Z webu JM fotbal

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 03.12.2008 v 18:07:22)

Krásné vyvrcholení dorosteneckého turnaje v Komárově: o prvenství Znojma rozhodlo až skóre všech účastníků

Dramatické vyvrcholení nabídl dnešní finálový Turnaj mladšího dorostu JmKFS na umělém povrchu v Komárově. Ze semifinálových bojů do něj postoupily celky Sparty Brno B, Znojma B a Líšně.
V prvním utkání nastoupila domácí Sparta Brno proti Znojmu. Kvalitní utkání přineslo rozuzlení po čtvrthodině zápasu. Míč si po třicetimetrovém pasu z levé strany ve vápně našel Ryšavý a nekompromisní ranou na vzdálenější tyč rozhodl o nejtěsnějším vítězství Sparty Brno.
První branku druhého zápasu mezi Spartou a Líšní vstřelil dalekonosnou ranou domácí obránce Toman. Ale Líšeň se nevzdala a ve druhé půli zápas otočila. Nejprve vyrovnal Kučera a těsně před koncem strhl stav na stranu hostů Čoupek.
Před posledním zápasem Líšeň - Znojmo byla situace jasná. Líšni stačila k celkovému prvenství remíza, Znojmo potřebovalo vítězství o dvě branky. Góly začaly padat až ve 2. půli. A radovalo se Znojmo. Nejprve vstřelil úvodní branku Lapeš, který po samostatném úniku prostřelil gólmana Líšně. Za pět minut zvýšil z dorážky Jílek na 2:0. V tuhle chvíli potřebovala Líšeň vstřelil branku a turnaj by vyhrála. Šance měla, jenomže neproměnila čtyři obrovské příležitosti. A tak přišel trest. V poslední minutě definitivně rozhodl Stáňa.
Při bodové rovnosti rozhodlo o konečném pořadí skóre. Turnaj vyhrálo Znojmo B, druhá skončila Sparta Brno B a třetí Líšeň.