Z webu HFK Olomouc

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 01.11.2009 v 00:01:10)

SK Líšeň - 1.HFK Olomouc 2:2 (1:1)

V utkání 13.kola MSFL zavítali holičtí fotbalisté na půdu SK Líšeň, která je s 11 body na předposlední příčce v průběžném pořadí tabulky.
V dnešním utkání nastoupila vítězná sestava z minulé kola, bohužel hráči HFK dnes nedotáhli utkání do vítězného konce. Dvakrát po sobě naši fotbalisté vedli, ale soupeři se vždy dokázalo vyrovnat.
Do zápasu vstoupili svěřenci trenéra Petra Uličného dobře. Už ve 12.minutě si narazil Ruda Obal se Standou Zedníčkem. Obal se dostal do vápna před brankáře Sedmidubského, ale ten včasným vyběhnutím znemožnil našemu útočníkovi jej přehodit. Fotbalisté HFK až s údivem dobře kombinovali, byť byl terén velmi bahnitý a nerovný. Domácí pak zahrozili v 17.minutě po voleji Noska, jehož střelu ještě tečoval do protisměru Lukášek. Naštěstí však šel míč mimo tyče. První branka přišla ve 23.minutě. Na začátku akce byl Michal Kovář. Ten vyslal krásný pas na Costu, ten prsama sklepl z jedné na rozběhnutého Libiče, který vysunul do vápna Rudu Obala a ten se nemýlil. Technickou střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre utkání – 0:1. Domácí hráči hráli velice důrazně a tvrdě. Nedali našim hráčům nic zadarmo. Bojovností se postarali o vyrovnávací branku, která padla ve 30.minutě. Akce se zrodila z kopačky Beleje, který sklepl centrovaný míč Oprchala na dobře postaveného Čejku a ten tvrdou střelou propálil vše co mu stálo v cestě – 1:1. Naše obrana v této chvíli dobře nepokryla nahrávajícího Beleje, který měl dostatek volného prostoru na sklepnutí. Bohužel do konce poločasu neproměnili hráči HFK několik výborných příležitostí. Po rohu se zavěsil do vzduchu na malém vápně Kovář. Jeho hlavičkový pokus však skončil těsně nad břevnem. Další šanci měl Čtvrtníček. Míč se po centru Zedníčka odrazil na velké vápno, odkud jej Čtvrtníček poslal tvrdou střelou k tyči. Diváci už míč viděli v síti, ale proti byl brankář Sedmidubský, který bravurním zákrokem míč vyrazil na roh. Poločas tedy skončil nerozhodně 1:1.
V druhém poločase už nebylo vidět tolik pohledných akcí jako v tom prvním. Nicméně několik jich přece bylo. Tu největší proměnil v 72. Zedníček. Brazilský záložník vyslal z půlky hřiště přesnou přihrávku za obránce na dobře rozběhnutého Zedníčka, který před vybíhajícím brankářem míč špičkou kopačky posunul do sítě a HFK znovu vedlo 1:2. Ovšem domácím se opět podařilo vyrovnat. Neuběhlo ani osm minut a bylo srovnáno. Opět nedůraz našich obránců před velkým vápnem znamenal po přesné střele Poláka srovnání výsledku na 2:2. V závěru utkání ještě mohl strhnout nepříznivý výsledek na stranu našich barev Costa s Filipským. Nejprve se prosadil po přiťuknutí Obala záložník Filipský, když prodloužený pas poslal Filipský z voleje za záda brankáře SK Líšeň. Bohužel proti byl pomezní rozhodčí, který odmával Filipskému ofsajd. Po něm přišla šance pro Costu, když odražený centr směřoval hlavou z penaltového puntíku Costa na branku Sedmidubského. Míč však nezapadl do prázdné brány, nýbrž skončil těsně vedle levé tyče. Domácí celek tak nakonec uhájil velice cenný bod.

Branky: 23.Obal, 72.Zedníček – 30.Čejka, 80.Polák
Rozhodčí: Ivo Nádvorník – Martin Nenadál, Josef Černý
Delegát: Petr Nogol