Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 28.08.2010 v 22:36:25)

Gólovou hitparádu vyhrála Líšeň
Brno v sobotu vidělo divokou přestřelku a juniorka vyválčila bod.

Autor:Marek Těšík
Takřka hororový scénář pro domácí fotbalisty. Takové bylo utkání 4. kola Moravskoslezské fotbalové ligy mezi Líšní a Uničovem.

Brňané zvítězili 5:3, ale v šedesáté minutě ztratili dvoubrankový náskok, Uničov srovnal na 3:3 a vytvořil si další slibné příležitosti. „Byl to bláznivý den. Podobný zápas jsem zažil jenom ve futsale, kde se takhle šíleně střílí pořád,“ kroutil hlavou po utkání líšeňský záložník Michal Belej, který v zimní sezoně hájí barvy futsalového Tanga Brno.

Gólovou hitparádu načal už po dvanácti minutách hry líšeňský Jaroslav Vrtěna. Na úvodní branku reagoval Pavel Švajda, který srovnal na 1:1. Do poločasu brněnský tým slavil ještě dvakrát zásluhou Zbyňka Oprchala. „V pohodě jsme vedli, ale v kabině jsem cítil přehnanou euforii. Něco mi říkalo, že zdaleka není konec. Zažil jsem podobný zápas s Uničovem, když jsem hrál za Znojmo, takže o síle soupeře vím,“ pokračoval Belej.

Hosté po přestávce spustili útočnou smršť, během deseti minut vyrovnali na 3:3 a nadechovali se k náporu. K obratu zavelel právě Belej, který v nadějné šanci trefil tyč. „Kluci zabrali a od sedmdesáté minuty jsme byli zase lepší,“ povídal Belej. Vítězství Líšni vystříleli Michalové Šudoma a Drábek. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila si do tabulky třetí ligy připsali ze čtyř zápasů už sedm bodů.

Brněnská juniorka připravila svému sobotnímu soupeři skromnější nadílku. Po remíze 1:1 s rezervou prvoligového Slovácka odcházeli červenobílí z hřiště se smíšenými pocity. „Chtěli jsme vyhrát. Byla to naše povinnost. Trenéři proto poslali s juniorkou pět kluků z áčka, ale i tak máme jenom bod,“ smutnil David Cupák, který do sestavy rezervy zamířil z prvního brněnského týmu.

Zbrojovka B prohrávala na umělé trávě v Brněnských Ivanovicích od osmnácté minuty po brance Josefa Čtvrtníčka. Na konečných 1:1 srovnal o sedm minut později Andrej Hodek. „Máme za sebou teprve čtyři zápasy, takže na hodnocení je brzy. Remíza z tohoto utkání je ale ztráta,“ doplnil Cupák, jehož tým nasbíral dva body a je v soutěži poslední.

SK Líšeň – SK Uničov 5:3 (3:1)
12. Vrtěna, 29. a 43. Oprchal, 70. Šudoma, 86. Drábek – 21. Švajda, 49. Juřátek, 54.