Z webu 1.HFK

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 14.09.2010 v 07:56:02)

Hodnocení posledního utkání L.HFK

HFK veze tři body

V dnešním předehrávaném utkání 6.kola třetí nejvyšší fotbalové ligy zavítali holičtí fotbalisté na půdu silného mužstva SK Hanácká Slavia Kroměříž.

V rodném městě trenéra Petra Uličného se hrálo pod umělým osvětlením, což se odrazilo na atmosféře utkání, která byla podpořena dobrou diváckou kulisou.

Trenér Petr Uličný postavil od začátku na chlup stejnou sestavu jako z domácího utkání s Jihlavou. A vyplatilo se. Jeho svěřenci opět chytli začátek utkání a od 13.minuty vedli zásluhou Ladislava Onofreje. Akci rozehrál dlouhým nákopem na Dominika Richtera stopér Lukášek. Vysoký útočník chytře prodloužil míč na rozběhnutého Ondřeje Čtvrtníčka, který jedním dotekem poslal míč do vápna na Ladislava Onofreje a ten zkušeně umístil míč do protipohybu brankáře domácích - 0:1.

Domácí kontrovali nepříjemnou střelou Valáška, která proletěla kolem vzdálenější tyče brankáře Vojty Šroma.

Fotbalisté HFK byli i nadále nebezpeční. V 21.minutě se ocitl v dobré situaci Zedníček po průniku Dominika Richtera, který mu poslal míč z pravé strany. Rychlonohý útočník HFK však na kluzkém terénu míč minul. Odražený míč ještě mohl dopravit do sítě Radim Kopecký, ale jeho střelecký pokus šel vysoko nad branku domácích.

V 37.minutě zachránila holické mužstvo od branky tyč, kterou nastřelil bývalý hráč HFK Jarda Grim.

V druhém poločase zvýšili domácí pohyb po hřišti, ale pouze po vápno našeho mužstva. Příliš ofenzivní pojetí hry domácích mohl na druhé straně přibrzdit střídající Josef Hořava. Nejprve předvedl krásnou kombinaci na jeden dotek se Čtvrtníčkem a poté mohl lépe zakončit. Tísněn domácím obráncem už však neměl tolik prostoru pro zakončení a jeho pokus skončil mimo branku.

Domácí se nadechovali k závěrečnému tlaku a snažili se dlouhými nákopy vsítit vyrovnávajíc branku. Dobře bránící mužstvo HFK však už do konce utkání nedovolilo svému soupeři ohrozit svatyni brankáře Šroma a takticky dovedli utkání do zdárného konce a zaslouženě si odvážejí tři body. Fotbalisté HFK tak udělali velkou radost trenérovi, když odčinili z minulé sezóny krutou porážku se stejným soupeřem.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - 1.HFK Olomouc 0:1 (0:1)

Rozhodčí: Martin Pustějovský - Tomáš Krasula, Radim Duda
Delegát: Vladislav Pala
Branky: 13.Onofrej
ŽK: 29.Matoušek, 44.Valášek, 82.Grim, 83.Stojaník, 89.Káňa - 69.Kovář, 89.Zedníček, 90.Šrom
Diváků: 612

SK Hanácká Slavia Kroměříž: Vogl - Smutný, Šilinger, Stojaník (87.Handl), Valášek, Klabal, Matoušek, Janča (75Fiala), Hromek, Grim (87.Jáňa)
Trenér: Jindřich Lehkoživ

1.HFK Olomouc: Šrom - Dadák, Lukášek, Polák, Kopecký (63.Hořava) - Kovář, Čtvrtníček, Kobylík (63.Tögel), Onofrej - Zedníček (89.Žondra), Richter.