MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 07.09.2009 v 23:21:40)

FOTBALOVÁ HISTORE Slovanu Břeclav
Ustavující valnou schůzí ze dne 20. února 1920 a schválením Zemské správy politické v Brně, ze dne 15. března 1920 byl uveden v život první český fotbalová klub S. K. Břeclava.
Klub SK Břeclav je členem Západomoravské fotbalové župy v Brně. V r. 1932 se mužstvo stalo vítězem druhého okrsku župy a postoupilo do I. A třídy.
Po r. 1948 přicházejí různé různé organizace a reorganizace, mění se jednoty i názvy klubu.První mužstvo hrálo jen průměrný fotbal v nižších třídách. Jednou bojovalo o postup – jindy se zachraňovalo.
Teprve po r. 1990, kdy A mužstvo vykopalo okresní přebor hrálo dobře i v I.B třídě. Tu brzy opouští a přebírá po B týmu Tatranu Poštovná I.A třídu, ve které končí na 6. místě. To už má SK Břeclav nové vedení a sponzory – k největším patří Gumotex, a. s. s generálním ředitelem ing. Jiřím Kalužníkem, který je zároveň předsedou klubu. Dva roky se hraje I.A a dva roky župní přebor a pak roce 1998 postupuje Slovan do divize, skup. D. V prvním roce působení v této soutěži se umísťuje na 7. místě. Po 7 létech v divizi se probojoval Slovan Břeclav v černobílých barvách ze II. místa – MSFL (III. Liga).

FOTBALOVÁ HISTORE Tatranu Břeclav
Fotbal se v Poštorné hrál poprvé v roce 1909. Vznik fotbalového oddílu se pak váže s rokem 1930, kdy byl SK Poštorná řádně registrován v brněnské fotbalové župě, V I. B třídě.
Pod názvem TATRAN PKZ Poštorná (Poštorenské keramické závody) reprezentoval tradičního výrobce poštorenské keramiky v nejvyšší soutěži kraje až do roku 1976. V roce 1977 korunoval dlouholetou a obětavou práci úředníků postup do divize. V roce 1988 byl klub přejmenován na TJ Tatran Fosfa Poštorná, podle poštorenského chemického kombinátu, který převzal záštitu nad celou poštorenskou tělovýchovou.
Politický převrat v listopadu 1989 ovlivnil dění i ve fotbale v Poštorné. Rozhodnutím valné hromady v roce 1992 došlo k osamostatnění fotbalového klubu mimo rámec TJ.Předsedou klubu se stal pan Rudolf Baránek. Na jaře 1993 mužstvo ani jednou neprohrálo a postoupilo do III. ligy. V ročníku 1994/95 skončil „A“ tým na třetím místě a postoupil do čtvrtfinále Českého poháru, kde jeho pouť sice skončila na Viktorii Žižkov, ale 3. místo v konečné tabulce II. ligy bylo velkým úspěchem. Toto umístění vzhledem ke známým událostem v naší nejvyšší fotbalové soutěži (odstoupení Chebu) přineslo do Poštorné možnost stát se v ročníku 1996/97 účastníkem I. ligy ČR. Tuto historickou příležitost nejen pro poštorenský fotbal, ale pro celé Podluží, však klub po zralé úvaze odmítl.
Do třetího roku působení ve II. lize vstoupil Tatran poprvé v historii s profesionální licencí a s novým trenérem, panem Antonínem Juranem. Konečné 7. místo v ročníku 1997/ bylo hodnoceno jako neúspěch. Do ročníku 1999/2000 vstoupil Tatran již jako akciová společnost SSK TATRAN Poštorná, a. s. pod vedením předsedy klubu i předsedy představenstva pana Rudolfa Baránka. Přes zimu ještě došlo k drobné změně v názvu klubu, takže klub přejmenoval na SK TATRAN Poštorná. Tato sezóna se však poštorenským fotbalistům příliš nevyvedla, obsadili předposlední patnáctou příčku a sestoupili do MSFL.
Po pěti sezónách v MSFL se v ročníku 2004/5 umísťuje klub na posledním místě tabulky. Na společnost je prohlášen konkurs a po rozdělení klubu na dvě části – mládežnickou a dospělou – je na prodej. Práva na divizi a hráče dospělých získal klub ze Šardic a práva na soutěže mládeže a hráče mládežnických týmů získal nový Městský sportovní klub Břeclav.

Od sezóny 2005/06 působí v městě Břeclavi nový fotbalový klub pod názvem Městský sportovní klub ( MSK ) Břeclav. Účelem této změny a zájmem všech zainteresovaných je, aby byl stejně tak dobrý nebo ještě lepší než jeho předchůdci.

2008/09
7. Městský SK Břeclav 30 12 7 11 31:37 -2 43

2009/10
FC Baník Ostrava B - Městský SK Břeclav 0:0
Městský SK Břeclav - SK Uničov 2:1
FC Vysočina Jihlava B - Městský SK Břeclav 2:1
FK Mutěnice - Městský SK Břeclav 0:4

Městský SK Břeclav - Fotbal Frýdek-Místek 0:5
Domácí sice dokázali v první půli i bez pěti hráčů základní sestavy vzdorovat kvalitní hře hostů, po změně stran se ovšem jejich koncepce totálně rozpadla a výsledkem toho bylo pět branek v síti gólmana Hladkého Sestava MSK Břeclav: Hladký – Michal (50. Šlancar), Doležal, Schwarz, Csákó – Dolíhal, Jakubovič, Simandl, Čermák, Ivančic - Svoboda; Poločas: 0:0; Branky: 52. Literák, 58. a 86. Fromelius, 66. Němec (pen.), 80. Švrček

Tabulka
10. MSK Břeclav 5 2 1 2 7:8 1 7
12. SK Líšeň 5 2 1 2 4:6 1 7

Až na poslední utkání, kdy hrál MSK Břeclav bez pěti hráčů základní sestavy, byly jeho výsledky velmi dobré. Navíc venku ze tří utkání přivezl 4 body ! Zvláště varující je vítězství 4:0 v Mutěnicích !! Líšeň již tři kola neprohrála.
Z toho vyplývá jenom jeden fakt - Břeclav bude chtít odčinit svůj domácí debakl (pět branek téměř za 30 min.) a pokud Líšeň přístoupí k zápasu bez patřiné pokory k soupeři, může si Břeclav odvézt z Líšně všechny body.
Líšeň nesmí podlehnout uspokojení ze zisku 7 bodů z posledních tří utkání. Jakékoliv zaváhání může znamenat propad až na dno tabulky, naopak plný dobrý zisk může znamenat umístění v popředí neuvěřitelně vyrovnané tabulky.
Věřím, že poslední dobré výkony přilákají do hlediště dobrou návštěnu, která uvidí opět odpovědný výkon Líšně!!

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:32
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.