Z webu Opavy

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 07.08.2010 v 20:29:01)

Opava na úvod remizovala s Líšní

Fotbalisté Slezského FC Opava remizovali v úvodním zápase nového ročníku MSFL na vlastním hřišti s Líšní 2:2, když jejich branky zaznamenali Klesnil a Žmolík.

První šance Opavy v novém soutěžním třetiligovém ročníku se zrodila ve čtvrté minutě. Po rohovém kopu vyskočil nejvýše Klesnil, ale jeho hlavičku gólman hostí vyrazil. Po dalším rohu pálil pěknou střelou mimo svatyni Líšně Čáp. Po uvolnění Knappem se ve 13. minutě dostal k centru Partyš. Na jeho nabídku ale před branku nabíhající Halaška nedosáhl.

O několik okamžiků později si tato dvojice svou spolupráci zopakovala. Tentokrát se Halaška prosadil, ale jeho hlavička mířilo mimo branku Líšně. Poté byly dlouhé minuty k vidění vysoké nakopávané míče a nepřesnosti na obou stranách. Až ve 23. minutě vyprodukovala Opava pěknou kombinační akci, kterou zakončil střelou těsně mimo hostující branku Klesnil.

O chvíli později Knappova střela olízla po nemastném neslaném zákroku brankáře Líšně Sedmidubského tyčku. Ve 29. minutě se kupředu vydali také hosté, kteří výrazně pozlobili opavskou obranu. Střela jednoho z hostujících hráčů byla zablokována obranou Opavy. O několik okamžiků se již ale Líšeň dočkala. Po nedorozumění opavského brankáře Nováka a domácí obrany se míč odrazil k nekrytému Belejovi a ten hlavičkou rozvlnil síť za zády opavského gólmana, který s jeho chytrým obloučkem nemohl nic dělat.

Ve 34. minutě pálil po zemi Čáp a po jemné teči Širockého se míč dokutálel těsně vedle branky brněnského týmu. Ve 38. minutě mohlo být vyrovnáno. Žmolík posadil z levé strany hřiště centrem míč na hlavu Klesnila a po jeho hlavičce se míč dokutálel těsně vedle tyče hostující branky do zámezí. O tři minuty později pálil vysoko nad branku Halaška. Těsně před poločasovou přestávkou měli ještě domácí výhodu standardní situace. Technickou střelu Žmolíka ale gólman hostí vytěsnil mimo branku.

Opava vstoupila do druhé půle mnohem lépe, než do prvního dějství utkání. Po pravé straně hřiště pronikl Žmolík, centrem našel před brankou nabíhajícího Klesnila a ten typicky hlavou srovnal na 1:1. V 52. minutě se míč od postranní čáry dostal do středu hřiště k novicovi v opavském dresu Žmolíkovi. Ten potáhl míč směrem k brance Líšně, na hranici velkého vápna se podíval a nechytatelnou umístěnou střelou poslal žlutomodré do vedení.

V 62. minutě se předvedl opět Žmolík. Po pravé straně potáhl balon, elegantní kličkou se zbavil obránce a poté hledal v pokutovém území Klesnila. Ten si v hlavičkovém souboji ale pomohl rukama a hrát tak mohli po jeho faulu hosté. V 70. minutě hosté udeřili jako blesk z čistého nebe. Po střele Drábka z hranice pokutového území se míč otřel o pravou tyč Novákovy branky a zaplul za záda zkoprněného strážce opavské svatyně.

V 82. minutě potáhl míč středem hřiště Korčian, ale jeho slabá střela nemohl brankáře hostí nikterak ohrozit. V poslední minutě kopala Opava rohový kop. Míč se po centru do mlýnice před brankou Líšně odrazil k volnému Wirthovi, jehož rána proletěla těsně nad břevnem hostující branky.

V samotném závěru měl po sérii hlavičkových soubojů gól na kopačce Chmelíček, ale míč mířící do branky obrana hostí vykopla mimo. Obě mužstva si tak do tabulky zapsala bod za remízu 2:2, neboť do závěrečného hvizdu již diváci branku neviděli.