MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Z webu Vyškova

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 24.01.2010 v 13:45:07)

2. kolo ZT na Líšni - prohra s domácími

SK LÍŠEŇ – SK ROSTEX VYŠKOV 1:0 (1:0)
branka: 9. OPRCHAL Zbyněk
rozhodčí: ing. Rudolf VOLF – JULÍNEK Pavel, HOVORKA Radek
diváků: 60
doba hry: 40´+0´- 40´+1´
hráno v sobotu 23. ledna 2010 od 15:00 v rámci 2. kola zimního turnaje v Brně-Líšni

SESTAVA SK ROSTEX VYŠKOV:
Jan KOPÁČEK (41´. Tomáš HOLÁSEK) – Jan DANĚK, Milan MARUŠKA, David HODINÁŘ, Radim KOCOUREK (41´. Jan BARIČÁK) – Martin HIRSCH, Valdemar HORVÁTH, Ivo SIGMUND „K“, Martin ŽOČEK – Tomáš MACHÁLEK (21´. Jakub GOTTVALD), Miloš KROPÁČEK (41´. Patrik HOCHMAN)
pozn.: ve druhém poločase se prostřídalo více hráčů hokejovým způsobem, což není pochopitelně možné vše minutově zaznamenat.
trenér: Mgr. Miloslav MACHÁLEK, hrající asistent: ing. Valdemar HORVÁTH

V utkání proti týmu mající status ligového týmu trenérovi Vyškova chybělo dost hráčů – Lička (hory), Janovský (nemoc), Poprik (zranění), Král (zranění), Kopřiva (studium). Naopak se do týmu po zranění vrátil útočník Miloš Kropáček a do sestavy byl od první minuty nasazen nový muž v dresu Vyškova Milan Maruška.

Utkání se hrálo při teplotě -10°C, slunce svítilo, vítr spal.

Jakoby při úvodní pětiminutovce oba týmy čekaly na diváky, než se vrátí z tepla restaurace ke shlédnutí tohoto zápasu. Vůbec nic se nedělo…

V 6. minutě po faulu na záložníka Vyškova Horváth rychle rozehrál na Kropáčka, jehož pokus o centr byl zblokován na roh. Exekuci rohu provedl Hodinář, centrovaný míč odvracel na přední tyči bek Líšně.

O dvě minuty později Jan Daněk vyzval kolmicí ke střele Tomáše Machálka, střela mladého kanonýra velmi nepřesná.

Mnoho problémů měli obránci Líšně s Milošem Kropáčkem, především díky jeho figuře a dobrému krytí míče. Kropáček vybojoval v 8. minutě roh, centr Davida Hodináře opět krátký, na přední tyči si s balonem obrana líšeňských věděla rady.

Rozhodčí Volf nezapískal faul Líšně na jejich obranné půlce, což Vyškov rozhodilo. Ne tak pravého halva domácích, který naservíroval krásný centr před Kopáčkovu bránu a balon se z čela Zbyňka Oprchala stěhoval do pravé šibenice – 1:0.

Výrok ing. Volfa vzbudil bouři nevole na straně hostí, což si s léta nepřesným arbitrem nejhlasitěji vyříkával trenér týmu. Pravdou ale je, že šestadvacetiletý Oprchal byl při zakončení trestuhodně sám, za což nesou plnou odpovědnost stopeři Vyškova.

Vyškovská obrana hoří v 16. minutě – střela domácího útočníka z bezprostřední blízkosti zneškodněna Kopáčkem, dorážka stejného hráče skončila na břevně! V tuto chvíli jsme neměli obranu, nýbrž obrnu.

K nucenému střídání sáhnul Mgr. Machálek ve 21. minutě – minutu předtím byl zezadu poslán k zemi jeho syn Tomáš a diagnóza byla mrazivější než teplota – zlomená klíční kost, což si vyžádá 8 týdnů klidu…

Hodinářův trestný kop po tomto faulu mířil vysoko nad.

David Hodinář neměl v sobotu svůj den při zahrávání standartek, neboť další roh byl opět krátký a gólman Líšně si balon v klidu sebral.

Vyrovnáno mohlo být v 33´. - Valdemar Horváth zatáhnul balon, nahrával Ivo Sigmundovi. Nebýt laxnosti Ivo Sigmunda při zakončení, tak stav se vyrovnal.

Do další akce se hnali vyškovští čtyři minuty před koncem – Martin Žoček vedl balon, vedle něj bežel matador Horváth s očekáváním na přihrávku, kterou jeho bývalý svěřenec z ligového dorostu nezvládnul a bylo po nebezpečí…

Analogie – Horváth nahrával dlouhý balon na Žočka do velkého vápna Líšně, také nepřesně.

O poločasové pauze se odebral Tomáš Machálek sanitkou do nemocnice.

Hra se ve druhém poločase odehrávala spíše ve středu hřiště. Hosté se hnali do útoku za vyrovnáním, domácí trpělivě čekali na příležitost k brejku.

Za zmínku stojí akce domácích ze šedesátéčtvrté minuty – Patrik Hochman špatně přebíral nahrávku u levé lajny, čehož využil domácí hráč, balon mu sebral a pádil do trychtýře. Navýšit skóre se pokoušel křižnou střelou, která minula branku.

Ivo Sigmund ztratil balon v blízkosti „16“ Líšně a na světě byl rychlý kontr – po pravé straně balon zatáhnul rychlonohý Líšňan, odcentroval, střela z jedničky ze zhruba 17 metrů mířila mimo.

Další pokus, tentokráte dalekonosný, likvidoval mladší dorostenec v bráně Vyškova v 71. minutě – střela z 25 metrů šla do středu brány, Tomáš Holásek si bez problému balon chytil.

Hosté si do konce zápasu již nevypracovali žádnou vyloženou šanci, domácí ještě 2 x zahřáli svými málo razantními pokusy Holáska v bráně Vyškova, proto si Líšeň odnáší z tohoto zápasu 3 body za nejtěsnější výhru.

písnička pro zraněného Tomáše Machálka: http://www.youtube.com/watch?v=9Z7sw4Ltrvc

zpracoval: Petr UHLÍŘ

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:34
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.