Z webu Třebíče

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 09.05.2009 v 13:33:25)

Duel aktuálně čtvrté Třebíče proti druhé Líšni přivábil ve sváteční páteční květnový den do ochozů Horáckého stadionu 220 platicích diváků. Domácí trenéři se navíc museli obejít bez vyloučeného Beera, johož místo v brance zaujal Petr Koubek.
V ne příliš svižném tempu jako první vystrčili své růžky domácí, kdy v 8. min. dlouhý nákop Vejmelky sklepl na velkém vápně hostí Karásek pro Durajku, který v dobré pozici, ač z úhlu, tvrdou střelou vyprášil rukavice Sedmidubského. Hned o dvě minuty později po sérii rohových kopů měl možnost zakončit domácí Dvořák, z malého vápna v tísni a v záklonu ale mířil mimo hostující branku. Hosté se připoměli poprvé v 12. min., kdy přízemní centr Poláka z pravé strany jen prosvištěl celým pokutovým územím domácích. Hned z protiútoku domácí Karásek vyslal do samostatného úniku Pospíchala, ten ale v gólové šanci tváří v tvář nastřelil pouze Semidubského v brance hostí, z následné dorážky se nepodařilo zakončit Karáskovi ani Durajkovi. Ve 14. min. se snažil v těžké pozici zakončit hostující Němec, ale s jeho slabou střelou z hranice velkého vápna Koubek v brance domácích neměl potíže. V 23. min. zahrozili opět domácí, po přihrávce Koníře Brabencův přízemní centr z pravé strany ale jen proletěl malým vápnem hostů. Hra se poté v prvním poločase rozmělnila do osobních soubojů s nepřesnostmí na obou stranách. Hosté zahustili svůj střed, kdy spoléhali pouze na vysunutého Jaroše. Domácí, i když měli více ze hry, se nedokázali proti takto hrajícím hostům prosadit.
Hned v úvodu druhého poločasu byl před velkým vápnem hostí faulován domácí Karásek a z přímého volného kopu střelou přes zeď mířil Durajka pouze do břevna Sedmidubského branky. Hosté v druhém poločase přece jen zvýšili aktivitu a v 55. min. po přihrávce Šudomy, kterou nedokázal domácí Brabenec zastavit, se ocitl ve velmi dobré pozici Oprchal, ale jeho střelu Koubek vytáhl nad břevno svoji branky. V 67. min. přišla nejhezčí akce celého zápasu. Domácí předvedli po levé straně hřiště po ose Smažil-Řezáč-Koníř ťukes na jeden dotek a posledně jmenovaný předložil nádhrenou přízemní přihrávku před branku hostí Pospíchalovi, který nedal Semidubskému šanci a poslal domácí do vedení 1 : 0. V 80. min. domácí propadli ve středu hřiště a Kopeček musel na pravé straně hřiště faulovat za cenu žluté karty pronikajícího Jaroše. Hosté tak zahrávali standardní situaci a Cupákovu snahu odkopnout míč před hostujícím Kolářem, který se ihned poroučel k zemi, hlavní rozhodčí odpískal jako pokutový kop. Z této značky se Němec nemýlil a tvrdou střelou pod břevno vyrovnal na 1 : 1. V samotném závěru se domácí snažili ještě strhnout vítězství na svoji stranu, ale branka Václavka v poslední minutě zápasu nebyla uznána pro ofsajd.
Druhá Líšeň toho v Třebíči moc nepředvedla,jediný jejich větší závar před domácí brankou hlavní rozhodčí posoudil hned jako pokutový. Domácím se hosty za jejich bídný výkon hlavně v prvním poločase nepodařilo ztrestat a tak nevyužité šance, které měli, musí mrzet.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:05