Z webu Frýdku Místku - zápas s Baníkem 21

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 17.08.2009 v 22:12:33)

FOTBAL FRÝDEK-MÍSTEK 4 : 1 ( 1 : 0 ) FC BANÍK OSTRAVA „B“

Porazit juniorku ostravského Baníku se vždycky cení. A navíc potěší fakt, že valcíři nastříleli svému soupeři dnes čtyři branky.

Domácí vstoupili do zápasu velice aktivně a nepříjemný agresivní fotbal ztrpčoval Baníku situaci na hřišti.V 8. minutě hledal Chýlek z levé straně nabíhajícího Fromeliuse, jenže ten si v nadějné pozici nezpracoval ideálně míč. První změnu skóre tak přinesla až 16. minuta, kdy Soukup dostal od Prokeše míč do brejku a chladnokrevně přízemní střelou nedal brankáři Pietrzekiewiczovi šanci - 1:0. „Jirka mi dal super balon za obranu a já pak propálil gólmana. Věřil jste si? Jo, věřil,“ řekl autor první branky Petr Soukup. Po gólu se jakoby domácí ukolébali a jejich tempo polevilo. To se jim mohlo stát osudným ve 37. minutě, kdy se dvakrát zaskvěl brankář Prepsl. Nejprve zneškodnil nebezpečnou ránu Leeho a vzápětí i dalekonosný pokus ligové posily Řezníka. „Ta první střela šla přesně do míst, kde jsem stál, takže jsem s ní až tolik práce neměl,“ přiznal po utkání domácí gólman Ondřej Prepsl.
Začátek druhé půle měli lepší Ostravští. Hned ve 48. minutě musel Prepsl řešit nebezpečnou šanci hostujícího Christa. „Denisovi jsem se snažil pouze zmenšit střelecký úhel a naštěstí to pak napálil do mě,“ řekl Prepsl po utkání. Domácí hráči měli v těchto fázích hry jakoby hluché místo. V 53. minutě se po centru z levé strany ocitli před malým vápnem tři zcela volní Baníkovci. Hlavičku Brunclíka naštěstí Prepsl chytá. O čtyři minuty později mohlo udeřit na druhé straně, jenže po Švrčkově centru se Fromelius se Soukupem nedokázali prosadit. Rozhodnutí přišlo v 68. minutě. Střídající Cverna zbytečně fauloval v pokutovém území agilního Soukupa a rozhodčí Sedláček s nařízením penalty příliš neváhal. K její exekuci se postavil kapitán Němec a i když si hostující brankář na míč sáhl, byla z toho druhá branka v síti ostravského Baníku - 2:0. Ve Stovkách ještě neutichly ovace ze vstřelené branky a Soukup se opět řítil na Pietrzkiewicze zcela sám. Útočník domácích tentokráte mířil vedle. „Přiznám se, že při tom sprintu mi už docházely síly, takže té střele už scházela razance,“ řekl po utkání střelec úvodní branky zápasu Petr Soukup. Závěrečná pětiminutovka se nesla ve znamení střídajících hráčů. V 86. minutě nejprve využil zaváhání Leeho a Brunclíka střídající Kořínek, který levačkou přesně zamířil k levé tyči - 3:0. V 89. minutě se nakonec prosadili i hosté. Standarka Leeho propadla až ke zcela volnému Cvernovi, který byl u míče o chloupek dříve jako brankář Prepsl. Hosté měli ze vstřelené branky asi velkou radost, jelikož hned z rozehrávky zapomněli na dalšího náhradníka v domácí sestavě Macečka, který křižnou střelou pečetil zasloužené vítězství domácího týmu. „Do zápasu jsme vstoupili daleko agresivněji než v Bystrci. Tam to bylo z naší strany takové vlažné. Kluky jsme sice teď před utkáním na Baník nijak zvláště nemotivovali, jelikož nám to na jaře nevyšlo. Ale teď pro ně určitě něco ještě vymyslíme,“ přiznal se brankář Frýdku Ondřej Prepsl, který je ve Stovkách na hostování právě z ostravského Baníku.
„Náš výkon byl bohužel takový jaký byl. Nedokázali jsme se vyrovnat s agresivitou domácího týmu, prohrávali jsme osobní souboje a nesbírali jsme odražené balony. Proto jsme se v určitých chvílích zápasu dostávali pod tlak. Domácí byli zkrátka na tom silově líp a proto si ty své šance vypracovávali. Těžili zkrátka z toho agresivního pojetí, se kterým my jsme se nevyrovnali,“ řekl asistent hostujícího trenéra Milan Chalupa. „Já jsem rád, že jsme ten zápas zvládli. My jsme nastupovali do utkání trošku pod tlakem, jelikož náš výkon v Bystrci nebyl zrovna optimální. Myslím si, že ti lidi, co dnes na utkání přišli, tak museli odcházet ze stadionu spokojeni. Navíc jsme vstřelili čtyři góly, takže spokojenost,“ radoval se z prvního podzimního úspěchu domácí trenér Oldřich Machala.
Rozhodčí: Sedláček - Antoníček, Tobola. Diváků: 1530. ŽK: Cverna (Baník B).
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Staněk, Literák, Prokeš - Švancer (66. Málek), Cabák, Němec, Chýlek (79. Kořínek) - Soukup, Fromelius (71. Maceček). Trenér: Oldřich Machala.
Baník Ostrava B: Pietrzkiewicz - Řezník (46. Cverna), Brunclík, Coufal, Frydrych - Bartl (71. Lukáš), Kosňovský, Dostál, Lee - Strnad (46. Kraut), Christu. Trenér: Jiří Chytrý.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:32