MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Z webu Hulína

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 09.01.2010 v 10:02:34)

Špice divize nám bohatě stačí…….

Hektická letní přestávka nás okradla i o sezónní hodnocení z hlediska vedení klubu. Možná je to i dobře, protože si nyní můžeme o některých věcech pohovořit s časovým odstupem. Letní krizi naopak tak trochu zatlačila do pozadí podzimní renesance jak týmu mužů, tak i mládežnických týmů. Nic ale není růžové a věci se nemění k lepšímu mávnutím kouzelným proutkem. O některých otázkách jsme si po konci podzimu a krátce před začátkem zimního přípravného období promluvili se sekretářem klubu Josefem Pěnčíkem.

V jakém stavu je klub po „letním zemětřesení“ a jak hodnotíte tyto změny s půlročním odstupem?
Chtěl bych říct, že po událostech, které nás provázely během celého minulého roku, jsou výsledky dosažené na podzim všemi našimi družstvy malým zázrakem a za největší pozitivum považuji to, že to „letní zemětřesení“ hulínský fotbal vůbec přežil. Ještě před rokem jsem tady v rozhovoru pro naše stránky uvedl, že cílem našich mužů je postup. V tu dobu jsem tomu opravdu věřil, klub byl ekonomicky zajištěn, vyhlídky růžové. Za dva měsíce již bylo všechno jinak. Ekonomická krize dopadla na hulínské firmy velmi tvrdě, bohužel asi nejvíc na ty, které výrazně podporovaly náš klub. Bylo jasné, že v době, kdy se hromadně propouští, firmy jsou vyloženě existenčně ohrožené, na nějaké sponzorování prostě nevychází peníze. Bohužel nejvýrazněji se to projevilo v měsících březnu, dubnu, květnu, kdy už s tím v rámci fotbalových norem prostě nešlo nic dělat. Snažili jsme se soutěže dohrát se ctí, hlavně nenarušit chod mládežnických celků, aby nebyla ohrožena budoucnost hulínské kopané. Muži tak v podstatě celé jaro odehráli zadarmo, ke cti jim slouží, že až do nešťastné porážky s Líšní bojovali naplno a nelze jim nic vytknout. Závěr soutěže se dohrával z povinnosti, ale i tak hráči svoje odvedli. Za to jim patří dík. V červnu pak definitivně ukončil činnost v klubu president pan Robert Plaček. I přes nešťastný závěr jeho působení bych mu chtěl touto cestou poděkovat za vše co pro hulínský fotbal udělal. Bez něj by divize v Hulíně asi určitě nebyla. Ale zpět k otázce. Od května vedlo vedení klubu jednání s panem Zdeňkem Zlámalem o jeho návratu do hulínské kopané. Tato jednání dopadla úspěšně a Zdeněk 1.července znovu vstoupil do našeho klubu. Letní přestávka ještě byla hektická, odešel trenér Zapletal do svazové funkce, s klubem se rozloučilo i 10 hráčů, kteří už nechtěli dál v Hulíně působit, v mužstvu převzal funkci hlavního trenéra Pepa Pospíšil, s ním 7 nových, převážně mladých, hráčů a ti spolu s kostrou bývalého týmu, na čele s kapitánem Lacigou, odehráli podzim tak, že jsme z toho všichni překvapeni a můžu za sebe říct, že nadšeni.

Vnímáte nějak, že bychom vyšli z této krize s pošramocenou pověstí ?
Nedávno jsem se o naší situaci bavil s 1.místopředsedou svazu Daliborem Kučerou a ten mi na to řekl, že to už je bohužel fotbalový život. A má pravdu. Myslím, že stejné problémy má nejméně polovina klubů v divizi, ne-li víc. My jsme byli celou dobu vnímáni jako dobře zabezpečený klub, proto naše potíže byly asi o to překvapivější. Co mě mrzí je, že krize vyvrcholila naší neúčastí na turnaji v Roštění. To se prostě nedělá. Tímto se chci klubu v Roštění ještě jednou omluvit, že jsme jim pokazili turnaj. Jinak jsem, žádné výraznější ohlasy nezaznamenal.

S jakými finančními prostředky nyní klub operuje a jací sponzoři nám pomáhají v naší činnosti?
Ekonomická krize ještě určitě nějakou dobu potrvá a žádný sponzor se do fotbalu nejen v Hulíně nehrne. Dotace s fotbalového svazu i ČSTV jsou nula, když nepočítám 14000 Kč od OV ČMFS, což pokryje náklady našich družstev na autobus na jeden víkend.
Takže našimi jedinými sponzory jsou momentálně Město Hulín, které nám bezplatně poskytuje naše fungování ve sportovním areálu v Hulíně a ROVINA Hulín.
Pak existuje ještě pár firem, které přispívají především na provoz klubu (doprava, ostatní náklady) jako jsou Hanák Nářadí, Elektrola, Pilana apod.
.
.
.
Jeden z bývalých hráčů Spartaku se v rozhovoru pro jeden z deníků vyjadřoval k našemu klubu a přitom si vzal na paškál i majitele klubu pana Zlámala. A začaly se dít věci… Vyrojily se spekulace o konci působení pana Zlámala v našem klubu….
K tomu chci říct jedinou věc. Jak je z mých odpovědí patrné, bez Zdeňka Zlámala by v současné době v Hulíně už fotbal asi nebyl. Možná mládež, ale to ještě s velkými problémy. Takových lidí, kteří dávají do fotbalu tolik prostředků a upozorňuji, že nezištně, je potřeba si jen vážit. On by se klidně za ty peníze mohl válet každý měsíc někde v Karibiku. Ten článek byl navíc ještě nevhodně načasován a ublížil mu. Je jasné, že se ho to dotklo a opravdu vážně uvažoval, že s fotbalem skončí, a to nejen v Hulíně. V závěru roku se naštěstí situace uklidnila a já doufám, že budeme spolupracovat dál.

Děkuji za rozhovor.

Pozn: Pan Zdeněk Zlámal je předseda představenstva firmy ROVINA Hulín a současně pracuje jako člen výboru v Hulíně. Rovina Hulín je jediným akcionářem SK Hanácká Slavia Kroměříž a.s.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:34
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.