Z webu JM Fotbal

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 28.03.2010 v 20:02:57)

Kapitán Libor Sádlík vstřelil dvě branky: Kohoutovice - Líšeň B 0:2

Fotbalisté Líšně B zahájili jarní část I. B třídy skupiny A výhrou na hřišti Kohoutovic 2:0. Obě branky vstřelil stoper Libor Sádlík.

Na obou celcích byl už od úvodu vidět markantní rozdíl ve fyzické připravenosti. Zatímco do ofenzivní hry hostujícího celku se zapojovalo až 6 hráčů, domácí táhli své brejky povětšinou ve dvou, když záložníci už útok doplnit nestíhali. V 6. minutě se po centru Krejčího z levé strany dostal míč na malé vápno ke Knapovi, který jej poslal ve vyložené šanci nad. V 25. minutě vybídl ke skórování Kubaský Daněčka, ale ten trefil v tísni jenom střed branky. Za 3 minuty další líšeňská příležitost a v ní Kubaský, z dobré pozice netrefuje branku. V 36. minutě vystřelil Šudoma z dobrých 25-ti metrů a míč skončil jenom centimetry vedle levé tyče. A nakonec v 45. minutě nevyužil obrovskou chybu domácích stoperů Kubaský, když netrefil prázdnou branku. To všechno byly šance Líšně. Kohoutovice se musely spokojit s několika nebezpečnými rohovými kopy, k přímému ohrožení branky se ale nedostaly.

Skóre se měnilo až v 59. minutě. Po centru Jeniše se míč v pokutovém území dostal až k Liboru Sádlíkovi, který jej propasíroval do sítě. Největší příležitost na vyrovnání si Kohoutovice vypracovaly v 74. minutě. Na konci akce byl host ze Židenic Janderka, ale gólman Kukleta jeho střelu z penalty dokázal vytěsnit na roh. V 78. minutě se hosté radovali podruhé. Míč šel po ose Knap - Šudoma - Sádlík a posledně jmenovaný už měl snadnou pozici, trefil prázdnou branku. Líšeň si připsala do tabulky první jarní 3 body.

Tatran Brno Kohoutovice - SK Líšeň B 0:2 (0:0)
Branky: 59. a 78. Sádlík
Diváků: 72
Rozhodčí: Klein - Pokorný, Slanina
Kohoutovice: Sedláček - Živný (40. Janderka), Beníček, Gottwald, Novák - Procházka (46. Klimeš), Průcha, Kašpar, Cupák - Koubek (81. Hulánek), Pospíšil
Líšeň B: Kukleta - Jeniš, Široký, Sádlík, Matoušek - Daněček (89. Cendelín), Buchta, Šudoma (86. Valkovič), Knap - Kubaský, Krejčí

Kapitán Líšně a střelec dvou branek v Kohoutovicích Libor Sádlík: Bylo by příjemné, kdybychom postoupili

Dnes asi zasloužené vítězství…Já myslím, že jo. Sice to bylo těžké, ale vítězství je zasloužené. Byli jsme lepší, na zápas lépe připraveni.

Vstřelil jste 2 branky z pozice stopera. Jste se už nemohl dívat na neproměněné šance vašich útočníků?
To není tím. Hraje se v kolektivu, je jedno, kdo ten gól dá. Je důležitý, že parta táhne za jeden provaz. Dali jsme dvě branky a je jedno, kdo je vstřelí.

Kdybyste měl branky popsat…V podstatě to byly vydřené dvě branky, které se tam dokutálely. Propadl balón obranou, využili jsme to, přečíslili je a byli důraznější před brankou.

Jaké jsou ambice Líšně? Postup?
Po 1. jarním kole je těžké mluvit o postupu. Mančaft na to ale je. Určitě by to bylo příjemné, kdybychom postoupili, ale jsme při zemi, konkurence je velká. V soutěži je pět týmů, které budou chtít postoupit. Ale budeme se snažit hrát co nejlépe

Koho berete za největšího soupeře?
Dražovice, nebezpečné Bohdalice, také Olešnice… Ale může ohrozit i někdo ze spodu, terén není po zimě ideální, může se rozhodovat v prvních jarních třech kolech.

Na podzim jste vstřelil 2 branky, dnes také 2. Jaké jsou vaše střelecké ambice?
Já už mám splněno (úsměv). Ne, to ne. Jak už jsem řekl. Je jedno kdd ten gól dá, prostě vyhrává mančaft. Jsem šťastný, že to tam padlo, ale kdyby dal góly útočník, tak mám stejnou radost.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:36