Z vebu Hulína

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 27.10.2007 v 19:03:57)

SK Spartak Hulín – SK Líšeň 1:0

27.10.2007 | 18:03:55 - Sobotní odpoledne přivedlo do Hulína tým z brněnské části Líšeň. O Líšni se v poslední době hovořilo hodněkrát, zasloužila se o to samozřejmě milionkrát ohraná pohárová výhra 4:3 nad Slavií „07“ Praha, díky čemuž brněnští zanedlouho na svém stadionu přivítají v dalším kole Viktorii Žižkov. Ačkoliv se o Líšni v souvislosti s tím někteří vyjadřovali s despektem, opak je pravdou. Celek z Brna je nesmírně kvalitním soupeřem, o čemž jsme se přesvědčili na vlastní oči. Momentálně se jim však výsledkově nedaří, a tak je současná pozice trochu zavádějící.
Utkání začalo opatrně a první minuty se oba týmy oťukávaly a prvním náznakem nějaké šance byla až ve 20. minutě standardka Líšně, kterou zahrál Outrata. V krátkém sledu poté následovaly další akce.
Ve 22. minutě Paciorek potáhl míč po brankové čáře, nahrál před branku Dvořáčkovi, jeho střelu gólman Sedmidubský vyrazil. V 25. minutě centr ze strany vyrazil Kupka, do opuštěné branky se snažil míč vrátit Pecha, ale netrefil se mezi tyče. Ve 26. minutě pak nebezpečně do pokutového území vpadl Ryšánek, dotírající Dunda ho ale nenechal zakončit a o míč ho obral. Ve 28. minutě Stržínek vyslal zpoza šestnáctky bombu nad branku .
Obě mužstva pracovala kvalitně v defenzívě, hosté se s obranou zaměřovali zejména na Jaromíra Paciorka, kterého místy zdvojovali až ztrojovali. V šancích se objevovali ale další – jako když Dvořáček našel na kraji pokutového území nabíhajícího Mršťáka, ten šel na Sedmidubského z úhlu a trefil boční síť. Ve 40. minutě pak Dvořáček svou střelou opět mířil nad branku.
Hned v první minutě po změně stran zatrnulo hulínským, to když po chybě v obraně postupovali líšeňští do pokutového území – následoval přízemní centr na zadní tyč, kde do míče šel skluzem Jaroš, míč ale netrefil.
Pak přišla 52. minuta a faul před pokutovým území hostí. Přímý kop zahrál Dvořáček, Sedmidubský míč vytáhl nad břevno. Roh zahrál opět Dvořáček, na míč si naskočil právě Paciorek a hlavou dal na 1:0.
Hosté, kteří do Hulína zajisté přijeli bodovat, tak šli více do útoku. A začali svůj výkon štelovat do vyšších obrátek. V 66. minutě zahrávali roh, po něm Outrata mířil střelou nad branku. V 67. minutě přišlo podklouznutí Zlámala a na Kupku šel Jaroš sám. Našeho brankáře by obešel, míč si ale příliš pokopl a ten tak skončil v zámezí.
Snahu o vyrovnání a s ní související tlak hostí narušovali naši hráči svými výpady. V 71. minutě prošel do pokutového území Mršťák, svým centrem po zemi našel nakonec Bejtkovského, jeho rána šla na branku, ale Sedmidubský ji vyrazil.
O minutu později z našeho rohu Líšeň přešla do protiútoku, přišla chyba obrany a Outrata šel sám na Kupku, střelu mu náš brankář lapil. Na naší straně pak přišel roh Dvořáčka a po něm Stržínkova střela vedle branky, či samostatný nájezd Paciorka po přihrávce do české uličky, Sedmidubský finální střelu nohama vyrazil. V průběhu druhé půle na naší straně byla k vidění ještě akce Mršťáka, který prošel až do pokutového území, kde byl sražen, nebo průnik Paciorka, kdy možná míč skončil tak trochu na ruce hostujícího hráče.
Hosté se s přibývajícím časem a blížícím se koncem utkání snažili dát vyrovnávající gól, obrana však pracovala bezchybně, případně si míče pohlídal brankář Kupka.
Líšeňským na hřišti i v hledišti začaly plát emoce, které se vyhrotily se závěrečným hvizdem, když někteří odcházející hráči hostí, nebo i fanoušci, mírně neovládli své chování. Brankář Sedmidubský možná nebyl daleko od toho napadnout diváka, někteří další zase, obrazně řečeno, plivali na všechno a všechny kolem, což si naopak hulínští,a oprávněně, nemuseli nechat líbit. Zbytečné scény tak pokazily dojem z jinak velmi kvalitního výkonu líšeňských na hřišti a sympatického povzbuzování v hledišti.

Spartak: Kupka – Dunda, Zlámal, Máčala, Odstrčilík – Mršťák, Stržínek, Dvořáček, Kříž (65. Bejtkovský) – Paciorek, Huťka.
Líšeň: Sedmidubský – Čampa, Raušer, Vlček, Kupský - Polák (88. Krejčí), Pecha, Buršík, Ryšánek – Jaroš (80. Šudoma), Outrata.