Z webu Znojma

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 10.08.2009 v 16:09:38)

1.k.MSFL 1.SC Znojmo – SK Líšeň 4:0 (3:0)
9. srpna 2009 | 18:40 Vstup do nové sezóny se týmu 1.SC Znojmo podařil před zraky 879 diváků náramně. Na domácím trávníku vyprášil kožich nováčkovi soutěže SK Líšeň a vzhledem k převaze, kterou po celý zápas měl je pro hosty výše porážky ještě milosrdná. Stínem na dnešním hladkém vítězství je zranění Milana Pacandy, který musel po 44 minutách odstoupit ze hry.

V prvním poločase hráli naši borci jako z partesu a soupeře, který se dostal do třetí ligy z 2.místa v divizi (místo postup odmítnuvších Šardic), téměř do ničeho nepustili. Do vedení jsme se dostali ve 27.minutě: Zapalač našel pěknou přihrávkou Gregora Kováče, ten si pohrál s bekem i gólmanem a dopravil míč do sítě - 1:0. O čtyři minuty později tentýž hráč skóroval hlavou a když ve 37.min. zvýšil z penalty s přehledem Minarech, vedlo naše mužstvo již 3:0. Bohužel ve 44. minutě musel odstoupit ze hry Pacanda (koleno).
Domácí tým se aktivně prezentoval i po přestávce. Kováč měl v 51. minutě na kopačce hattrick, ale v rozhodujícím momentu podklouzl a zamířil nad. O minutu později mířil Krhút z úhlu těsně vedle branky gólmana Sedmidubského. V 67.min. šel Minarech sám na Sedmidubského, ale přelobovat hostujícího dlouhána se mu nepovedlo. V 76.min. jsme předvedli rychlý protiútok a líšeňský gólman zachránil ani nevěděl jak. V 85.min. se mohla síť brněnské branky rozvlnit znova, ale Minarechovu střelu zastavila vnější tyč. V 88.min. byl blízko čestného úspěchu hostí exznojemský Belej, ale Hrubý proti němu exceloval. V 89.min. byli odměněni diváci, kteří neodešli domů předčasně: Krhut si naběhl na centr a hlavou uzavřel na konečných 4:0.