Z webu 1.FC Brno

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 13.01.2010 v 19:39:04)

Dostálkův gól stačil jen na remízu

Ani ve druhém utkání Tipsport ligy nedokázali fotbalisté 1. FC Brno zvítězit, když se Zlínem remizovali 1:1.
V prvním poločase měli Brňané územní převahu, z níž vytěžili několik gólových příležitostí. Pěknou střelou z dálky se uvedl vlašimský Křeček, jenž je v Brně na zkoušku, hodně aktivní byl Okleštěk. Úvodní branka padla až těsně před přestávkou, když se po Chlupově rohu trefil hlavou Dostálek.
Druhý poločas začal v podobném duchu. Nejprve pěkně vystřelil Okleštěk, po něm Rabušic dokonce trefil břevno. Jenže Zlín postupně srovnával hru a byl čím dál nebezpečnější. Švachovu dělovku ještě Doležal vyškrábl, ale v 63. už byl krátký na střelu střídajícího Bačíka. V závěru se sice oba týmy pokoušely o rozhodnutí, ale skóre už se neměnilo.
„V prvním poločase jsme byli lepší, ale měli jsme řešit lépe finální část. Ve druhém jsme začali podobně, postupem času naše hra bohužel ztratila přesnost a pohyb. Náš výkon se mi moc nelíbil, ale jsme teprve na začátku přípravy,“ zhodnotil utkání trenér Miroslav Beránek.
Proti Zlínu se představili další dva testovaní hráči Filip Chlup a Lukáš Křeček, z nichž především druhý jmenovaný předvedl velice slušný výkon. „Filip střídal lepší okamžiky s horšími, chtěli jsme, aby byl víc na míči. Lukáš byl tam, kde měl být. Minimálně kazil a měl přesnou rozehrávku, takže si myslím, že by pro nás mohl být posilou,“ uvedl Beránek.
Poslední utkání ve skupině odehrají fotbalisté 1. FC Brno v sobotu od 10.30 hod. se Slováckem. Poté se v Brněnských Ivanovicích utkají o prvenství ve skupině D od 12.30 Zlín s Olomoucí.

Tescoma Zlín – 1. FC Brno 1:1 (0:1)
Branky: 63. Bačík – 45. Dostálek. Rozhodčí: Adámek.
Zlín: Skácel – Sokol, Malý, Linek (60. Konečník), Kašpar – Křiva, De Smalen (70. Řihák), Červenka (54. Otruba), Ančic – Švach, Poznar (54. Bačík)
Brno: Doležal – Pašek, Červinek, Sus, Pejič – Křeček – Borák (76. Michna), Dostálek, Chlup (60. Belejík), Okleštěk (80. Schneider) – Rabušic (76. Pacák).