Z webu denik.cz

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 15.08.2010 v 12:26:34)

Líšeň zvítězila, Uličný školil juniorku

Brno – Béčko Zbrojovky podlehlo v Moravskoslezské fotbalové lize 0:3 HFK Olomouc, Líšeň zdolala rezervu Slovácka 2:0.

Pět branek v prvním poločase. Víc na brněnských stadionech ve dvou utkáních Moravskoslezské fotbalové ligy nepadlo. Tři góly na Srbské přinesly výhru HFK Olomouc s juniorkou Zbrojovky, dva znamenaly vítězství Líšně nad rezervou Slovácka.

V Králově Poli smutnili diváci, kteří se zdrželi klábosením doma nebo pozdním příjezdem hromadné dopravy, a dorazili na stadion až po úvodní desetiminutovce. V 9. minutě naskočil na Onofrejův přímý kop Lukášek a když se hned vzápětí brněnskou obranou proháčkoval Zedníček, vedli Holičtí 2:0. „Kluky musím za výkon pochválit, byli jednoznačně lepší. Nechci soupeře shazovat, ale k ničemu jsme ho nepustili,“ culil se někdejší brněnský trenér a nyní lodivod HFK Petr Uličný. Do poločasu pečetil skóre na konečných 3:0 Čtvrtníček, který chladnokrevně využil pobídku středopolaře Kobylíka skrz děravou defenzivu. „Do Brna se vždycky rád vracím a z výsledku mám velkou radost,“ dodal populární „John“ Uličný.

Zbrojovku posílili Jílek, Cupák nebo Chlup z prvního týmu, jenže se jen svezli se slabým výkonem zbytku týmu. Když už se domácí dostali do koncovky, končila propagační střela v rukavicích gólmana Šroma.

Juniorka má po dvou kolech MSFL pouze bod za úvodní remízu v Kroměříži. „První gól vůbec neměl padnout, další dva jsme dostali po hrubých chybách v obraně. Soupeři jsme se vyrovnali jen po obě šestnáctky, uvnitř jsme ztroskotali na malém důrazu. Postrádáme agresivního útočníka,“ postěžoval si kouč brněnského béčka Petr Maléř.

To Líšeň se vyhřívá v popředí tabulky. Po předchozí dělbě bodů s aspirantem postupu Opavou zvítězila na domácím hřišti nad Slováckem B 2:0. „Trenér nás na utkání chystal celý týden, protože jsme z Opavy přivezli cennou remízu a potvrdit jsme ji doma mohli pouze třemi body,“ sdělil forvard Michal Belej.

Líšeňský kanonýr zužitkoval přízemní střelou ve 36. minutě kombinaci Drábka s Oprchalem a vstřelil druhou branku zápasu. Před ním otevíral skóre už v jedenácté minutě přesnou hlavičkou z rohového kopu Široký. „Zaměřili jsme se v týdnu na standardky, ze které vyšel hned první gól a další jsme přidali po nacvičené kombinaci. Věděli jsme, že s mladými kluky nesmíme závodit. Ani ve druhém poločase jsme nebláznili a kdybychom dali další čtyři góly, nikdo by se nedivil,“ povídal Belej, jenž trefil ještě břevno.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:39