MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Z webu JM Fotbal

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 27.12.2009 v 01:08:35)

Vítězslav Zbořil nemohl být na lavičce Bohdalic v rozhodujícím zápase minulé sezony v Medlánkách. I letos svému mužstvu věří 26.12.2009

Až v posledním kole minulého ročníku I. B třídy skupiny A přišly Bohdalice o postup do I. A třídy. Porážka 2:4 v Medlánkách je srazila na konečné 2. místo, dva body za vítězné Soběšice. „Stále se s tím těžko vyrovnávám,“ přiznává trenér Vítězslav Zbořil, který o poslední zápas sezony přišel…

Ještě se vraťme k minulé sezoně. Bohdalice přišly o postup až v posledním zápase v Medlánkách. To musí ještě hodně mrzet?
Přestože jsme se všichni pokoušeli tvrdit, že se nic neděje, jedeme dál a čeká nás další sezóna, ve které máme možnost bojovat o postup znovu, přiznám se, že se s tím stále těžko vyrovnávám. O postup jsme nemuseli hrát až v posledním utkání v Medlánkách, ale v několika předcházejících utkáních jsme přišli o body v posledních minutách, nebo jednobrankové porážky, které při troše štěstí nemusely být a k postupu nám vlastně chyběly dva body, které jsme mohli uhrát v podstatě v každém nevyhraném utkání. Mrzí mě to hlavně proto, že jsem přišel do Bohdalic s cílem postoupit do vyšší soutěže. Náš klub byl jediný, který se chutí postoupit netajil a výsledky ostatních mužstev nám dlouho nahrávaly, ale závěr soutěže jsme z různých důvodů nezvládli.

Právě Medlánky letos nemají zrovna přesvědčivé výsledky. Co říkáte na zatím 13. místo tradičního účastníka I. B třídy?
Bohužel jsem při zmiňovaném posledním utkání jarní části v Medlánkách nemohl být, protože JmKFS rozhodl tři dny před utkáním o změně termínu na neděli dopoledne a já jsem v té době již byl na dovolené, kterou jsem měl od února zaplacenou. Jejich mužstvo jsem viděl pouze v domácím utkání loni na podzim a v letošní sezóně ve třetím kole v Brně. Řekl bych, že všechna mužstva v naší skupině jsou více méně vyrovnaná a přiznám se, že některé výsledky jsou pro mě záhadou. Konkrétně mužstvo Medlánek je schopné kohokoliv porazit a na druhé straně s kýmkoliv prohrát. Je to otázka motivace, připravenosti na utkání a určitě i momentální trénovanosti. Toto se týká většiny mužstev, bohužel i nás.

Na opačném pólu tabulky se nacházejí Dražovice. S těmi se asi po výborné jarní části muselo počítat?
Dražovice jsou podobný případ. V uplynulém roce po změně trenéra získaly novou motivaci, dobré výsledky přinesly zvýšení sebevědomí a při kvalitě, kterou jejich mužstvo má, se všechny tyto okolnosti projevily na postavení v tabulce a potažmo na cílech celého oddílu.

Komu Vy osobně více věříte v boji o postup do I. A - Dražovicím, Líšni, nebo do boje zasáhne ještě někdo další?
Postup … Toto slovo mě nutí znovu se zamyslet nad minulou sezónou. Připadalo mi naprosto scestné, když nám téměř při všech utkáních někdo nadával, že naším cílem je postoupit do vyšší třídy. Mě naopak připadá naprosto přirozené, že když něco hraji, tak chci vyhrát. V této sezóně věřím, že o postupujícím rozhodnuto není a byl bych špatný trenér, kdybych nevěřil svému mužstvu. Objektivně dávám největší šance rezervě Líšně, protože pokud bude v klubu o postup zájem, neměl by být problém soutěž vyhrát.

Jaké jsou v letošní sezoně ambice v Bohdalicích? Při tříbodovém systému není ani šestibodová ztráta nikterak velká…Cíle v Bohdalicích neměníme i když už teď vím, že kdyby se nám to opět nepodařilo, budou se mi kamarádi znovu smát, ale asi by mě nebavilo už nyní plánovat hru o udržení.

Kdybyste měl jmenovat pět největších osobností podzimní části I. B třídy skupiny A?
Osobnosti – za rok a půl co se pohybuji mezi hráči, trenéry a funkcionáři v naší skupině I. B třídy jsem samozřejmě nestačil poznat všechny a proto také můj pohled bude ovlivněný osobními vztahy a bude velmi subjektivní. Z funkcionářů mě zaujal bořitovský Alois Ťoupek, dnes už bývalý trenér Dražovic René Lysák, hráči - náš brankář Ivan Drbal – ve čtyřiceti letech největší opora našeho mužstva, dražovický Petr Měřínský – asi proto, že bych ho chtěl do mužstva z důvodu jeho kvalit a zkušeností, Ondra Čepa z mužstva Černé Hory – protože ten když chce dát gól, tak ho dá, ale bohužel on někdy nechce. Takže jsem do osobností vložil i dva funkcionáře, ale ti k fotbalu nutně patří.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:34
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.