MěFS | Fotbal | Gól | JmKFS | FAČR | Aktuálně | iFotbal | Zbrojovka | Výsledky | Pohár | MSFL | Fotbal ČR | Trenink | Onlajny | Deník | iDnes | Právě dnes | Google | Hráči FAČR (futsalu)

Týdenní program týmů SK LíšeňNábor malých fotbalistůPronájem hřiště

Z webu Šardic

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 22.12.2008 v 13:04:07)

VALNÁ HROMADA TJ BANÍK ŠARDICE

Výkonný výbor TJ Baník Šardice svolává na neděli 28. prosince 2008 VALNOU HROMADU ČLENŮ, která se koná v salonku Obecní haly. Začátek je v 15,00 hodin.

ROZHOVOR SE SPORTOVNÍM ŘEDITELEM RADKEM GRDINOU

Jistě si uvědomujete, že případný postup do třetí nejvyšší soutěže – MSFL by s sebou přinesl o hodně vyšší nároky, než tomu bylo dosud, a to po všech stránkách. Byl by váš fotbalový klub na tuto eventualitu připravený?
Beru v potaz výraz „případný postup“ a vynasnažím se do této situace vžít. Fotbal na této úrovni je však už hodně závislý na penězích a od nich se všechno odvíjí. My v Šardicích se v tomto směru můžeme spolehnout na ekonomickou jistotu v podobě majitele klubu pana Holešínského a jeho velkorysou přízeň a podporu. Bez něho a jeho nemalých finančních prostředků bychom rozhodně nebyli tam, kde se momentálně nacházíme. Také za naše technické zázemí a materiální vybavení, zvláště po dokončení rekonstrukce prostor pod tribunou, bychom se určitě ani ve vyšší soutěži stydět nemuseli. Co se mužstva týče, muselo by se opět o něco zkvalitnit, aby v tak vysoké soutěži nehrálo podřadnou roli. Hodně práce by nás zřejmě čekalo i na poli funkcionářském a organizačním. Zkrátka neustále je co zlepšovat, a to nezávisle na tom, jestli bychom nakonec postoupili nebo ne.

K důležitým faktorům rozvoje každého fotbalového klubu nejen na výkonnostní úrovni je bezesporu dobrá spolupráce s městem nebo obcí. Jak jste v tomto směru spokojeni v Šardicích?
Spolupráce fotbalového klubu s obcí je už řadu let na dobré úrovni a je potěšitelné, že jí fotbal není lhostejný. Každoročně obec přispívá občanskému sdružení TJ Baník, která je servisní organizací FK Šardice, a.s., částkou cca 500 tis. Kč, která je výhradně určena k částečnému pokrytí nákladů spojených s provozem v šatnách, údržbou hracích a tréninkových ploch a celého sportovního areálu a také na plat hospodáře. Samozřejmě, že bychom uvítali, kdyby finanční příspěvek ze strany obce byl výrazně vyšší, hlavně kvůli neustále rostoucím cenám elektrické energie, plynu a vody. Jsme navíc přesvědčeni, že fotbal dělá Šardicím široko daleko jen tu nejlepší reklamu a jeho zásluhou je naše obec pozitivně vnímána nejen na Moravě, ale i v rámci celé České republiky.

Je všeobecně známo, že ekonomická síla většiny fotbalových klubů je většinou odvislá od kvality jejich vazeb na majoritní vlastníky a jejich schopnost klub rozhodujícím způsobem finančně zaštítit. Neobáváte se, že by se prohlubující globální finanční a hospodářská krize mohla negativně promítnout i ve fotbalových Šardicích?
Jak již jsem zmínil, dnešní fotbal je hodně o penězích a nadarmo se neříká, že „prachy hýbou světem“. Fotbal v Šardicích má to štěstí, že má velkou oporu v panu Pavlu Holešínském, který rozhodující měrou financuje A- mužstvo. Pan Josef Foltýn zase ekonomicky a organizačně zastřešuje mládežnická mužstva včetně B-mužstva mužů, tzv. juniorku. Kromě dorostenců a dvou týmů přípravek však dnes už všechna tato mužstva hrají a trénují v Hodoníně. Jen díky jejich zápalu do fotbalu jsou oba ochotni ze svých zdrojů podporovat tento nádherný sport. Co přinese současná finanční krize a jaké budou její důsledky ve fotbale, nejsem kvalifikovaně schopen odhadnout, protože nejsem ekonom. Jisté ale je, že kluby na všech úrovních budou muset rychle najít a hlavně uplatnit úsporná opatření a začít šetřit prostředky, které do sportu díky sponzorům zejména ze soukromého sektoru plynuly a kterých bude, alespoň na nějaký čas, rozhodně méně. Více šetřit a uskromňovat se budeme muset i v našem klubu, přesto jsem přesvědčený, že současné ekonomické problémy chod našeho A-mužstva existenčně neohrozí.

Koho nyní, v pomyslném divizním poločase, považujete za největšího soupeře v soutěži, komu naopak přisuzujete pouhý boj o přežití v divizní skupině D?
Největšího soupeře máme jednoznačně v brněnské Líšni, která se nijak netají postupovými ambicemi. Bohužel zbytečnou prohrou v Boskovicích se náš bodový odstup od ní snížil na pouhý bod a co horší, že toto naše klopýtnutí vrátilo do hry i druhého nejvážnějšího aspiranta na postup, Hulín. Z ostatních mužstev by ještě mohly postupovými kartami zamíchat také nevyzpytatelný Žďár a možná i Konice. Také na druhém konci tabulky očekávám tuhý boj až do posledního kola, ohroženo je 5 až 6 týmů, sestup ale nepřeji nikomu z nich.

V neděli 28. prosince 2008 se uskuteční řádná valná hromada občanského sdružení TJ Baník Šardice, na jehož základech a tradicích dnešní FK Šardice, a.s. už několik sezón zajišťuje v obci fotbal. Co bude hlavním tématem valné hromady a co od tohoto sezení očekáváte?
Tak jako každý rok je i letos svolána valná hromada, na které informuje výkonný výbor své členy o hospodaření TJ Baník, hodnotí se sportovní výsledky jednotlivých mužstev a bilancuje se činnost celé tělovýchovné jednoty. Letošní valná hromada je specifická v tom, že je volební, a to znamená volbu výkonného výboru a jejího předsedy. Dalším důležitým a podle mě klíčovým bodem tohoto zasedání bude prodloužení nájmu FK Šardice, a.s. o dalších deset roků.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 16:02
SK Líšeň, Kučerova 4, 62800 Brno, stránky jsou založeny na redakčním systému ClubMaster společnosti WebStep, s.r.o.
Provoz a činnost klubu podporují statutární město Brno, městská část Brno Líšeň a Jihomoravský kraj.
Změny obsahu vyhrazeny.