Z webu JM Fotbal

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 24.01.2010 v 08:23:43)

Židenice nastřílely Blansku 5 branek! Posílené Brno B nadělovalo Rousínovu až v závěru
23.01.2010

Těžký debakl utrpěli ve 2. kole zimního turnaje v Líšni fotbalisté divizního Blanska. Od lídra krajského přeboru, Židenic, dostali 5 branek! Kdo viděl Blansko minulý týden s Vyškovem, musí nad výsledkem kroutit hlavou. „Připadalo mi, že jsme měli větší chuť. Zkoušeli jsme různé herní varianty. První nevyšla, ale pak jsme zvýšili tlak na soupeře, agresivitu a do poločasu nastříleli 3 branky. O poločase jsem vystřídal 8 hráčů a Blansko neproměnilo několik šancí,“ hodnotil utkání trenér Židenic Bohdan Ryšavý. Za ČAFKU dvakrát skóroval Polák, jednou se trefili Šmýd, Reiter a Vykouřil, který se střelecky prosadil zatím ve všech přípravných zápasech. „Zkoušíme ho také na kraji zálohy, na jaro tady s největší pravděpodobností zůstane,“ uvedl židenický trenér k mladému měnínskému forvardovi. Šanci prosadit se, má i Jan Reiter, který strávil podzimní část na hostování v Rájci-Jestřebí. „Honza zatím pracuje velice dobře. Dnes dal branku z penalty. Určitě má šanci, aby se tady prosadil.“

První zápas sobotního programu se odehrál v Brněnských Ivanovicích. Posílené Brno B tam porazilo Rousínov 6:1. Zápas se hrál na 2 x 45 minut a hosté drželi přijatelný výsledek do 70. minuty. Do té doby prohrávali po hlavičce Hušky a zásahu Belejíka 0:2. Pak si ale dali v 71. minutě vlastní branku, ve 74. minutě trefil levou šibenici Buchta, v 81. minutě zvýšil Pacák a v 89. minutě si branku připsal i mladý Švéd Hansson. Za Rousínov snížil na 1:4 v 79. minutě z penalty Mikloška. Brno B vyhrálo i druhý zápas na turnaji a se šesti body vede tabulku.

Po porážce s Brnem B v 1. kole vyhrála Bystrc, která porazila Bavory 3:0. Uspěla i Líšeň, jenž porazila brankou Oprchala těsně Vyškov. Oprchal je zatím jediným líšeňským střelcem na turnaji.