Z webu Opavy

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 03.07.2010 v 18:05:01)

V prvním přípravném zápase na nadcházející ročník MSFL remizovali fotbalisté Slezského FC Opava s béčkem slovenského Ružomberoku 0:0.

Do první větší šance se dostala na třetí ligu se připravující Opava. Ve 2. minutě zahrával navrátilec Sedláček přímý kop, ale Klesnil, ani na zadní tyč nabíhající Kiša na míč nedosáhli. V 9. minutě vysunul krásným pasem kupředu opavského forvarda Korčiana Čáp, ale útočník žlutomodrých ke smůle svého mužstva balon nezpracoval. V 16. minutě odcentroval Horka, v pokutovém území našel Klesnila, ale jeho hlavička nemířila mezi tři tyče a doputovala až do zámezí.

V 19. minutě se uvedla další nová tvář v dresu Slezanů Žmolík, který do Opavy přišel z Uničova. Po jeho centru balon proletěl až k nekrytému Schaffartzikovi, ale ten v ideální pozici míč vůbec netrefil. Ve 22. minutě naplno rozvinul své fotbalové umění Sedláček, když po přihrávce Klesnila zkoušel pozornost slovenského brankáře technickou střelou. Ta proletěla těsně nad hostující svatyní.

O chvíli později vypálil opavský odchovanec v krátkém časovém sledu podruhé, ale tentokrát jeho ránu zablokovala obrana Ružomberoku. Ve 30. minutě byl v pokutovém území faulován Korčian a domácí měli výhodu penalty. K té se postavil Sedláček a jeho přízemní střelu brankář hostí vyrazil. O minutu později pak udeřili málem hosté. Před nabíhajícím Chovancem stačil ale včas odehrát do zámezí Horka.

Ve 33. minutě se po levé straně hřiště protáhl s míčem na kopačkách výborně Schaffartzik, u brankové čáry se zbavil bránícího hráče a poté přesnou přihrávkou našel Knappa. Ten ale nadvakrát obranný val hostí nepropálil. O dvě minuty později si Schaffartzik průnik zopakoval. Přihrál Korčianovi a ten balon posunul opět ke Knappovi. Jeho střelecký pokus ale opět ztroskotal na jednom z hráčů Ružomberoku, jež se do střely vrhl doslova hokejovým stylem. Míč se ještě odrazil ke Klesnilovi, ale tomu neposedně doskákal až do zámezí. Do přestávky tak diváci branku neviděli.

Po přestávce se Opava dočkala první vážnější situace před brankou svého protivníka až v 60. minutě. To se dvacet metrů před brankou Ružomberoku zbavil svého strážce Knapp a jeho jedovatá rána prosvištěla těsně nad brankou hostí. O dvě minuty později se blýskl individuálním průnikem Žmolík a jeho pokus proletěl jen těsně nad břevnem.

V 68. minutě viděli fanoušci akci jako z fotbalové učebnice. Knapp vyslal kupředu krásným obloučkem podél lajny Škrobánka. Ten v rohu hřiště postavil do role statisty jednoho z protihráčů a pokračoval dále na branku. Podíval se a přesnou přihrávkou našel na malém vápně nabíhajícího Klesnila. Vytáhlý útočník dělovkou orazítkoval břevno hostujcí svatyně. Balon se poté odrazil k Sedláčkovi, ale jeho pokus jen těsně minul levou tyč soupeřovy branky.

V 78. minutě centroval Binar, ale Ihnatišin nezamířil hlavou přesně. V závěru ještě vyslal chybnou malou domů Pomp, vybíhající Novák fauloval, ale hosté přímý kop nevyužili, když přízemní ranou pouze napálili opavskou zeď. Na světelné tabuli tak po závěrečném hvizdu svítil nerozhodný stav 0:0.

Sestava Slezského FC Opava: Novák – Kiša (71. Pomp), Cigánek, Horka, Čáp (46. Vyskočil) – Žmolík (69. Tkadleček), Sedláček, Knapp (71. Wirth), Schaffartzik (71. Binar) – Korčian (46. Škrobánek), Klesnil (69. Ihnatišin).