Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 15.11.2007 v 03:13:37)

FK Viktoria Žižkov
Založen: 1903 Skupina studentů žižkovské reálky a sokolských dorostenců, v jejichž čele stáli pozdější náčelník Sokola Žižkov Karel Pittl, Rudolf Bus a Josef Friedl, založila Sportovní kroužek Viktoria.Už tehdy se zrodil červenobíle pruhovaný dres, který Viktorka nosí dodnes. Po slávistickém je to druhý nejstarší dodnes užívaný nejen fotbalový, ale sportovní dres vůbec v naší zemi.
V prvním doloženém utkání v neděli 8.března podlehla Viktoria kombinovanému týmu Slavie 3:8.
1904
V tomto roce se kroužek proměňuje v řádný sportovní klub s pevnými stanovami, schválenými c.k místodržitelným úřadem.
1905
V neděli 28. května je SK Viktoria Žižkov přijat za člena Českého svazu footballového.
Ve čtvrtek 22. června podniká mužstvo první zájezd za hranice města; v Českém Brodě Viktoria prohrála 3:4. V neděli 29.října se poprvé Viktoria utkává s některým z pražských “S” a to se Spartou které Viktoria podlehla 4:0.

Klubové barvy: červená, bílá
Dresy: červené a bílé pruhy
Trenýrky: bílé
Stuplny: bílé

Žižkovská nej:
nejvíce gólů v historii 57 - Krištál
nejvíce gólů za sezónu 24 - Krištál (1925/26)
nejvíce gólů v zápase 3 - Krištál, M.Trval, T.Krejcík, M.Kincl
nejvíce ligových zápasů 159 - A.Mlejnský
nejdelší série bez inkasované branky 455 minut - Pižanowski (2001/02)
nejvyšší výhra 9:1 - nad SK Kladno (1925/26)
nejvyšší prohra 1:11 - se Slavií Praha (1946/47)

SÍŇ SLÁVY
DOMÁCÍ SOUTEŽ
1928 - Mistr CSR
2002 - 3. místo Gambrinus liga
2003 - 3. místo Gambrinus liga
1913,1914,1916 - vítěz Poháru dobročinnosti (Charity Cup)

DOMÁCÍ POHÁR
1994 - vítěz (FK Viktoria Žižkov - AC Sparta Praha 2:2 (1:1,1:0), na penalty 6:5)
1995 - finále (FK Viktoria Žižkov - SK Hradec Králové 0:0, na penalty 1:3)
2001 - vítez (FK Viktoria Žižkov - AC Sparta Praha 1:1 (1:1), prodl. 2:1)

EVROPSKÉ POHÁRY
1994-1995 - postup do 2. kola PVP přes IFK Norkköping (1:0, 3:3)
2002-2003 - postup do 2. kola poháru UEFA přes Glasgow Rangers (2:0, 1:3)
2003-2004 - postup do 2. kola poháru UEFA přes Ženis Astana (3:0, 3:1)

Pohár ČMFS 2007
VLAŠIM - ŽIŽKOV 0:1
K utkání 2. kola Poháru ČMFS jsme jeli do Vlašimi. Zápas se hrál za stálého deště a hřiště bylo na hranici regulérnosti. Místy to vypadalo spíše jako koupaliště než hřiště. Naši hráči se na tomto terénu velice trápili, ale oba soupeři měli stejné podmínky které více vyhovovali domácím fotbalistům. Ti se drželi velice dobře a místy i Viktorku přehrávali. První poločas se odehrál převážně mezi šestnáctkami. Druhý poločas byl o něco fotbalovější i když ne o moc. Domácí měli i několik nadějných akcí, ale vždy je zastavil pomezní rozhodčí, který odmával ofsajdy. Domácím fanouškům se to moc nelíbilo a na hřiště vlítlo i pár kelímků s pivem. Vysvobození pro Viktorku přišlo v 83. minutě kdy po závaru před domácí brankou vstřelil gól Tomáš Procházka. Největší šance domácích přišla o tři minuty později, když rozehrávali přímí kop. Pěkná střela zhruba ze 20 metrů skončila na tyči a míč se odrazil podél branky, ale naštěstí pro nás ve vápně nikdo míč z domácích netrefil do prázdné brány. Největší nevoli u domácích fanoušků vyvolala 89. minuta kdy po pravé straně unikal domácí hráč a v pokutovém území se skácel na zem. Chtěl vymodlit penaltu,ale rozhodčí jen ukázal na rohový kop. Výhru jsme ubránili a po zápase jsme si vyslechli od domácích fandů spoustu neslušných nadávek. Prohru prostě neunesli. Díky všem našim fanouškům kteří na zápas přijeli i za nepříznivého počasí. Sešlo se nás zhruba 25.

Branka: 83. Procházka.

Rozhodčí: Adam - Filípek, Mencl.
Diváci: 450 ( nevím proč na iDnes je uvedeno 1200?).
Žižkov: Bartalský - Kučera, Kropík, Pilař, Moughfire - Kušnír, Procházka, Novotný (63. Bažík), Stracený - Bukač (90. Thinga), Demjan (58. Švancara).

FK NÁCHOD - DEŠTNÉ - FK VIKTORIA ŽIŽKOV 1:4
Ve 3. kole domácího poháru Viktorka porazila Náchod 4:1. V zápase se vytáhl P.Švancara který vstřelil hattrick a jedu branku přidal R.Kalod. Utkání však nezačalo pro Viktorku podle představ, jelikož od 4. mimuty prohrávala 1:0. Ve 32. minutě se poprvé trefil „Mercedes“ a tak skončil poločas remízou 1:1.
Ve druhém poločase hned v jeho úvodu Švanci proměnil penaltu a poté se trefil ještě v 66. minutě. O tři minuty později výhru zpečetil R.Kalod na konečných 4:1 pro Viktorku. Poděkování patří také třem nejvěrnějším fanouškům, kteří do Náchoda přijeli.Dalším soupeřem Viktorie bude s největší pravděpodobností Slavia, která hraje 11.10. proti Líšni.