MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Z webu 1.HFK Olomouc

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 09.01.2010 v 08:45:23)

Holice musí postoupit, jinak jako profi tým končí.

Holice musí postoupit, jinak jako profi tým končí
Ve spolupráci s www.olomoucky.denik.cz (Jiří Fišara) - Fotbalový klub z předměstí Olomouce musí postoupit, jinak jako profesionální mužstvo nadobro skončí.
Ve stejný den jako fotbalisté prvoligové Sigmy zahájili přípravu na jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy také v Holici.
Hráči druhého největšího klubu hanácké metropole, který na podzim daleko zaostal za jediným vytyčeným cílem, postupem zpět do druhé nejvyšší soutěže, v pondělí absolvovali první trénink v roce 2010.
„Cíl je stále stejný, o postup se chceme porvat,“ hlásí předseda představenstva HFK Vladimír Dostál.
„Klíčových bude prvních pět kol, kdy hrajeme čtyřikrát venku, pokud chceme na postup pomýšlet, musíme to zvládnout,“ ví dobře zkušený funkcionář.
„Páté utkání hrajeme ve Znojmě. Tam se podle ztráty na čelo ukáže, jak moc je to reálné,“ souhlasí Uličný. Před startem jara ztrácí HFK na lídra tabulky deset bodů.
I proto v Holici začali s přípravou na třetí ligu dost brzy.
„Příprava by měla snést měřítka minimálně druhé ligy. Ať už se to týká počtu tréninkových jednotek, nebo zátěže. Jak se s tím hráči popasují, se ale ukáže až v mistrovských utkáních,“ konstatoval trenér HFK Petr Uličný.

V lednu na běžky
V polovině ledna vyrazí jeho svěřenci na krátké lyžařské soustředění. To herní čeká Holické první únorový týden v Uherském Hradišti.
Během zimních měsíců sehraje HFK čtrnáct přípravných utkání. Ten první ve středu 13. ledna v Opavě, poslední generálkou bude duel s divizním Brumovem 6. března.
Mezi tím se utká Holice se dvěma elitními kluby druhé ligy (Zlín, Hradec Králové) a dvěma mužstvy z nejvyšší soutěže – Brnem a Baníkem Ostrava, s nímž změří síly 23. ledna ve Frýdku-Místku.
„Už v dobách, kdy jsme hráli divizi, jsme se utkávali se silnými soupeři. Jsme rádi, že na nás ani v naší současné situaci nezapomněli, a stále nás považují za kvalitního protivníka,“ říká Dostál.
V kádru mužstva proběhlo během přestávky několik změn. Po dohodě s vedením odešel z rodinných důvodů záložník Tomáš Libič, skončil také ukrajinský univerzál Vadym Salatin.
„I po delší době byla mezi ním a mužstvem stále jazyková bariéra. Nezapadl do mužstva tak, jak jsme si představovali,“ prozradil Dostál. Klub uvolnil také útočníka Michala Galajdu.
„Domluvili jsme se, že pokud si najde angažmá, nebudeme mu bránit v odchodu. Potřebuje hrát, ale v konkurenci Obala nebo Zedníčka to měl hodně těžké,“ uvedl na jeho adresu holický předseda.
Galajda momentálně zkouší štěstí na testech v druholigové Karviné.
Po čtyřech letech končí v HFK také pravý obránce Tomáš Dadák.
„Nedohodli jsme se na prodloužení smlouvy. Nabídli jsme mu zachování druholigových podmínek, ale on chtěl naopak ještě přidat. Bohužel někteří hráči zcela nechápou realitu, sponzoři nejsou a pokud ano, tak požadují perfektní výsledky. V naší současné situaci byly Dadákovy požadavky zcela nesmyslné a proto jsme se rozešli,“ řekl na rovinu Dostál.

Spolupráce se Sigmou se lepší
Posilu má Holice jistou zatím jednu. Na půlroční hostování přichází z olomoucké Sigmy vytáhlý stoper Lukáš Bodeček, který poslední půlrok strávil na hostování v Dunajské Stredě, kde však nastoupil pouze do dvou zápasů.
„S Jirkou Kubíčkem komunikujeme velmi dobře. Rádi bychom případně přivedli i nějaké další hráče,“ naznačil možnost lepšící se spolupráce obou olomouckých klubů Dostál.
Dále v klubu znovu zkoušejí záložníka Pavla Klimka z Petrovic, který se v létě do kádru nakonec nedostal. Ve čtvrtek se z Brazílie vrací Michel Costa, jehož setrvání na Hané je na nejlepší cestě.
„Předběžně jsme s Příbramí dohodnutí na prodloužení hostování do konce sezony,“ potvrdil Dostál.
„Z hráčů, kteří odešli, hrával pravidelně jen Dadák. Nejprve budeme zkoušet najít náhradu z vlastních zdrojů, a kdyby to nevypadalo, tak se pokusíme někoho získat,“ prohlásil trenér Uličný.
Problémy na pravém obránci by mohl vyřešit Radim Kopecký, který pod Uličným před pěti lety v dresu Sigmy ochutnal v Intertoto Cupu při souboji s Borussií Dortmund atmosféru Vestfálského stadionu.
„Radima bychom samozřejmě přivítali, ale co vím, tak by ho chtěl také Leoš Kalvoda do Karviné, tak uvidíme,“ řekl Uličný na adresu fotbalisty, který by měl momentálně pobývat v Irsku.
„Snažíme se jej sehnat, ale zatím marně,“ poznamenal Dostál, jehož klub stojí před klíčovým půlrokem.
„Všichni víme, o co jde. Pokud se nám postup nepodaří, pak HFK bude pokračovat maximálně na poloprofesionální, spíše však neamatérské úrovni,“ potvrdil Dostál nahlas kolující spekulace.
„Pro hráče by to mělo mít motivační charakter. Budou hrát za udržení svých stávajících podmínek,“ doplnil Dostál.
Už na podzim se nechal slyšet, že za osmé místo ve třetí lize v Česku nikdo hráče platit nebude. Jeho podřízené však na jaře bude čekat zatraceně těžký úkol.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:34
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.