MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 12.10.2009 v 23:56:01)

1947 TJ Romo Fulnek
2006 Fotbal Fulnek - Nová éra začíná

Jaro 2002 – šestitisícové město se topí ve smutku ze sestupu jejich svěřenců až do I.A třídy. Rodák Mroček už má dost špatných výkonů a ujímá se místního týmu. Jasným cílem pro nadcházející období je návrat zpět do krajského přeboru. Po dvou letech se to konečně podaří, Fulnek vyhraje tabulku s třicetibodovým náskokem a míří nahoru. I ve vyšší soutěži pokračuje jeho nadvláda a série bez prohry, té se tým kouče Baláše „dočkal“ až v posledním kole.

Obdobně si celek z podhůří Oderských vrchů vede také v Divizi E. Dlouhou dobu bojuje o postup s Frýdkem Místkem, nakonec ale obsadí první místo se sedmibodovým náskokem. V posledním kole se navíc na hřišti objevil také samotný mecenáš Roman Mroček, který nastoupil sice jen k závěrečným minutám zápasu s Dětmarovicemi, ale i přesto si na své konto připsal gól! Za postup si hráči vybojovali společnou dovolenou na Kanárských ostrovech, na kterou odletělo zhruba padesát lidí - vše hradil samotný Mroček.

Už v té době měl Fulnek velmi kvalitní tým, nejvýraznější osobností byl zcela jistě zkušený Tomáš Vajda, ale také třeba současný kanonýr Liberce Ondřej Smetana.

Moravskoslezská fotbalová liga se měla stát pro Fulnek konečnou stanicí, cílem vedení nebylo postoupit, nýbrž jen hrát na horních pozicích tabulky. Jenže situace se vyvinula úplně jinak a tým Miroslava Kouřila opět bez problému postoupil, i když tentokrát se mnohem více nadřel, navíc hned pětkrát v sezóně prohrál, na což nebyl z předchozích ročníků zvyklý.

„Druhá liga je za trest,“ prohlásil Mroček pár dnů před startem nové sezóny 2007/08. Týmu se ujal zkušený Václav Daněk a měl jasný cíl, a to popáté v řadě postoupit, tentokrát až do Gambrinus ligy. Jak už asi víte, nepovedlo se, ale Fulnek se rozhodně nemá zač stydět, jelikož na domácím hřišti nepoznal za celou sezónu hořkost porážky, přesto skončil až šestý. Na druhé postupové místo ale ztrácel pouze pět bodů.

Jak dlouho bude fulnecká pohádka pokračovat?

Toť otázka, na kterou je ale v podstatě jednoduchá odpověď - do té doby, než to Romana Mročka přestane bavit. Bez jeho finanční podpory by rozhodně klub nebyl tam, kde se nyní nachází. Město totiž nemá dostatečné finanční prostředky na to, aby dokázalo tým udržet ve druhé lize z vlastní kapsy.

2007/8 II. Liga
6. Fotbal Fulnek 30 12 11 7 36:36 2 47
2008/9 II. Liga
16. Fotbal Fulnek 30 1 6 23 16:70 -36 9
2009/10 MSFL
1.HFK Olomouc - Fotbal Fulnek 2:1
Fotbal Fulnek - SK Hanácká Slávia Kroměříž 0:3
SK Sigma Olomouc B - Fotbal Fulnek 4:1
Fotbal Fulnek - 1.SC Znojmo 3:2
FC Dosta Bystrc-Kníničky - Fotbal Fulnek 2:4
Fotbal Fulnek - FC Baník Ostrava B 0:4
Fotbal Fulnek - FC TVD Slavičín 1:2
SK Uničov - Fotbal Fulnek 2:0
Fotbal Fulnek - FC Vysočina Jihlava B 1:5
Městský SK Břeclav - Fotbal Fulnek 1:0

Fotbal Fulnek - Fotbal Frýdek-Místek 1:2
Sestava : Pospěch - Sokol, Grussmann, Sáblik, Vlk - Seidler (72.Dutka), Wludyka, Lang (27.Burián), Vávra - Mooc (79.Holáň), Hanus

Branky : 45.min. Vávra - 56.min. Maceček, 72.min. Literák
Mužstvo nastoupilo s odhodláním navázat na kvalitní výkony z utkání na cicích hřištích, zejména pak konečně prorazit smůlu v koncovce, která nás provázela (Uničov, Břeclav) a v domácím prostředí zvítězit. Bohužel přes veškerou snahu se to nepodařilo.

TABULKA
12. Líšeň 11 3 2 6 8: 16 11 ( -4)
16. Fulnek 11 2 0 9 12: 29 6 (-12)

TABULKA DOMA
11. Líšeň 5 2 0 3 5: 7 6

TABULKA VENKU
16. Fulnek 5 1 0 4 6: 11 3

Fulnek po sestupu z II. ligy i v MSFL obsazuje zatím poslední příčku. Má ovšem lepší výsledky venku, než doma. Po sestupu odešlo 10 hráčů a přišlo 10 nových, většinou z klubů, kde se hraje minimálně MSFL a výš. Takže co se týká zkušeností, má jich mužstvo Fulneku jistě více než Líšeň. Navíc na venkovních hřištích mužstvo dobře brání, neinkasuje příliš mnoho branek a z brejků dokáže branky vstřelit - průměr venku je dvě obdržené a jedna vstřelená branka na utkání. Líšeň doma vstřelila méně branek, než Fulnek venku při stejném počtu zápasů.
Navíc se hraje o 6 bodů a Fulnek hraje venku, nemá co ztratit, jeho hráčí nebudou pod takovým tlakem, jako domácí Líšeň, od které všichni očekávají vítězství.
Proto to určitě bude velmi náročné utkání. Navíc předpověď počasí není příznivá, bude delší dobu pršet, terén bude těžký a bude vyhovovat bránícímu mužstvu, než útočícímu. K soupeři je třeba přistoupit s pokorou, bez přehnaného seběvědomí, jinak Líšeň dopadne jako Bystrc, která doma prohrála. Na druhé straně nejde takové utkání hrát bázlivě, se strachem. Ale je třeba odpovědně bránit, nepouštět soupeře do šancí a naopak první šanci Líšně proměnit. Pak může utkání dopadnout podle papírových předpokladů.
I při špané předpovědi počasí příjďte povzbudit Líšeň, bude to třeba více, než proti mužstvu z špice tabulky.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:33
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.