1. kolo ZT na Líšni - výhra nad Blanskem
SK ROSTEX VYŠKOV – FK APOS BLANSKO 1:0 (0:0)
rozhodčí: Filip SEDLÁŘ – Kamil HÁJEK, Jan MIKYSKA
ŽK: 0
diváků: 50
doba hry: 40´+0´- 40´+2´
hráno v sobotu 16. ledna 2010 od 13:00 v rámci 1. kola zizmního turnaje v Brně-Líšni

SESTAVA SK ROSTEX VYŠKOV:
Jan KOPÁČEK – Jan DANĚK, Radim KOCOUREK, David HODINÁŘ, Ondřej KRÁL (41´. Jakub GOTTVALD) – Jakub POPRIK, Jiří KOPŘIVA, Valdemar HORVÁTH (41´. Patrik JANOVSKÝ), Martin HIRSCH (41´. Jan BARIČÁK) – Jan MACHÁLEK, Matin LIČKA „K“

pozn.: ve druhém poločase se prostřídalo více hráčů hokejovým způsobem, což není pochopitelně možné vše minutově zaznamenat.
trenér: Mgr. Miloslav MACHÁLEK, hrající asistent: ing. Valdemar HORVÁTH

SESTAVA FK APOS BALNSKO:
Karel ŠVANCARA (40. Martin PALATKA) – Martin KLIMEŠ, Libor NĚMEC, Kamil JANÍČEK (54. Jan ZICH), Petr ŠÍP – Petr STARÝ (58. Richard KLÜGL), Tomáš KLEVETA „K“, Radim FARNÍK, Radek BEZDĚK (47. Tomáš JANÍČEK) – Martin SEHNAL, Miroslav JELÍNEK (67. Marek PERNICA)
trenér: Roman ŠINDELKA, vedoucí týmu: František ŠINDELKA

Po těžké fyzické námaze v doslova koňských dávkách předepisovaných trenérem Machálkem se fotbalisté Vyškova představili na tradičním Líšeňském turnaji.

V pátek 15. 1. 2010 sehráli vyškovští fotbalisté první zápas roku 2010 v Morkovicích (info v článku z 15.1.2010), druhý zápas je čekal za 18 hodin v Brně proti soupeři z divize – soupeř FK Apos Blansko (na podzim v divizi podlehnul Vyškov v Blansku 3:2).

Blanenští také vyměnili trenéra, podzimní kouč Blanska Zbyněk Zbořil se nyní věnuje práci v SK Líšeň. Novým trenérem je Roman Šindelka, a stejně jako jeho protějšek na lavičce Vyškova, teprve hledá vhodné varianty pro základní sestavu.

Trenér Aposu Šindelka si na zápas pozval 4 hráče z „B“ týmu (hraje OP), do základní sestavy poslal Miroslava Jelínka, zbytek nováčků z juniorky se posadil na lavičku.

Kouč Vyškova Machálek poslal v základní sestavě do zápasu dva dorostence (Král, Poprik) i všechny posily (Hirsch, Kocourek, Machálek junior). Poslední posila Miloš Kropáček do utkání ze zdravotních důvodů nastoupit nemohla.

Utkání se hrálo při svitu slunce, mírně foukal vítr, teplota klesla na – 4° C.

Úvodní rohový kop klání v 6. minutě zahrával blanenský Radim Farník, jeho centr našel Petra Starého, který hlavičkoval přesně do náruče Jana Kopáčka.

V 16. minutě byl krásnou kolmicí vyslán do šance halv Vyškova Jakub Poprik, při střele z hranice vápna řešil pokus silově, balon letěl o pár centimetrů nad.

Na rohy srovnáno v minutě dvou dvojek – Hodinářův centr proletěl vápnem, na poslední chvíli balon u autové čáry zachytil Martin Hirsch, jenž začal okamžitě zakládat další atak na Švancarovu svatyni. Útok zakončen střelou Jana Machálka nad.

Rychlou akci předvedla vyškovská ofenziva ve 26´. - opět střílel Jan Machálek, gólman Aposu Švancara vyráží a definitivní klid blanenským defenzivním řadám dal odkopem do zámezí Petr Šíp.

Minutu před vypršením půlhodiny hry Blansko málem vstŕelilo první gól utkání! Martin Sehnal chytře loboval přes Jana Kopáčka, balon neomylně směřující do brńy vykopával dorostenec Ondřej Král.

Jakub Poprik zabojoval v 32. minutě, jeho aktivita přinesla mužstvu Rostexu rohový kop. K jeho exekuci se postavil David Hodinář, ovšem míč z jeho kopačky odhlavičkoval na přední tyči kapitán Blanenských Tomáš Kleveta.

Psala se minuta Kristových let, halv Blanska Radek Bezděk se pokusil o střelu, vykazovala velmi nepřesné parametry.

V druhém poločase mělo Blansko více ze hry, v 63. minutě neproměnili hráči Aposu velkou příležitost ke vstřelením branky (z nadějné pozice střílel útočník v červeném dresu mimo) a když se v 78. minutě po ose Martin Hirsch – Ivo Sigmund dostal balon k Janu Machálkovi, bylo rozhodnuto. Střela mladého útočníka Vyškova z patnácti metrů skončila za zády bezmocného brankáře Blanska Martina Palatky, jenž byl na podzim členem „B“ týmu Blanska.

V posledních 4 minutách (2 minuty se nastavovalo) se hráči sousedního okresního města pokoušeli o vyrovnání, jejich pokusy ztroskotaly buď na pozorné obraně, nebo je zneškodnil čapař Vyškova Jan Kopáček.

Tým Vyškova si tak připsal v úvodním zápase výhru nad soupeřem ze stejné skupiny divize. V tabulce po prvním kole patří týmu Vyškova druhá příčka, o skóre vede tabulku záložní tým 1. FC BRNO (4:2).

zpracoval: Petr Uhlíř

Pozn.: Níže uvedený podobný článek obsahuje údajně nepřesnosti a je tímto článkem nahrazen

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:34