Z webu e-Fotbal

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 31.08.2010 v 07:16:39)

Líšeň B remizovala v duelu nováčků s Podivínem

REPORTÁŽ. Střetnutí, v němž na sebe narazili nováčci I.A třídy Líšeň B a Podivín, o vítězi nerozhodlo. Po 90 minutách svítilo na výsledkové tabuli skóre 1:1. Za domácí se v 38. minutě prosadil Jahoda, hosté z Břeclavska reagovali gólem Karla Švestky z 56. minuty. Posledních pár minut dohrávali Brňané v desíti, když šel předčasně pod sprchy faulující Matoušek.

Zápas začal svižně a útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Hned zkraje pálil dvakrát mimo domácí Jahoda a na opačném konci hřiště vytlačil střelu Martina Švestky z přímého kopu Kotoul na roh. V 10. minutě nabil Šudoma u šestnáctky Knapovi, který přestřelil. Hosté se dostali do šance vzápětí. Martin Švestka zamířil podél vybíhajícího Kotoula ke vzdálenější tyči, ale ani nyní kapitán Slavoje nepochodil. Ve 13. minutě vyboxoval Létal ránu Daněčka a Jahodova dorážka letěla nad bránu.

Bouřlivé podivínské publikum propadlo v jásot o sedm minut později, když Karel Švestka zvlnil síť střelou k levému vinglu. K velkému odporu příznivců oranžového mužstva ale asistent rozhodčího zvedl praporek na znamení toho, že podivínský útočník přebíral balon v ofsajdové pozici. „Byl tam metr,“ bylo slyšet na tribunu z úst pomezního.

Z hranice velkého vápna pak zkoušeli skórovat zase domácí hráči. Projektil k tyči zneškodnil robinzonádou Létal. Hosté kontrovali ve 23. a 25. minutě. Nejprve se po rohovém kopu usiloval prosadit v těžké pozici na malém vápně hlavou Dohnal a následně Kotoula vystrašil Alexandr Čapka. Líšeňský gólman jeho střelu pouze vyrazil, míče se zmocnil Očenášek a jeho zakončení k tyči chyběly jen decimetry.

Ve 38. minutě se zaradovali fanoušci Líšně. A jejich nadšení mělo tentokrát trvalejší ráz. Na pravém křídle byl faulovaný Jeniš, načež sudí nařídil trestný kop. Jeniš při signálu balon nechal ladem a Prokeš jej nasměroval před Létala, kde číhal Jahoda a zblízka otevřel skóre utkání – 1:0.

Po přestávce se více cpal do koncovky Podivín, konkrétně Karel Švestka. V 50. minutě po centru Dohnala bránu hlavičkou ještě těsně minul, ale v 56. zařídil svým barvám vyrovnání. Kotoul vykopl balon na půlicí čáru, hlavičkový souboj vyhráli hosté a volný hrot Slavoje se najednou hnal na Kotoula a s výpomocí levé tyče ho překonal – 1:1.

Vrátit Líšni vedení hodlal Šudoma. V 62. minutě propasíroval míč mezi nohami jednoho z podivínských fotbalistů do vápna k Mackovi a střelu tohoto čerstvého náhradníka vytěsnil Létal na roh. Za moment Létala nepřelstil sám Šudoma. Na vítězství tak nakonec sahal Podivín, kterému se ale ještě předtím ve vzdušném souboji nepříjemně zranil Kadrnka. Hřiště opustil levý bek Slavoje na nosítkách.

V 84. minutě přišli domácí na soupeřově polovině o míč a Podívín zahájil nebezpečný brejk. Karel Švestka přihrál balon do úniku Dohnalovi, jehož Matoušek v nadějném postavení skolil i za cenu červené karty k zemi. Poslední šanci zápasu měl Karel Švestka. Dostal výborný balon za obranu a snažil se Kotoula přelobovat. To se mu ovšem povedlo zároveň s bránou.

SK LÍŠEŇ B – SLAVOJ PODIVÍN 1:1 (1:0)
Branky: 38. Jahoda – 56. Švestka K. ČK: 84. Matoušek – 0
Líšeň B: Kotoul – Cendelín, Kovacs (43. Drábek), Matoušek, Prokeš – Knap – Jeniš (59. Macko), Mička, Šudoma, Daněček – Jahoda (72. Milotínský). Trenér: Pavel Kúkol.
Podivín: Létal – Brůček, Hakala, Čapka K., Kadrnka (78. Řezáč) – Očenášek (86. Sádlo), Čapka A., Švestka M., Šuderla, Dohnal – Švestka K. Trenér: Karel Švestka st.
Rozhodčí: Teplý – Nikolai, Kolář.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:40