Z webu Opavy

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 25.07.2010 v 09:43:41)

Máme postup, ale zranil se Lumír Sedláček

Honza Schaffartzik zajistil našim barvám postup do druhého kola Ondrášovky cupu. Ve 28. minutě byl úspěšný v důrazném souboji s mikulovickým gólmanem Červenkou a střelou do opuštěné branky rozjásal hlavní tribunu, která byla z větší části zaplněna fanoušky Slezského FC Opava.

V Mikulovicích čekalo na naše chlapce vlídné prostředí, ale zároveň špatné počasí. V prvním poločase jsme se snažili o kombinaci, tam nám v celku vycházela, ale urputně hrající soupeř také nezaostával.

V 7. minutě přišel na řadu první vzruch. Zdeněk Partyš kopal rohový kop, míč proletěl pokutovým územím a gólman Červenka ho s velkou námahou boxoval do bezpečí. Mikulovickou ofenzivu dělala hlavně dvojice Onciul a Martinka, tedy zkušenost s dravým mládím a právě mladý Martinka vystrašil poprvé brankáře Nováka.

Ve 28. minutě přišla na řadu přihrávka Petra Cigánka, jenž středem vyslal na zteč Honzu Schaffartzika, ten podstoupil tvrdý souboj s brankářem Čevenkou a nakonec poslal míč do prázdné branky, navíc byl ještě ze zadu poslán k zemi Sedlákem. Tribuna v té chvíli prožívala žlutomodrou radost.

Do konce poločasu bylo ještě rušno na obou stranách. Nejdříve se blýskl skvěle zahraným přímákem Lumír Sedláčkem a Červenka tlačil míč mimo branku pouze očima. Otu Novák se zase snažil na druhé straně prověřit Švancer, ale v rozhodujícím okamžiku se mu balon zamotal mezi nohy.

Ve druhém poločase jsme mohli náš jednobrankový náskok několikrát pojistit. Milan Halaška hned dvakrát. Nejdříve pálil vedle a poté se mu do cesty postavilo břevno. Po super přihrávce Sedláčka netrefil míč Schaffartzik. V 62. minutě všem zatrnulo, to když u brankové čáry zůstal ležet Lumír Sedláček. Zápas nedohrál a hřiště opouštěl na nosítkách.

Poté mohl s výsledkem ještě něco udělat Korčian, avšak v jasné tutovce selhal. Opava po výhře 1:0 postoupila do druhého kola, ve kterém ji čeká Šumperk. „Soupeř měl svou kvalitu. My jsme měli dát o nějaký ten gól více, šance k tomu byly. Závěr zápasu mohl být pro nás klidnější,“ řekl trenér Josef Mazura.

Spokojen byl i trenér Mikulovic Antonín Mura: „Zápas měl oboustranně dobré parametry, musím uznat, že hosté byli o tu jednu branku lepší.“

Sestava Mikulovic: Červenka – Lang, Sedlák, Karakasidis, Švancer – Kadlčák (71. Hanzlík), K. Burian (46. Ganaj), Lacina, M. Burian – Onciul, Martinka.

Sestava Slezského FC Opava: Novák – Kiša, Švrček, Formánek, Čáp – Partyš, Knapp, Cigánek, Sedláček (62. Korčián) – Halaška (80. Škrobánek), Schaffartzik.