Z webu Boskovice

Importováno ze starého webu sklisen.com (autor KH 14.01.2007 v 02:55:27)

Kdyby utkání skončilo v šedesáté minutě….

První přípravný zápas před jarní částí divizní soutěže představil na boskovickém stadionu druholigový tým FC Dosta Bystrc-Kníničky. A zejména poslední půlhodina ukázala, že mezi oběma celky je poměrně velký rozdíl.

FC Nobica Boskovice - FC Bystrc 1:7 (1:0). Branky Holý - Nechvátal 3, Zedníček 2, Michal a Klusák.

Boskovice: Kronek (46. Čech), Doležel, Václavek, Pavel Martínek, Ducháček, Pavel, Kamil Janíček, Lukáš Martínek, Daniel, Vorlický, Holý - ve 2. poločase nastoupili také Klicpera, Preč a Šafařík. Bystrc: Drápela - Kašpar, Novakovič, Krejčíř, Michal, Zedníček, Jirásek, Nechvátal, Klusák, Bayer, Mrázek - Bielik, Látal, Veselovský, Hrubý.

Když se v deváté minutě rozvlnila síť za hostujícím brankářem (rychlá akce - Lukáš Martínek svým typickým způsobem poslal do brejku Honzu Pavla a ten ideálně našel před brankou Holého), téměř stovka diváků byla spokojena. Hosté sice měli územní převahu, ale jejich ofenzíva končila na hranici vápna, kde kralovala domácí obrana, které notně pomáhala záložní řada. Bystrc praktikovala hru na vysunutého Bielika, ten se však nedokázal prosadit, naopak rychlými útoky stále hrozily Boskovice. Holý měl ještě jednu velkou šanci, ale hostující brankář jeho střelu s námahou vyrazil na roh. První půle tak skončila vítězstvím domácích a jejich vedení vydrželo ještě dalších patnáct minut.

Ve druhé půli Bielik vystřídal, hosté začali hrát na tři útočníky a s tím si domácí celek nedokázal poradit. Také bylo poznat, že hráčům Nobicy ubývají síly a lavinovité útoky hostů slavily úspěch. Vyrovnávací branka padla v 62. minutě a o deset minut později to už bylo 1:4. Kalich hořkosti musel domácí tým dopít až do dna, když hosté přidali ještě tři branky a připravili tak Boskovicím zbytečně vysokou porážku.

Poslední aktualizace stránky: dne 23.03.2011 v 15:44