Z webu Hulína

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 14.05.2009 v 00:19:07)

Spartak nezvládl klíčový duel: SK Spartak Hulín – SK Líšeň 0:3

13.5.2009 | 19:51:12 - Předehrávané 30. kolo přivedlo na hřiště Spartaku momentálně vedoucí celek divize D SK Líšeň. Ve hře byly nadmíru důležité body. Spartak se sérií dobrých jarních výsledků dostal do hry o nejčelnější příčku tabulky. K dokonalosti však chyběla maličkost – porazit dnešního soupeře. Hosty přijel do Hulína povzbudit čerstvý přemožitel Sparty a podzimní hráč Líšně Richard Dostálek.
Tým hostí se v Hulíně představil jako takticky vyzrálý, ukázal precizní a dobře organizovanou defenzívu. Ta vytvořila před svou šestnáctkou neprostupný val, v pokutovém území stáli hráči Líšně vždy na tom správném místě, a když někdy náhodou hráči v poli selhali, mohli se spolehnout na bezchybného Sedmidubského v brance.
Od první minuty utkání bylo zřejmé, že ofenzivní koncert Hulína z posledního zápasu proti Konici se konat nebude. Obě družstva rozehrála své partie velice opatrně.
V první minutě sice Paciorek zahrával přímý kop, první bravurní zákrok si připsal Sedmidubský, když vyškrábl míč od tyče. Do další šance se Paciorek dral v 7. minutě, to jej zase Líšeňští včas zpacifikovali.
Když v 9. minutě přišla chyba ve středu zálohy na půlce, hosté přešli do brejku Jarošem, který zakončil vedle.
Další minuty se na hřišti odehrávala opatrná bitva, ve které měli opticky navrch hráči Spartaku. Ve 22. minutě hostím muselo zatrnout, protože při rozehrávce brankář Sedmidubský ukázkově trefil Třasoně, od něj se míč šoural k brance, aby skončil na zadní tyči a od ní se zase napříč celou brankou dostal ven, kde se již o něj postarali hráči Líšně.
Škoda této šance, byť byla vlastně darovaná. 2x více škoda šance, do které se dostal Paciorek ve 30. minutě, když po vysunutí postupoval na branku Líšně a jeho finální střela minula jen těsně branku.
Prakticky hned vzápětí totiž hosté přešli bleskurychle do protiútoku a zakončující Klimeš mířil ještě protentokrát vedle. Ve 32. minutě už míč ze standardky rozehrávané z půlky našel před brankou nabíhajícího Oprchala, kterému stačilo míč trefit hlavou a Kupka neměl šanci 0:1. Zbyněk Oprchal se tak stal specialistou na náš tým, protože ve všech zápasech, ve kterých proti Spartaku nastoupil, skóroval.
Vedení Líšně nemuselo trvat ale dlouho. Ve 34. minutě našel Dundův centr před brankou Lacigu, který pohotově zakončoval patičkou. Pozorný Sedmidubský ale svůj tým podržel. Brankář hostí se vyznamenal i o minutu později, když po přímém kopu vyškrábl míč od tyče, až si poranil ruku a musel být ošetřován.
Druhá půle přinesla úpornější snahu Spartaku překonat ještě hustější a pevnější obranu Líšně, která efektivně bránila místy v jedenácti lidech.
V 56. minutě po Paciorkově centru hlavičkoval Laciga jen do ruk Sedmidubského. Další tlak Hulína ale větší šance nepřinášel, ofenzíva se maximálně dostala na hranici šestnáctky, dále už kralovali hosté. Největší šancí tak v 78. minutě byla slabá Paciorkova střela.
To už hrál Spartak na 3 útočníky a 3 obránce, když Michala Dundu z obrany vystřídal v útoku David Volek. Otevřenou defenzívu domácích Líšeň potrestala v 80. minutě, to se celkem bez problémů podařilo odcentroval Polákovi a na malém vápně naskakující Jaroš umístil míč do branky 0:2.
Jisté vedení hostí a neúspěšné předchozí minuty rozhodly o rozdělení bodů, i když zbývalo ještě posledních 10 minut. Ty však využili ke vstřelení branky opět hosté, po navlas stejné akci, ze které padla druhá branka s výjimkou, že tentokrát odcentroval Svoboda a Jaroš zakončoval střelou do Kupkova protipohybu 0:3.
Utkání se hraje na branky a ty v zápase vstřelili výhradně hosté, kteří tak efektivně doplnili svou bezchybnou obranu, kterou se domácím nepodařilo rozlomit, byť snahu měli. Jejich hře nepomohlo ani téměř okatě nepřesné vedení utkání sudím Slámou, který v zápase neunesl syrové hodnocení svého výkonu domácím masérem a vykázal jej z lavičky.
Pro hráče Spartaku dnešní výsledek bohužel znamená to, že ani tentokrát své bodové konto neobohatili ziskem ze zápasu, který byl něčím navíc oproti těm ostatním.
Hodnocení trenéra: Dnešní utkání ukázalo v plné parádě, jak může být fotbal někdy krutý. Měli jsme sice více ze hry, hosté své šance ale uměli dát. Hosté ukázali, s čím sem přijeli, utkání sehráli perfektně takticky. Kdybychom své brankové příležitosti v prvním poločase dokázali proměnit, obraz hry hostí by se musel změnit a vytěžili bychom z toho daleko více.

Spartak: Kupka – Dunda (58. Volek), Zlámal, Ditrich, Václavíček – Laciga, Kadlec, Ševela, Dvořáček (46. Mršťák)– Třasoň, Paciorek.
Líšeň: Sedmidubský – Čampa, Široký, Hebron, Kupský (85. Svoboda)– Polák, Kolář, Němec (77. Šudoma), Oprchal (68. Ryšánek)– Klimeš, Jaroš.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:06