I z pohledu postupu z 1.B tř. do divize je velká podobnost mezi Líšní a Velkým Meziříčím.

Sestava Líšně:Sedmidubský - Čampa(72.Široký),Staněk,Cupák - Polák,Páviš,Pecha,Jaroš(80.Horký),Oprchal - Sehnal,Lacko(88.Klímek)

Poslední utkání na domácí půdě podzim 2006:
SK LÍŠEŇ - Velké Meziříčí 2:2 (1:2)
Branky: 28.Vlček, 74.Polák - 9.Galia, 45.Pokorný
Sestava Líšně: Sedmidubský - Čampa,Široký,Vlček,Cupák - Polák,Pecha,Dufek,Buchta(55.Sehnal) - Buršík,Oprchal

Opět pro diváka velmi pohledné utkání „nahoru dolů“ s šancemi na obou stranách.
Do vedení se dostali hosté, když se už v 9.minutě z trestného kopu trefil přesně k tyči Galia. My jsme dokázali odpovědět ve 28.minutě. V závaru před brankou se prosadil důrazný Vlček. Vyrovnání přineslo na naše kopačky klid a přesnost. Dostávali jsme se často do brankových příležitostí z centrů a individuálních akcí ze strany. Jenže ve 45. minutě hosté využili naši nezakončenou šanci a z rychlého brejku zvýšili na 2:1.
Začátek druhého poločasu byl z naší strany slabší, ale postupně jsme se dostávali do tempa. Hru oživil hlavně Sehnal, který v 55.minutě vystřídal Buchtu a hned se dostal do několika slibných brankových příležitostí. Jeho aktivita dělala hostující obraně velké problémy. V 74. minutě jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání, když Polák využil perfektní přihrávku před branku. V následujících minutách jsme hosty zatlačili, ale často nás brdily i necitlivé výroky pana rozhodčího. Z řady příležitostí jsme už ale branku vsítit nedokázali.

Velké Meziříčí 6 1 1 4 7:12 4 body !

Velké Meziřící nezačalo jarní část soutěže dobře. Bohužel pro Líšeň bude nadcházející zápas pro domácí bojem o záchranu, neboť předposlední Čafc má 23 bodů a 10. Velké Meziříčí 26 bodů.
VM staví své úspěchy na dvojici Hort - Staněk. První jmenovaný tvoří hru a „Koler“ Staněk úspěšně zakončuje. Staněk je nejlepším střelcem divize s 19-ti brankami. Spolu s Pokorným vstřelili 25 z 36 branek VM !!
Takže VM musí doma vyhrát, musí útočit. Z toho vyplývá pro Líšeň bezchybná obranná hra, nenechat hrát Horta, mozek mužstva VM, bránit aktivně od poloviny hřiště a nenechat centrovat míče na Staňka do vápna, nevyrábět zbytečně standartky s možností následného centru do vápna. Po získání míče hrát trpělivě, neztrácet zbytečně míče, ale také je bezhlavě nenakopávat na soupeřovu polovinu.
Na druhé straně ale se nesnažit postupnými útoky zatlačit soupeře do jejich vápna a umožnit rychlé protiútoky.
Ideální je po získání míče účelná a trpělivá kombinace ve středu hřiště s postupným vytažením soupeře a následným přímočarým zakončením.
Pokud se podaří eliminovat Horta, v koncovce uhlídat Staňka, trpělivě kombinovat bez zbytečné ztráty míče a úspěšně zakončovat (ne jen si vytvářet šance, ale zakončovat brankami), pak může Líšeň pomýšlet na bodový zisk v VM. Pokud se necháme zatlačit soupeřem do našeho vápna a umožníme Staňkovi zakončovat, pak se nejlepší střelec divize určitě trefí do sítě a zajistí body domácím.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:47