Z webu vFotbal

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 04.02.2010 v 20:24:24)

Valcíři udrželi kádr a ještě v přípravě neprohráli, v sobotu je čekají Vítkovice

Zdroj: fotbalfm.cz
Úspěšnou přípravu nyní absolvuje třetiligový Frýdek-Místek. Šestý celek Moravskoslezské ligy zatím ještě nebyl poražen a podařilo se mu udržet kádr z podzimu, který by navíc měl být posilněn. Další test Valcíři absolvují v sobotu, kdy přivítají druholigové Vítkovice.

Trenér Oldřich Machala v zimní přestávce příliš změn v kádru „A“ mužů udělat nechtěl. Kromě mladíků Křivy a Juřicy přišli do Stovek na zkoušku tři fotbalisté z venku. Byli to Juraj Kubišta (FK Čadca), Radim Grussmann a Radim Krása, ten naposledy působil ve druholigových Vítkovicích.

„S Jurajem jsme se již v minulém týdnu domluvili o ukončení testování. Budeme jej ale nadále sledovat, k případné domluvě se můžeme třeba v létě vrátit,“ prozradil Machala.

O Grusmanna s Krásou však trenéři projevili zájem. „U Radima Grussmanna snad k možné domluvě chybí již jen podpisy. Doufám, že vše klapne a my se domluvíme. Taktéž je v našem zájmu, aby u nás na jaře působil Radim Krása,“ říká k možným posilám Oldřich Machala.

Další změny v kádru by již nastat neměly. „Kádr bychom chtěli již ponechat v takovém složení, v jakém se nyní nachází. Jsme rád, že se nám podařilo udržet David Fromeliuse, který na podzim podával velmi dobré výkony. Také doufám, že se brzy uzdraví zranění hráči jako Němec, Soukup či Cesnek,“ přeje si kouč valcířů.

Naopak ze Stovek se stěhuje již trojice hráčů.Na hostování do Valašského Meziříčí se vydá Papřok, v Lískovci bude dočasně působit Dittert. Hostování pak skončilo Švancerovi, který se nyní přirpavuje v Mikulovicích.

Hned v prvním přípravném duelu v půlce ledna zavítali Valcíři do Opavy. Tamní druholigový celek odcházel v poločase do šatny s jednobrankovým vedením, které zajistil Zapletal. Ve druhé půli hosté zabrali a dočkali se zaslouženého vyrovnání Juřicou. Další šance pak zůstaly nevyužity a zápas tak skončil remízou 1:1.

„Myslím si, že naše mužstvo podalo v utkání dobrý výkon. Hráči velice dobře plnili obranné úkoly a měli také více brankových příležitostí,“ okomentoval utkání asistent trenéra Tomáš Chlebek.

Ten vzápětí ještě dodal: „Je pro nás pozitivem, že jsme dokázali sehrát tak vyrovnané utkání s druholigovým celkem. Škoda, že jsme naše šance ve druhém poločase nedokázali proměnit, ale i tak jsme s výkonem spokojeni, hráči předvedli solidní výkon.“

SFC Opava - Fotbal Frýdek-Místek 1:1

Dalším druholigovým celkem, který měl prověřit kvalitu, byl Hlučín. Úvod duelu patřil hostům, těm ale nedovolil skórovat vynikající Prepsl. Valcíři se ale postupně osmělili a po ráně Kořínka se zatřáslo dokonce břevno.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce byly k vidění příležitosti na obou stranách, šedesátka zmrzlých diváků však na změnu skóre čekala marně. Frýdek-Místek tak i tentokrát remizoval.

Fotbal Frýdek-Místek - FC Hlučín 0:0

Kvalitní utkání sehráli Valcíři také proti juniorce Baníku, ta si domů do Ostravy odvezla tříbrankový příděl.

Domácí ovládli první poločas a dvěma zásahy Macečka a jednou trefou Chýlka si vybudovali vedení 3:0. Ve druhé půli měli příležitosti ke skórování oba celky, radosti ze vstřelené branky se ale již nikdo nedočkal.

Hned po utkání opustil jeden z testovaných hráčů, záložník Kubišta.

„Se slovenským hráčem Jurajem Kubištou jsme se domluvili, že v tomto půlroce by si u nás moc nezahrál. Ostatní fotbalisty necháváme ještě na později,“ prozradil Chlebek.

Fotbal Frýdek-Místek - Baník Ostrava B 3:0

Prozatím poslední utkání odehráli Frýdeckomístečtí v úterý. Tentokráte na umělé trávě ve Stovkách hostili druhý celek krajského přeboru z Čeladné.

„V prvním poločase se hra odehrávala vesměs na polovině soupeře. Střelecky se zadařilo Fromeliusovi, který po přihrávkách Macečka a Kořínka vstřelil dvě branky,“ přiblížil úvodní pětačtyřicetiminutovku asistent domácího trenéra Tomáš Chlebek.

Převahu si Valcíři drželi i ve druhé půli, což stvrdil třetí brankou v utkání Fromelius. Poté následovaly dvě vlastní branky, na každé straně jedna. Poslední úpravu skóre udělal Chýlek, který uzavřel skóre na konečných 5:1.

Fotbal Frýdek-Místek - SK Čeladná 5:1

Zdroj: vFotbal.cz, fotbalfm.cz

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:35