Z webu Opavy

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 31.07.2010 v 22:30:35)

Opava v generálce porazila Kravaře

Poslední zápas před víkendovým startem Moravskoslezské fotbalové ligy mají za sebou fotbalisté Opavy, kteří porazili Kravaře 1:0, když jejich branku vstřelil pět minut před koncem Zdeněk Klesnil.

Kravaře přijely do Městských sadů s jasným cílem – hrát se zabezpečenou obranou. V útoku se tak pohyboval pouze kapitán hostujícího celku Zdeněk Staněk. Tato taktika se trenérovi Černínovi málem vyplatila, Opava zejména v prvním poločase hledala marně recept na prolomení obranné hráze hostí.

První vážnější šanci si vytvořili domácí po šesti minutách hry, Klesnil ale střílel nad bránu gólmana Hladkého. Po půlhodině hry vystřelil Halaška prudce vedle tyče. Několik dalších akcí domácího celku zastavil zdvižený praporek pomezního.

Vedení se tak mohli ujmou hosté z Kravař – chvíli před poločasem napřáhl z velké dálky Staněk a jeho tvrdá střela orazítkovala břevno.

„První poločas nebyl z naší strany optimální. Musíme si ale zvyknout, že k nám soupeři přijedou bránit,“ uvedl po utkání trenér Josef Mazura a pokračoval: „Ve druhé půli se zlepšil náš pohyb a přišly také šance. Bohužel jsme je nedokázali proměnit. Potřebovali jsme vstřelit branku, která by nás uklidnila a soupeř by musel více otevřít obranu.“

O přestávce zřejmě domácí trenér Mazura svým svěřencům jejich přístup k zápasu vyčinil, přidal hned trojité střídání a na hřišti to bylo znát. Pravou stranu rozpohybovalo duo čerstvých hráčů Kolínek – Žmolík, na levé straně zálohy kmital Vyskočil.

Se zvýšenou aktivitou domácích přišlo také několik slibných šancí. Nejvíce jich dokázal zazdít Klesnil, který čtvrt hodiny před koncem nastřelil také tyč. Jmenovaný hráč se nakonec ze vstřelené branky mohl radovat, když gólman Kubala neudržel hlavičku Korčiána, měl vytáhlý útočník lehkou práci – 1:0.

„Nad základní sestavou pro první mistrovský zápas stále není jasno. V týdnu budeme ještě pořádně trénovat a pak se uvidí,“ prozradil domácí lodivod.

Sestava Slezského FC Opava: Novák - Kiša (45. Kolínek), Formánek, Švrček, Čáp - Partyš (75. Krčmařík), Cigánek, Knapp (45. Žmolík), Schaffartzik (45. Vyskočil) - Klesnil, Halaška (60. Korčián).