat dosavadního lídra z Opavy.
A soupeř ihned v úvodu střetnutí prokázal své kvality. Ve 4. minutě příliš otálel s rozehrávkou mladíček Biolek, který v základní sestavě nahradil zraněného Cabáka, a Partyš z 25m vyzkoušel pozornost našeho brankáře. O sedm minut později se k míči dostal Žmolík, jeho střela jen těsně prosvištěla kolem pravé tyče. Domácí se poprvé osmělili až po čtvrthodince hry. To do hostující šestnáctky centroval Kerbr, jenže nabíhající Soukup se k zakončení nakonec nedostal. Ve 24. minutě se kolem Cigánka obtočil Prokeš, jeho následná střela skončila však vysoko nad. Ve 30. minutě již udeřilo. Bohužel pro nás, to bylo na druhé straně. Centr Chmelíčka si zpracoval Halaška a s pomocí tyče rozradostnil početnou enklávu svých fanoušků. „V poločase jsme si říkali, že na Opavu budeme chtít vletět. Bohužel nás přibrzdil hloupý gól,“ řekl pravý obránce valcířů, Michal Švrček. A měl pravdu. Dlouhý nakopnutý míč za naší obranu dobíhal Hrdlička s Chmelíčkem. Náš stoper se snažil míč odkopnout, jenže to udělal tak nešťastně, že se od dotírajícího Chmelíčka odrazil obloučkem přímo do branky - 0:2. O chvíli později mohl Hrdlička svou chybu napravit, jenže po Kerbrově rohu mířil hlavou těsně vedle Novákovy branky. V 56. minutě chyboval uprostřed hřiště Cesnek, následná střela Vyskočila naštěstí šla do míst, kde stál pozorný brankář Prepsl. Tentýž hráč hostí se k zakončení dostal také o chvíli později. To Halaška obral na pravé straně hřiště o míč Hrdličku, následně jej předložil Vyskočilovi, ale ten mířil vedle. Blízko snížení byli naši hoši v 63. minutě. To Cesnek načechral míč do soupeřovy šestnáctky a Literák, ač tísněn dotírajícím Žmolíkem, střílel bohužel Novákovi pouze do náruče. Na druhé straně se pak z následné akce vyznamenal Prepsl, který chytil Halaškovi tutovku. Tlak valcířů stále narůstal, výraznější šanci si však domácí nevypracovali. Rozhodnutí padlo v 89. minutě. To Prepsl špatně odkopl míč a Chmelíček připravil tutovku střídajícímu Zapletalovi. „Hosté byli dnes lepší. K ničemu nás příliš nepustila, takže jejich vítězství je naprosto zasloužené. Všechny tři góly jsme dostali po našich hrubých chybách,“ řekl smutným hlasem po utkání domácí kouč Oldřich Machala. „Myslím si, že jsme s kvalitním soupeřem odehráli velice vydařené utkání. Dost nám pomohla šťastná druhá branka,“ radoval se z vítězství kouč Opavy Josef Mazura.
Branky: 30. Halaška, 50. Chmelíček, 89. Zapletal. Rozhodčí: Chramcov – Pochylý, Kotík. ŽK: Cesnek. Diváci: 2140.
Frýdek-Místek: Prepsl – M. Švrček, Hrdlička, Staněk, Grussmann – Cesnek (75. Mucha), Biolek, Literák, Kerbr – H. Prokeš (52. Chýlek), Soukup. Trenér: Oldřich Machala.
Opava: Novák – Kolínek, R. Švrček, Cigánek, Čáp – Žmolík, Partyš, Knapp (46. Wirth), Vyskočil (89. Zapletal) – Chmelíček, Halaška (70. Korčian). Trenér: Josef Mazura.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:40