ROZHODČÍ: Kůrka, Fridrichovský, Hájek - Delegát: Hrkal

46.Hodonín-Šardice - Líšeň 0:1
48.Vrchovina - FC Vysočina Jihlava 1:1 PK 5:4

Vysočina ostudně vypadla z Ondrášovka cupu!

Miroslav Fuks, 24.7.2010

Hráči FC Vysočina v negativním smyslu překonali svůj loňský výsledek v Ondrášovka Cupu, kdy vypadli ve 2. kole proti Znojmu. Tentokráte šokovali českou fotbalovou veřejnost ostudným vyřazením již v 1. kole na půdě nováčka divize SFK Vrchovina! V utkání se již ve 2. minutě ujali vedení díky trefě Filipa Dorta a poté upadli do klidu, z něhož je nevytrhlo ani vyrovnání ve 34. minutě. Po zbytek zápasu nedokázali zúročit svoji územní převahu v gól a nakonec nadšeně bojující Vrchovině povzbuzované skvělými fanoušky podlehli v penaltovém rozstřelu 5:4.

Pohár, sobota 24.7.2010
SFK Vrchovina FC Vysočina Jihlava 2:1
po penaltách (1:1)
Branky: 34. P.Smetana – 2. Dort
Vrchovina: Adamec - Kalich, Poul, Burian, Smetana L., Wolker, Michal, Buchta, Horáček, Smetana P., Skalník
Trenéři pánové Zeman a Myslivec. Vedoucí týmu pan Bajer P.

Jihlava: Uvarenko – Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrić – Dort (63. Karlík), Halama, Krutý – Dolejš, Bača, Tecl (71. Zelinka).

Už v 1. minutě neproměnil Tecl svůj samostatný nájezd a o chvilku později byl faulován Krutý a kapitán Dort svůj přímý kop zakroutil přesně - 0:1. Lepší začátek si Vysočina nemohla přát. Zdálo se, že jihlavský tým minimálně půjde ve stopách svého dorostu, který nedávno Vrchovinu zdolal 0:3. Domácí celek byl na pohárové měření natěšen a tak jimi brzy inkasovaný gól otřásl. Po deseti minutách se však oklepali a začali proti profesorsky hrající Vysočině vystrkovat drápky. Hrozili zejména z četných rohových kopů a blízko vyrovnání byli ve 12. a 15. minutě, kdy druholigisty od vyrovnání zachránil Uvarenko. Ve 26. minutě byl v ideální situaci Krutý, který sám postupoval na gólmana Adamce, ovšem šanci prováhal a nevytěžil z ní nic. Ve 34. minutě se domácí dočkali odměny za svoji bojovnost. Z rohu hlavou vyrovnal Smetana.

Co Vysočina předvedla od momentu inkasované branky? Platonickou územní převahu, minimum nápadů a pouze dvě šance, které zaváněly brankou. V 53. minutě ideálně zprava odcentroval Dolejš a Tecl v dobré pozici hlavičkoval nad. V 64. minutě zleva odcentroval Krutý a po následném závaru si domácí málem vstřelili vlastní gól. Vrchovina hrála na podmáčeném terénu na hranici sebeobětování, kouskovala hru, pokoušela se o rušivé brejky a nakonec zápas s podporou skvělých diváků dotáhla k remízovém konci.

Na řadu tak přišla penaltová loterie. Za Jihlavu v řadě proměnili Krutý, Šimáček a Dolejš. Jako první zaváhali ve 4. sérii domácí, ovšem Zelinka vzápětí neproměnil. V páté sérii uspěl hráč Vrchoviny i Karlík. Šestá série rozhodla - domácí Poul proměnil a Gabriela vychytal gólman Adamec. FC Vysočina tak ostudně vypadl z I. kola Ondrášovka Cupu!

Historie fotbalového klubu Vrcbovina navazuje na bohaté tradice dvacátého století, jak je uveřejněno v almanachu „100 let kopané v Novém Městě na Moravě“ z roku 2000. Novodobé dějiny se začaly psát v březnu 1998, kdy došlo ke spojení fotbalistů z Nového Města na Moravě a Radešínské Svratky pod názvem FC Bohemia Breeding. V návaznosti, především na změny ekonomické, došlo v klubu k rozhodnutí změnit název tak, aby charakterizoval širší Novoměstsko. Proto tedy od poloviny roku 2001 vystupuje náš klub pod názvem SFK VRCHOVINA Nové Město na Moravě - Radešínská Svratka.

16. SFK Vrchovina 4 0 0 4 3:8 0 -3

V loňské sezoně postoupila Vrchovina do divize D. Po čtyřech kolech je sice poslední, ale hrála jen jednou doma ! A navíc pokud porazila Jihlavu v poháru, bude chtít zopakovat tento úspěch i v dalším kole a porazit Líšeň. A Líšeň ví, jak dokáže mužstvo se silnou motivací přehrát i fotbalově vyspělešího soupeře.
Postup v poháru není prioritou naúkor MSFL, dostanou jistě příležitost méně vytěžovaní hráči z kádru. Ale i tak by mužstvo, které nastoupí proti Vrchovině mělo chtít uspět a postoupit do dalšího kola. Ale pokud vypadla Jihlava, může se to stát i Líšni, jestliže přistoupí k zápasu stejně profesorsky, jako Jihlava.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:40