sobota 19. září 2009 v 10:15
mistrovské utkání
stadion Stovky

FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK 3 : 0 ( 2 : 0 ) SK LÍŠEŇ

Domácí trenér měl ještě před utkáním velké potíže se složením základní jedenáctky. K již několika zraněným hráčům se v týdnu přidal ještě levý záložník Málek, útočník Fromelius dostal naopak teploty.

„Bohužel se nám strašně nyní kupí zranění a nemoci. Fromelius nakonec se sebezapřením nastoupil,“ řekl před utkáním asistent domácího trenéra Tomáš Chlebek.
Valcířům nakonec problémy se sestavou tak nevadily. Ve 26. minutě rozehrál Cabák standardku nakrátko s Němcem a z následného centru se hlavou prosadil Fromelius - 1:0. Těsně před přestávkou mohlo být vyrovnáno. Šanci hostujícího hráče totiž vykopával z brankové čáry obránce Prokeš. Z následného protiútoku udeřilo na druhé straně. V domácím duelu se Znojmem jsme to byli my, kteří dostali do šatny gól. Tentokráte to odnesl náš dnešní soupeř. Autorem druhé branky byl Hrdlička.
Začátek druhé půle vyšel domácím dokonale. Ve 49. minutě napřáhl střídající Cesnek, hostující brankář jeho střelu vyrazil pouze na tyč a dobíhající Kořínek rozhodl o našem vítězství - 3:0. „Během šesti dní jsme odehráli tři velice těžké zápasy. Kluci to měli hodně náročné, vždyť to odmakali pouze ve dvanácti lidech. Za dnešek bych vyzvedl Jirku Prokeše, ale musím říct, že celý manšaft šel vítězství naproti. S Líšní jsme získali důležité tři body. Klukům za bojovnost děkujeme,“ pochválil své svěřence Chlebek.
ŽK: Staněk - Hebron, Dupal. Diváci: 865.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Hrdlička, Staněk, Prokeš - Cabák (86. Junga), Němec, Literák, Kořínek (89. Křiva) - Maceček, Fromelius (46. Cesnek). Trenér: Oldřich Machala.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:32