MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 18.09.2009 v 17:31:50)

Frýdek - Místek - od roku 1919 k dnešku

FK Válcovny plechu Frýdek - Místek jsou klubem s bohatou tradicí. První zmínky o zahájení sportovní činnosti, i když v této fázi ještě neorganizované, se datují rokem 1919, kdy vznikl z iniciativy několika zaměstnanců závodu Karlovy Huti kroužek kopané pod názvem Karlovohutní fotbalový klub. V roce 1921 se rozhodli svoji činnost zorganizovat v rámci Federované dělnické tělovýchovné jednoty, ale i vybudovat vlastní fotbalové hřiště u dělnické kolonie. Tento rok je oficiálně považován za rok založení klubu. Od roku 1922 hráli fotbalisté Karlovy huti v různých soutěžích od III.třídy až po divizi v roce 1943, kdy mužstvo trénoval i aktivně v něm hrál bývalý slávista Áda Fiala. Divizní epizoda trvala pouze rok a pak až do roku 1954 hrálo mužstvo I.A třídu pod různými názvy (např.Baník Místek). V roce 1950 došlo ke změně názvu na ZJS Železárny Stalingrad. Pak se klub vrátil k názvu Baník Místek (rok 1954), aby v roce 1958 změnil opět název na TJ Železárny Stalingrad. K další změně názvu došlo v roce 1960 a to na TJ Válcovny plechu, pod kterým hrál následující dlouhá léta. Od roku 1955 se mužstvo pohybovalo mezi I.B třídou a divizí.

K zásadnímu výkonnostnímu obratu došlo v roce 1969, kdy klub pod vedením trenéra Bedřicha Šafla vyhrál I.A třídu a postoupil do župního přeboru. V soutěžním ročníku 1971-72 obsadili první příčku a postoupili do divize. V kádru mužstva byli kvalitní fotbalisté jako Kopecký, Kubalák či Barčák.V divizi setrvali pouze jednu sezónu a od roku 1973 již hráli III.ligu. Ve třetí lize se zdrželi pouze jeden rok. Pod vedením trenéra Jána Zachara v ročníku 1974-75 zvítězili, když závěr soutěže byl nanejvýš dramatický. Finišující VP a Bohumín vpadli do cíle téměř současně. O postupu Valcířů do II.ligy rozhodlo skóre šesti branek.

Postup do II.ligy byl velikým překvapením pro celou československou fotbalovou veřejnost. A to ještě nikdo netušil co provedou válcovenští fotbalisté v této soutěži. Nezalekli se zvučných jmen a suverénně prošli celou II.ligou. Obsadili v ročníku 1975-76 první příčku s 38 body před Spartou, která měla o bod méně, a vstoupili mezi prvoligovou elitu. Závěr II.ligy již sehráli na novém pěkném stadionu ve Stovkách.

V první lize v žádném případě nehráli podřadné housle. Vybojovali množství vyrovnaných zápasů se soupeři zvučných jmen. Mnohdy jim chybělo trochu fotbalového štěstíčka nebo více prvoligových zkušeností. V konečném účtování ligy 1976-1977 obsadili 15.místo s 23 body a to znamenalo sestup do II.ligy.

Soutěžní ročník 1989-90 je jednou ze smutných kapitol válcovenské kopané. Hráči II.ligu neudrželi ač všichni bojovali jak nejlépe uměli. Ve II.NFL se v průběhu dvou let podařilo tým opět zkonsolidovat . Pod vedením trenéra Jána Barčáka v roce 1993 tuto soutěž válcovenští fotbalisté vyhráli a vrátili se opět do II.ligy. Od tohoto roku jsou stálým účastníkem II.ligy, kde střídavě pod vedením trenérů Žemlíka a Ericha Cviertny dosahovali lepšího či horšího umístění.

Další stejně důležitý předěl v činnosti klubu nastal koncem června 1997. Na valné hromadě FK Válcoven plechu, která se konala 30.června 1997, došlo k definitivnímu potvrzení a odsouhlasení spojení dvou tradičních fotbalových rivalů na území města Frýdku - Místku, tj. „Válcoven“ a „Slezanu“.

Mužstvo dospělých hrálo druhou ligu až do konce ročníku 1999 – 2000, kdy skončilo na posledním místě a sestoupilo do MSFL. Tomuto výkonnostnímu pádu však předcházela důležitá událost, která se stala těsně před zahájením tohoto ročníku a negativně ovlivnila chod klubu. Hlavní sponzor klubu, a.s. Válcovny plechu, vypověděla sponzorskou smlouvu.

Fotbal Frýdek-Místek tedy je v současné době konsolidovaný klub, s dobrým funkcionářským zázemím, s dobrým renomé ve fotbalové veřejnosti, kde však jako problém vidíme stále neujasněné vlastnické vztahy ke stadionu Stovky, což vyvolává pocit nejistoty do budoucnosti, nicméně se vzorně o pronajatý stadion staráme.

Výsledky v sezoně 2009/10
Frýdek-Místek 0:2 Znojmo
Mutěnice 0:3 Frýdek-Místek
Břeclav 0:5 Frýdek-Místek
Frýdek-Místek 3:1 Jihlava B
Uničov 3:0 Frýdek-Místek
Frýdek-Místek 4:1 Baník B
Dosta Bystrc 1:0 Frýdek-Místek

Tabulka
6. Frýdek-Místek 7 4 0 3 15:8 12 (3)
7. Líšeň 7 3 1 3 7:8 10 (-2)

Doma
7. Frýdek-Místek 3 2 0 1 7:4 6

venku
8. Líšeň 3 1 1 1 2:4 4

Válcovny jsou jednoznačným favoritem utkání. Doma prohrály jen se Znojmem a to bohužel tuto středu. Budou chtít a muset očinit porážku, aby udržely kontakt z čelem tabulky. Navíc utkání začíná v sobotu dopoledne, což je čas, ve kterém jsme od dob ČAFC nehráli. Vše tedy hovoří pro soupeře.
Dobrá obraná hra je tady základem, pokud chceme myslet na dobrý výsledek. Bod z Frýdku by měl cenu zlata. Ale když mohl Frýdek ztratit body s Bystrcí, která dobře bránila a jednou vyšel protiútok, proč by se to nemohlo opakovat ?

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:32
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.