Z webu efotbal

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 03.10.2009 v 07:34:41)

Futsal A
Druhá liga východ začala remízovým brněnským derby
Prvními čtyřmi zápasy odstartovala v pátek druhá liga východ. V premiérovém zápase se v brněnské hale v Bohunicích utkali v derby týmy Tomsonu a Líšně a rozešly se smírně 3:3.

Do utkání nastoupily oba celky poměrně těžkopádně a dlouho se nedělo před oběma brankami v podstatě nic, až v páté minutě rovnou zahřmělo. Hostující Šidlo nakopl míč za obranu Tomsonu, zdánlivě ztracený míč dostihl před brankovou čárou Kahoun a z velikého úhlu z první propálil pod nohou poposkočivšího Čepa - 0:1. Tomson okamžitě odpověděl šancí Březiny, který šajtlí přehodil brankáře, ale trefil horní část břevna. Futsalově lépe vybavení a zkušenější domácí dál častěji drželi míč, ale pozorná až úzkostlivá obrana druholigového nováčka držela. V desáté minutě oba brankáři předvedli výborné zákroky proti střelám ze střední vzdálenosti a v čase 10:23 hosté už vedli 0:2. Soukup koloběžkou uhranul Kopřivu a následná rána proletěla klubkem nohou až do sítě, nováček tak překvapivě vedl o dvě branky, když vytěžil z minima maximum. Líšeň se ještě více zatáhla a hrozila z brejků, Tomson se nemohl dostat do tempa a hlavně výrazněji ohrozit hostujícího brankáře Pagáče. Jedna z klíčových událostí zápasu se odehrála v 19 minutě, kdy nesmyslně fauloval hostující hráč před vápnem Tomsonu, rozhodčí odpískali šestý faul a nařízenou desítku bezpečně proměnil Březina - 1:2. A to domácí mohli vyrovnat, ale proti gólové střele Sitara po signálu z rohu skvěle reflexivně reagoval Pagáč.

Do druhé části hry nastoupil úplně jiný tým na straně domácích, než v prvním dějství. Od první vteřiny držel míč a aktivitou si vytvářel velmi dobré šance. Po 83 vteřinách druhé části byla obrana Líšně rozhozená a tak nenápadná ale přesná střela Kopřivy proletěla až ke vzdálenější tyči - 2:2. Apetit Tomsonu neutuchl, po krásné futsalové akci z autu na jeden dotek zavěsil Radek Höll nechytatelně pod břevno Pagáčovy branky - 3:2. Líšeň zažila tvrdé K.O. ale aktivita domácích postupně uvadala a hosté si dokázali vytvořit několik dobrých šancí. Tvrdé střely Gruse a Šťastného střídající brankář Valík dokázal zlikvidovat, při super šancích Kahouna mu dvakrát pomohla pravá tyč. Nakonec se ale ujala nenápadná střela z podstatě nešance, do druhého poločasu naskočivší Jůzl nevzdal sprint za dlouhým míčem a z velmi těžkého úhlu našel minimální mezírku mezi Valíkovými betony - 3:3. Domácí následně kontrovali špatně zakončeným brejkem Novotného, druhý podobný pokus Novotný řešil nepřesnou přihrávkou na nabíhajícího spoluhráče. Vyrovnaný zápas mohl rozhodnou těsně před koncem opět Novotný, který 20 vteřin před koncem vyslal povedenou střelu, ale Pagáč předvedl ještě povedenější reflex a vytáhl míč na břevno.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:32