Více o soupeři

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 22.05.2007 v 21:43:11)

Boskovice byly prvním soupeřem Líšně po postupu do krajského přeboru na podzim 2003 - Boskovice zvítězily na domácí půdě.
V příští sezoně se karty otočily:
So 18.09. 2004 16:00 SK Líšeň - SK Boskovice 2:1 (1:1)
So 30.04. 2005 16:30 SK - SK Líšeň 1:5 (0:3) a Líšeň postoupila do divize
V další sezoně:
3. SK Boskovice 30 16 7 7 69:37 10 55 a po odmítnutí Mokré postoupily z krajského přeboru do divize.

Před sezonou se obě mužstva utkala v poháru:
23. 07. 2006, Boskovice - SK Líšeň 3:0 (1:0)
Branky:37´ a 90´ Havlíček, 78´ Janíček K.

24. 10. 2006, 11.kolo divize D
Boskovice - SK Líšeň 2:0 (0:0)
Branky: Janíček Kamil, Pavel
Sestavy:
Boskovice: Čech - Horák, Janíček Jiří (46. Václavek), Martínek Pavel, Stříž , Janíček Kamil, Martínek Lukáš, Pavel, Preč, Havlíček (50. Doležel), Vykoukal (81. Štrof)

Líšeň: Sedmidubský - Čampa,Široký,Vlček,Cupák - Polák (76.Maruš),Pecha,Buršík,Buchta-Sehnal(61.Dufek),Jaroš(85.Herman)

Do Boskovic jsme zajížděli se smíšenými pocity. Byli jsme si vědomi síli soupeře,zvláště pak na domácím hřišti a nepovedeného pohárového utkání na začátku sezony.Na druhou stranu jsme však byli povzbuzení naší sérií bez porážky,kterou jsme chtěli prodloužit a také možností odčinit náš nevydařený pohárový zápas.Do prvního poločasu jsme vstoupili koncentrovaně a zodpovědně, proto jsme domácí zatlačili a vytvořili si velmi slibné gólové šance.Hned v úvodu měl šanci Pecha, kdy neprostřelil domácího brankaře, poté Jaroš nastřelil halfvolejem břevno.Do poločasu pak své šance zahodili opět Jaroš,Buršík a Polák.Domácí si vytvořili v první půlce jen po jedné šanci, proto odcházeli do kabin spokojení s výsledkem 0:0 a děkovali domácímu brankáři.Druhý poločas pro nás nezačal šťastně, chvíli po rozehrávce napřáhl z 30 metrů Janíček a svou životní střelou poslal domácí do vedení. Vstřelená branka nás zbrzdila v rozletu ale po chvilce se nám opět podařilo soupeře zatlačit.Jenže v moment ,kdy jsme soupeře dostávali pod potřebný tlak, domácí znovu udeřili z brejku a zvýšili na 2:0. Líšeň teda vsadila vše na ofenzivu a snažila se výsledek zvrátit ale opět vyhořela na výborném domácím brankaři nebo ne jeho tyčích, když Buršík nastřelil nůžkama břevno. Zápas tedy pro nás skončil velmi smolně a nešťastně,hráči a management byl průběhem utkání zklamán. Mrzely zejména zahozené šance kterých nebylo málo. Snaha o odplatu se nám teda nezdařila a Boskovické hřiště se pro nás stává asi zakleté!!!

Boskovice - Vyškov 1:4
Boskovice: Kronek, Petruška (72. Vykoukal), Martínek Pavel, Janíček Jiří, Doležel, Janíček Kamil (78. Šafařík), Václavek, Martínek Lukáš, Preč, Zoubek (11. Pavel), Stříž.

Bylo odehráno 63 vteřin a hosté se radovali z vedení. Perfektně kopnutý přímý kop Hodináře je poslal do vedení a zápas tak pro domácí nezačal dobře. Ale Boskovice přece jen dokázaly vyrovnat, ve 38. minutě kopal Kamil Janíček přímý kop, našel hlavu bratra Jiřího a bylo to 1:1.
Druhou půli začali lépe domácí, ale v době kdy jejich tlak vrcholil, udělal hrubou chybu brankář Kronek. Vyhodil míč přímo na kopačky soupeře a Navrátil rozjásal hostující fanoušky. Boskovice začaly hrát na tři obránce, ale jejich akce se tříštily na pevné obraně hostů. Naopak rychlé útoky hostů musel několik hasit Kronek, minimálně tři vyložené šance chytil. V samotném závěru nejprve rozhodčí tři minuty před koncem odpískal penaltu po souboji Pavla Martínka s hostujícím útočníkem, z ní Hodinář zvýšil na 1:3 a v nastavení dovršil černou neděli Boskovic opět Navrátil
Domácí celek nedokázal najít zbraň na tvrdost a rychlost hostujícího celku a tak si hosté po zásluze odvezli tři body.

V posledních zápasech mají Boskovice velmi nevyrovnané výsledky, pořážky i vítězství vždy rozdílem tří branek.
Ve dvou divizních zápasech (pohár a mistrovské utkání) nevstřelila Líšeń Boskovicím ani branku, vždy její hráče vychytal skvělý Čech. Takže prvním důležitým faktem pro vývoj utkání je zdravotní stav brankáře Čecha, který se zranil v utkání ve Žďáru.
Obě utkání měla navlas stejný průběh - Líšeň útočila, vytvářela si šance a nedávala, Boskovice se bránily a proměňovaly i to, co nelze nazvat šancí.
V divizi maji Boskovice venku slušnou bilanci. Jejich výsledky byly založeny na dobré obranné hře doma i venku, výborném brankáři a dobrém proměnění byť náhodných šancí.
Jejich styl se určině nezmění, záleží na tom, jesli bude schopen nastoupit Čech, či zda se podaří Kronkovi jej nahradit.
Pro Líšeň z toho vyplývá jediné, nehrnout se (pod dojmem neporazitelnosti z posledních pěti zápasů) bezhlavě do útoku a nedovolit Boskovicím jít do vedení. Naopak, je třeba pozorně bránit, proměnit první šanci, která se naskytne a donutit tak Boskovice otevřit hru. Pak se může podařit navázat na dobré výsledky posledních zápasů. Pokud Boskovice dají v Líšni první branku, bude se utkání odvijet stejně jako utkání Líšeň - Vyškov. Tato mužstva hrají stejným stylem a jejich vzájemné utkání rozhodla první branka a výkon brankářů.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:47