Z webu Vyškova

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 26.07.2009 v 00:39:47)

Ondrášovka cup: Vyškov - Líšeň 25.07.2009

SK ROSTEX VYŠKOV – SK LÍŠEŇ 0:3 (0:2)
branky: 33. minuta – 0:1 Jaroš z penalty, 38. minuta – 0:2 Kolář, 75. minuta – 0:3 Nosko

ŽK: Hodinář 35´. za faul, Sigmund 66´. za faul – Hebron 54´. nedodržení 9,15 m při rozehrávce Vyškova, Kolář 65´. za faul

diváků: 220

Sestavy: SK ROSTEX VYŠKOV: Kopáček Jan – Kollár Michal, Hodinář David (81´. Gottvald Jakub), Baričák Jan, Bárta Vítězslav – Daněk Jan, Lang David (K), Žoček Martin (77´. Tilšer Lubomír ml.), Hanus Jakub – Sigmund Ivo, Mašlej Miroslav. Nachystáni: Janovský Patrik, Trnavský Jan (nb)

Trenér: Pavel Svoboda, asistent: Lubomír Tilšer st., vedoucí: Petr Uhlíř, masér: Richard Gottvald

SK LÍŠEŇ: Sedmibubský Tomáš – Kolář Antonín, Čampa Rudolf (K) (64´. Konrád Manfréd), Široký Marek, Oprchal Zbyněk (59´. Kupský Tomáš) – Nosko Martin, Hebron Pavel, Čejka Petr, Polák Přemysl – Belej Michal, Jaroš Jiří (79´. Klimeš Milan). Nachystáni: Svoboda Ondřej, Ptáček Petr, Klímek Aleš (nb) Od 64. minuty kapitánem týmu Sedmidubský Tomáš

Trenér: Róbert Kafka, asistent: Jiří Dostál, vedoucí: Michal Král, masér: Lucie Cupáková

Na sobotní odpoledne byl naplánován výkop prvního kola Ondrášovka Cupu (Pohár ČMFS). Na stadion Za parkem přijel soupeř z Brna-Líšně. Během dne se přes Vyškov přehnaly dvě velmi silné přeháňky, které způsobily obavy o sehrání utkání. Hlavní sudí se po půlhodinové diskuzi a dvou prohlídkách hřiště rozhodnul, že terén je způsobilý a může se tedy hrát. Hosté měli červený komplet dresů, Vyškov měl výstroj ve stylu Bílý balet. Během utkání se z nedalekého Bombastic clubu linula hudba nevalné úrovně.

Úvod zápasu byl opatrný, což jistě neplatilo v 9. minutě, kdy Kolář udělal odporný skluz na Žočka. Skluz nebyl kupodivu oceněn žlutou katrou. Minutu nato bylo srovnáno na ošklivé fauly, Hanus zajel do Poláka. Taktéž bez karty. Naši hráči bojovali, snažili se, za jejich snahu se tu a tam z tribuny ozval potlesk, největší sklidil Jan Baričák za ukázkový (čistý) skluz, jímž odzbrojil Noska od míče. V 15. minutě se musel činit domácí gólman, když z třiceti metrů vypálil jeden z líšeňských, střela skočila a Kopáček vyrazil. Následná dorážka byla z offsidu. Hosté zazlobili z rohového kopu, hlavička naštěstí letěla nad.

Ve 28. minutě putoval balon po ose Bárta-Baričák-Lang do nájezdu Mašlejovi. Balon šel trochu ze středu do úhlu a Mašlejova střela byla lahůdkou pro Sedmidubského.

V 31. minutě se konal závar v „16“ domácích. Výsledek tohoto závaru byla rozbitá a krvácející hlava gólmana Kopáčka a světe div se! Penalta!!! Z penalty se kanonýr Jaroš nemýlil. Před penaltou byl Jan Kopáček 3 minuty ošetřován masérem R. Gottvaldem.

Minutu po inkasované brance mohlo být srovnáno. Sigmund střílel, balon gólman vyráží jen k volnému Mašlejovi, který nedokázal propálit z velmi nadějné pozice hradbu těl. Střela končí na dolní končetině některého beka z Brna.

V 38. minutě to bylo o dva góly. Krásná střela Antonína Koláře z dobrých pětadvaceti metrů letí přesně k levé tyči Kopáčkovy branky.

O pločase ani jeden z koučů nestřídal a šlo na druhou půlku.

V 50. minutě nebezpečný brejk hostů - čtyři borci v červeném na dva beky Vyškova. Resumé celé akce zní: dvě střely na bránu, dva výborné zákroky Kopáčka. Následná třetí dorážka skončila v bráně, ale opět offsid.

O osudu utkání a poslední naději na 2. kolo poháru a Sigmu na stadionu Vyškova vzal domácí Michal Nosko, když využil špatné zpracování vyškovského obránce a lahůdkovým obloučkem přehodil vyběhnuvšího Kopáčka. 75. minuta a 0:3.

V 77. minutě nastoupil L. Tylšer místo Žočka, jenž měl problémy s bolestmi břicha a nový muž na hřišti mohl hned skórovat. Jeho střela postrádala razanci, ale umístěná byla dobře do levé šibenice. Technicky to zkoušel o 6 minut později Ivo Sigmund, ale nepřesně. Daňkova střela tři minuty před koncem byla malinou pro Sedmidubského, který předvedl krásnou robinzonádu. Poslední střelu zápasu vyslal z dvaceti metrů domácí kapitán David Lang. Střela byla tečována a následný roh mnoho nebezpečí pro hosty neznamenal.

Co více k utkání říct? Hosté de facto 3 x vystřelili na bránu a dali tři góly, nám dnes nebylo souzeno vstřelit branku. Líšeňským gratulujeme k postupu do 2. kola Ondrášovka Cupu.