Z webu Denik

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 12.09.2010 v 17:01:37)

Juniorka nestačila ani na Uničov, Líšeň vyhrála

Rezerva brněnské Zbrojovky podlehla v šestém kole Moravskoslezské fotbalové ligy Uničovu 1:2, Líšeň srazila Zábřeh 1:0 gólem v úplném závěru

Autor:
Jaroslav Kára

Na souboj dvou mužstev bez vítězství přichystalo vedení brněnského klubu vstup pro diváky zdarma, jenže jejich podpora pomohla spíše Uničovu. Juniorka Zbrojovky prohrála 1:2 a nadále zůstává přikovaná na posledním místě tabulky MSFL.

Přitom Brňané šli do vedení už v jedenácté minutě, kdy Štourač ranou pod břevno vyřešil brejk, v němž se ocitl spolu se Šamánkem. Jenže Uničov do přestávky srovnal a v 74. minutě mu zajistil první tříbodový výsledek Krč.

Brněnskému béčku nepomohli fotbalisté, kteří ještě minulý týden patřili do kádru áčka – Cupák, Chlup a Okleštěk. Posledně jmenovaný dokonce zahodil velkou šanci, podobně jako střídající Michna.

To Líšeň si připsala už třetí vítězství v soutěži, tentokrát porazila souseda v tabulce Zábřeh 1:0. V průměrném utkání se rodily šance na obou stranách. V prvním poločase dvakrát ztroskotal na uničovském brankáři Oprchal, po přestávce hrozili hosté, ale dva pokusy Koubka a rána Dvořáka v sítí neskončily.

V 86. minutě ovšem naskočil na hřiště v líšeňském dresu Adam Mička a jeho střídání se ukázalo jako zlatý trenérský tah. V devadesáté minutě zatáhl z protiútoku míč Nosko, zprava odcentroval a Mička nohou po zemi uklidil míč do branky. „Ve druhé půli hrál Zábřeh mnohem lépe a tušil jsem, že gól můžeme dát jedině z povedeného brejku. Přežili jsme dvě vyložené šance soupeře, při jedné z nich jsme vykopávali míč z prázdné brány. Čekali jsme na příležitost a dočkali se v úplném závěru. Je to šťastné vítězství, protože proti nám stál výborný soupeř a těchto tří bodů si velmi cením,“ uvedl pro líšeňský web kouč Zbyněk Zbořil.

1. FC Brno B – SK Uničov 1:2 (1:1)
Branky: 11. Štourač – 34. Kyselý, 74. Krč. ŽK: Cupák, Košulič, Okleštěk – Kyselý. Rozhodčí: Machát.
Sestava Zbrojovky B: Bureš – Kršák (46. Košulič), Foukal, Cupák, Buchta – Jukl, Farmačka, Chlup (59. Michna), Okleštěk – Šamánek, Štourač
Líšeň – Zábřeh 1:0 (0:0)
Branka: 90. Adam Mička. ŽK: Oprchal, Pecha – Krejčíř. Rozhodčí: Antoníček.
Sestava Líšně: Sedmidubský – Čampa, Hebron, Drábek, Křap – Pecha – Nosko, Oprchal, Šudoma (75.Široký), Mičko (86.Mička) – Vrtěna (46.Belej)

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:40