Z opavského deníku

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 08.08.2010 v 11:46:50)

MSFL: Opava - Líšeň 2:2

Opavě vstup do letošního ročníku MSFL nevyšel. Na domácím trávníku totiž pouze remizovala s Líšni.

Autor:Roman Brhel

Opavští do zápasu očekávaným tlakem nevstoupili. Jejich opatrná hra diváky ze sedaček nezvedala. Řada nepřesností v jejich podání nechávala gólmana Sedmidubského v klidu. Snad jen střela Čápa z 5. minuty snesla přísnější měřítko. Jinak Partyšovy centry v klidu řešil hostující brankář.

Jalová ve hře dopředu byla ale i Líšeň. Ve 23. minutě vyhrál těžký souboj u lajny Klesnil, obešel protihráče, ale vystřelil vedle. O minutu později vystřelil z hranice šestnáctky Halaška, jeho lehká rána vypadla Sedmidubskému z náruče a domácí kopali roh.

Po necelé půlhodině bylo dusno v pokutovém území Slezanů, avšak Vrtěna nastřelil pouze protihráče. Z následující akce již hosté udeřili. Brankář Novák špatně vyrazil míč, a to přímo na hlavu Beleje a ten poslal nečekaně hosty do vedení. Opavě chvíli trvalo, než se ze šoku otřepala. Ve 38. minutě měl vyrovnání na hlavě Klesnil, avšak o centimetry minul. Poslední slovo úvodního dějství měl Žmolík, jehož střelu vytáhl Sedmidubský na roh.

Do druhého poločasu poslal trenér Mazura do hry místo Halašky Chmelíčka a ve 49. minutě bylo vyrovnáno. Na centr Žmolíka si vyskočil Klesnil – 1:1. V 52. přišla paráda Dušana Žmolíka, který se prosadil individuálně a střelou zpoza šestnáctky získal Slezskému FC vedení. Celé akci předcházela akce u lajny, kde vybojovali míč Partyš s Čápem a přes Cigánka ho poslali na šťastného střelce.

Domácí byli na koni a čekaly se od nich další branky. Jenže přišla 70. minuta. Míče se dostal k Drábkovi, který si míč posunul a ránou o tyč nedal Novákovi šanci – 2:2. Za dalších sedm minut mohlo být ještě hůře. Po hrubce domácí obrany se řítil sám na Nováka Drábka, domácí gólman naštěstí zachránil.

Opava chtěla s výsledkem ještě něco udělat, avšak moc se ji v tomto směru nevedlo. Korčianovu slabou střelu gólman pokryl. V samotném závěru měl vítěznou branku na kopačce Chmelíček. Brankář Líšně ho ke smůle domácích vychytal a Opava v úvodním kole MSFL pouze remizovala.

„Opava má kvalitní tým, my jsme měli o motivaci postaráno. Zápas jsme poctivě odmakali. Dokázali jsme se za nepříznivého stavu zvednout. Možná to zní odvážně, ale bod jsme si zasloužili,“ řekl kouč Líšně Zbyněk Zbořil. „Z naší strany to bylo špatné. Nebyli jsme schopní jít do kombinace, místo toho jsme nakopávali balony. Na druhou stranu nemůžeme dostávat takové to branky,“ zlobil se trenér Slezského FC Josef Mazura.

Slezský FC Opava - SK Líšeň 2:2 (0:1)
Branky: 49. Klesnil, 52. Žmolík – 30. Belej, 70. Drábek. Rozhodčí: Sedláček – Žádník, Páral. Žluté karty: Švrček – Hebron, Vrtěna. Diváci: 1358

Opava: Novák – Kiša, Švrček, Formánek, Čáp – Partyš (76. Korčian), Knapp, Cigánek (79. Wirth), Žmolík – Klesnil, Halaška (46. Chmelíček). Trenér: Josef Mazura
Líšeň: Sedmidubský – Křap, Hebron, Široký, Čampa – Belej, Pecha, Drábek, Nosko – Oprchal (63. Mičko), Vrtěna. Trenér: Zbyněk Zbořil

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:39