MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 11.08.2009 v 08:42:18)

FC Dosta Bystrc – Kníničky a.s.

Z historie
Organizovaný fotbal se v Bystrci začal hrát začátkem třicátých let minulého století. Oficiálně byly v roce 1932 založeny dokonce dva kluby – Rudá hvězda a Sportovní klub. Navíc v Kníničkách působil Dělnický sportovní klub. Za první oficiální zápas bystrckého fotbalu je považováno utkání v Řícmanicích v červenci roku 1932, které tehdejší RH vyhrála 4:2 a dochoval se i doklad o čtyřech gólech, které vsítil Bohuslav Havlíček. V průběhu let se měnily názvy, například Rudá hvězda na Olympia Bystrc či dokonce Olympia Žebětín. Později se hrálo pod názvem SK Bystrc. Tyto kluby se postupně sloučily a v roce 1961 definitivně vznikl jeden fotbalový klub TJ Sokol Bystrc – Kníničky, jenž je předchůdcem dnešního FC Dosta.

Největší úspěchy
Dlouhá léta se v Bystrci hrály městské nebo nejnižší krajské soutěže. Těší nás, že největší úspěchy jsou prakticky spojeny se současností. Klub se vymanil z městských a krajských měřítek a v sezóně 2002/2003 postoupil až do Moravskoslezské fotbalové ligy. V ní hned v prvním roce obsadil druhé místo, v dalším osmé a v sezóně 2005/2006 zopakoval stříbrné umístění. Díky rozpadu prvoligových Drnovic tato příčka přinesla postup do druhé ligy. V ní sice náš tým vydržel jen jednu sezónu, ale získané zkušenosti jistě dokážeme využít, nejen na poli sportovním. Do tohoto období spadají i památné pohárové bitvy. V Poháru Českomoravského fotbalového svazu Dosta na domácím trávníku přivítala slavné prvoligové bašty: dvakrát se v derby utkala s městským rivalem 1. FC Brno, přivítala Liberec obě slavná pražská „S“ – Slavii a Spartu.

Současnost
V současné době je FC Dosta výkonnostně druhým nejúspěšnějším klubem města Brna. Působí ve třetí nejvyšší soutěži – Moravskoslezské lize, v níž po podzimní části ročníku 2008/2009 držela čtvrtou příčku tabulky. Od roku 2002 vede klub jako předseda bývalý vynikající fotbalista a střelec Roman Procházka, zpočátku ještě jako aktivní hráč. Od jara 2009 připravuje klub přechod na novou organizační strukturu a nové soutěže zahájí jako akciová společnost. V souvislosti se současnou celkovou společenskou situací si pro další období klub stanoví reálné cíle. Chce udržet sportovní úroveň ve třetí lize a dále rozvíjet práci s mládeží a dle možností dál zvelebovat areál. Prioritou je vybudování tréninkové plochy s umělým povrchem. Pro zabezpečení kvalitní přípravy je v plánu vybudování hřiště umělým povrchem s předpisovými rozměry. Záměr ovšem vázne na odkupu pozemků za hlavní tribunou, ale vedení klubu doufá, že v budoucnu se i tato otázka podaří vyřešit.

Kádr:
BRANKÁŘI
David Galla, Pavel Soustružník

OBRÁNCI
Pavel Outrata, Martin Janíček, Tomáš Pavlas, Radim Vlček, Martin Drábek

ZÁLOŽNÍCI
Ladislav Jirásek, Tomáš Veselovský, Vít Zdráhal, Jiří Šíma, Vanja Logara, Martin Hanák, Filip Křivánek, Matěj Sedláček

ÚTOČNÍCI
Jaroslav Vrtěna, Jakub Grygar, Jan Veselý, Petr Moučka

REALIZAČNÍ TÝM
trenér Mario Rossi
asistent trenéra, trenér brankářů David Galla
vedoucí mužstva Robert Pleskot

1.kolo MSFL

FC DOSTA Bystrc-Kníničky – FOTBAL Frýdek-Místek 1:0 (1:0),
Branka: 24. Veselý.
Galla – Hanák, Janíček, Outrata, Drábek – Logara (84. Křivánek), Šíma, Jirásek, Veselovský – Vrtěna (77. Grygar), Veselý.

Líšeň čeká první a největší městské derby v MSFL. Bystrc loni obsadila výborné třetí místo v tabulce MSFL. I když naslaly změny v kádru soupeře, noví hráči jsou dle mého mínění na stejné, možná dokonce lepší úrovni, mužstvo tedy nebude v žádném případě slabší, než loňský celek.
Důkazem toho je porážka Frýdku - Místku v prvním kole. Zvláštní motivaci bude mít Outrata, který v Líšni hrál, Vlček je zatím zraněný.
Věřím, že Líšeň se vzpamatuje z porážky ve Znojmě, předvede divákům kvalitní výkon a podaří se jí získat alespoň první bod.
Jsem přesvědčený, že na utkání přijde slušná návštěva, jen prosím diváky, aby přišli v dostatečném předstihu před začátkem, aby začátek utkání neprožili ve frontě na vstupenky !! Stále je také možno u pana Derfla 602534923 zakoupit pernamentky, vyhnout se čekání ve frontě na vstupenku a zajistit si tak „své“ stabilní místo na tribuně.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:31
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.